BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.

The Taste of Tea izle

Puanla:
0 / 10

-The Taste Of Tea / Cha no aji 2004 Japonya / Türkçe Altyazılı-

Tokyo'nun kuzey bölgesinde yaşayan bir aile içinde, birbirinden oldukça farklı karakterde 6 insan bulunmaktadır. Ofiste çalışan bir baba, evde film çekimleri deneyen bir anne, uzaklardan gelen amca ve popüler kültür peşinde koşan bir kız evin baş karakterleridir. Fakat ilginç bir şekilde, hiç birinin birbiriyle bağı olmamakta ve herkes zevklerinin peşinden bağımsız olarak hareket etmektedir. İlginç bir aile içi yaşamı konu alan film, çeşitli festivallerden 14 ödül kazanmış bir yapım. Eğlenceli sahneler de içeren ve övgü dolu yorumlar alan filmi VizyonFilmizle.org olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (Filmi öneren: tozmik)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.
2. İZLEME SEÇENEĞİ:

FİLMLERE NEDEN YORUM YAPMIYORSUNUZ?

UNUTMAYINIZ; BU SİTE SİZİN YORUMLARINIZ SAYESİNDE AYAKTADIR. LÜTFEN İZLEDİĞİNİZ FİLMLER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail,skype): [email protected]

10
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

  Subscribe  
Bildir
metincan

Matu’nun yorumlarını takip ediyorum,sevdiğimiz türler benziyor

Japon yada güney kore filmi severlerinin sıkılmadan izleyebileceği ve içinde manidar geçişleride yakalaıyabileceğiniz;kendinizie çok küçük görmemenizlede ilgili sorununuza da bir alternatif.tşkl.admin!

Japon evleri çok güzel onu tekrar gördüm bu filmde, basit, kullanışlı ve doğayla bütünleşmiş, sürgülü ve bahçeye kademeli açılan yaz kış hava almak için oturabileceğiniz kapılar, hasır yer döşemeleri, ağaçtan ve hava alan, her taraf yemyeşil Tokyo gibi büyük şehirlerin aksine. Filmde evet hafif kırık zihinler var, ama filmin sonunda hepsi aynı noktada buluşuyor yani bir doğa görüntüsünde ki bu da aslında hepimiz aynıyız, hepimiz biraz kırığız ama sonuçta aynı evrende, aynı doğada yaşıyoruz diyor, bol bol doğal güzelliklere bakışlar var yani doğadan kopmadığın sürece gerisini boşver diyor benim gördüğüm. Ama uzakdoğu filmleri sevmeyenler zor izler, hatta izleyemezler diyebiliriz. Yani ona göre meraklısına bir film.

hacı münib ajdar efendi

Bu arada ben de ilk istek filmimi yazayım: The King’s Whore (Kralın Metresi)
Muhteşem bir aşk hikayesi; ülkeyi kaybedecek kadar. Bu film eklenirse sevinirim ve Tozmik’le kan kardeşi olmuş sayarım kendimi.

hacı münib ajdar efendi

Aaa Tozmik film önermiş, du hemen izleyeyim!

muscooo

yeşilçay.. filmin ana teması “doğa” falan değil!!!
Benim anladığım.. her insanın .. ki kendi halınde yaşayan insanların bile küçük de olsa bir arızası var… (yaşlı adamın..küçük kızın.. amcanın..aılenın oğlan cocugunun aşık olması falan… ev hanımı da cizgi romanlıga gerı donuyor.. dıkkat etti. yaptıgı cızımler d ailesi bireylerının başlından geçenlerden derleme (camur adam falan işte)..
filmi seyrettim.. tarttım ölçtüm.. kararım.. bu filmi bu kadar uzun zaman ayırıp seyretmeye değmez..yine de japon sınemasına olan sempatımden de gram eksılme olmadı..

Filmin başındaki birkaç sahne beni önce irrite etti, soğudum filmden, gerçekten. Sonra o kısımlar geçince Japon taşra hayatının bugünkü yüzünü gösteren bir film çıktı. Sadece sıradan yaşamları gösteriyor ama güzel. Güzel olan şu ki Japonların doğayla içiçe ve doğayı sever yaşamları, doğadaki çeşitli değişimlere biraz da genel inanışlarının da katkısıyla farklı şekilde bakmaları çok güzeldi. Doğaya olan bakışları çok güzeldi.

selinsan’ a katılıyorum… gerçekten de Japon sineması örneği diyemeyiz, başlangıçtaki o pis :)) konu sinirimi bozdu zaten, bence başyapıt değildi ama gerçek bir başyapıt yaptı çocuk :)) ıyyyy…

selinsan

Sıradan bir film. Daha iyisini bulamıyorsan izle. Japon sineması Amerikan sinemasını taklit etmeye başlayalı beri tedenni ediyor.

tozmik

Güzel bir filmdir.ama kişiden kişiye değişir tabi.Başyapıtlar 2’ye ayrılır.1-Sana göresi bana göresi olan başyapıtlar.2-Sana göresi bana göresi olmayan başyapıtlar.Bu film 1.seçeneğe göz kırpanlardan.