BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Zeitgeist: Addendum 2008 ABD / TÜRKÇE DUBLAJ ve Altyazılı-

Zeitgeist yapımlarının ilki olan The Movie'den sonra 3.sü çekilen ve serinin en çarpıcı yapımı olarak nitelendirilen belgesel, egemen güçlerin ve özellikle Amerika'nın dünya üzerinde kurduğu haksız hegemonyayı ve bunun yöntemlerini gözler önüne seriyor. Ekonomik, askeri ve siyasi olarak dünyanın nasıl karıştırıldığını; sonuç olarak ise ne yapılması gerektiğini "Venüs Projesi" kapsamında ele alan yapımı VizyonFilmizle.org olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.

Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden başlatabilirsiniz.

FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
28 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
yaşar
7 yıl önce

eğer köle olduğumuzu bu belgeselle görebildiysek merak ediyorum bundan sonra neyapacağız allahı inkar ederek bundan kurtulacakmıyız………bırakınarkadaşlar baktım da adamlar sabahtan beri LAİLAHE İLLALLAHDEYİN VE KURTULUN DİYE BAĞIRIYOR konuştukları şey tamamen islamın felsefesidir,

7 yıl önce

Kanıtlara dayanarak gerçeklere varan adeta bazılarının yüzüne tokat gibi çarpan bir seri. Devasa ekonomik kölelik sistemini bütün çıplaklığıyla görebiliyorsunuz . En çok gözüme çarpan din, felsefi ya da bir yönetim sisteminin işleyen bu düzende hiç bir kötü etkisinin olmaması. Süregelen para odaklı dünya yaşamı bir çember şeklinde bütün dünyayı kuşatmış. Devletler bile önemsiz sadece büyük şirketler ve onların çıkarları …

7 yıl önce

dinlenmesi ve izlenmesi gereken bir video

Kimliksiz
7 yıl önce

Ben sadece Zeitgeist Addendum belgeselini izledim. Tahmin ediyorum ki bu belgeseli de Zeitgeist Türkiye grubu türkçe ye çevirmiştir, emeğinize sağlık diyorum. Amerika hakkında bildiğim herşeyi resmen bu filmde tekrar öğrendim sağolsunlar. Ve sorularımı soruyorum. 1) Venüs projesinde milyonlarca farklı kişileri ve engelliler de dahil hepsini tam olarak yönlendirmiyor, neden? 2) Venüs projesi, bi çok felsefecinin ütopya düşüncelerinin bir ürünü değil mi? 3) Zaten bu tür düşünce daha önceden de benimsenip hippiler gibi vs. vs. kötü sonuçlara yol açmadı mı? 4) Ben de illimunate adı altında nasıl insanları(Müslümanları) nasıl dinsiz yapacaklar diye düşünüyodum bu onun parçası mı? 5) Dinsiz toplumu değersiz… Read more »

gorkem02
7 yıl önce

izlenmesi gereken bir film tek kelimeyle….

rexor
7 yıl önce

Bu belgesel serisini sırasına göre izleyin derim. çok iyi…

KOKO
7 yıl önce

Sevgili kardeşlerim söylenecek çok şey var ama size en önemlisini söylemeliyim. Yeni Dünya da fikirler kurt gibidir, yada bilgisayar virüsü gibi.. Sizin aklınıza fikiri enjekte ettiklerinde siz yavaş yavaş o fikrin himayesine girersiniz. Şimdi ÖNEMLİ kısım şu bu fikri size enjekte etmek için uzun sunumlar ve konuşmalar hazırlanır. Ve bu sunumların içinde % 95 ı zaten sizin karşı çıkmadığınız ve gönülden desteklediğiniz hatta hayalini kurduğunuz düşüncelerdir FAKAT % 5 İŞTE önemli olan da o dur AMAÇ o % 5 lik direk olarak sizlere söylenecek ve ret cevabı alacak fikri allayıp pullayıp akıllarınıza sokmaktır. Burada bu çok güzel yapılmış Bu da… Read more »

Koray Birdağ
7 yıl önce

Başlarda Güzeldi Fakat Sonlara Doğru Saçmaladı.Hz. İsa yı yalancı peygamber gibi göstermeye çalıştılar.Unutmayalım ki Dinler tarihin de peygamberlerin dünyaya gelmesi tüm kutsal kitaplarda hemen hemen aynı şekilde anlatılır.Bu durumda bu belgesel tüm kutsal dinleri islamı dahil çürütmeye çalışıyor.Ne yaptıkları umrumuz da değil ama inancımıza saygı gösterilmeli.

seyirci33
7 yıl önce

Merhaba arkadaşlar az önce Zeitgeist 3-4. bölümlerini de izledim. İzleyene kadar öyle sanıyordum ama aslı şu belgesel serisi 3 bölümden oluşuyor. Zeitgeist I: The Movie Zeitgeist 2: Addendum Zeitgeist 3: Moving Forward Zeitgeist: Movement (Orientation Presentation) bu ise diğerlerinden biraz farklı stabil bir anlatım içeren aktivist rehberi. Ve beklediğim gibi Zeitgeist 3: Moving Forward bölümünde (3 saate yakın süresi ile) herşeyi daha anlaşılır hale getirmişler. Bu bölümü(Zeitgeist 2: Addendum) izleyip beğenen herkesin tüm bölümleri izlemesinini isterim. Daha önceki yorumumda ekonomi ile ilgili bölümlerin herkesin anlayabileceği kapasite de anlatılmaması olsun ya da zeitgeist düşünce sisteminin tamamını kavramamış olduğumdan içerik hakkında yorum… Read more »

selin ayda akman
7 yıl önce

Yanıtınızı tam olarak anlamasam da, filmleri bulacağınız için teşekkürler…

selin ayda akman
7 yıl önce

Sevgili admin,Guıllermo Del Toro’nun Mama filmini ve yine İspanyol korku sinemasından Gölgeler ve El Habitente İncierto filmlerini rica etmiştim ama sizden bir cvp alamadım.:(( Umarım bulup eklersiniz. Teşekkür ederim..

ADMİN: FİLM İSTEKLERİNİZİ BELİRTTİĞİNİZ YORUMLARI BAZEN ONAYLAMIYORUM ÇÜNKÜ BENİM GÖRMEM YETİYOR SADECE.. BU BAHSETTİĞİNİZ FİLMLERİ DE BULACAĞIM VE BU HAFTA İÇİNDE EKLEMEYE ÇALIŞACAĞIM MUTLAKA. ÖNERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

seyirci33
7 yıl önce

Belgeseli gördükten sonra biraz araştırdım ve bunun 2. belgesel olduğu gördüm 1. The Movie izledikten sonra 2. Addendum uda izledim. gözlerim yoruldu 3-4 ü de yarın izlerim artık. Ve sizede bunu izlemeden önce 1. The movie yi izlemenizi tavsiye ederim. Birbiriyle bağlantılı belgeseller. Admin 1. 3. ve 4. belgeselleride yayınlayabilirsen sevinirim. Belgesel serisi şunlar Zeitgeist I: The Movie Zeitgeist 2: Addendum Zeitgeist: Movement (Orientation Presentation) Zeitgeist 3: Moving Forward İçerikte aylarca tartışabilecek kapasitede çok fazla konu olduğundan, bir çoğuyla hemfikir olmakla birlikte yorum yapmamayı tercih ediyorum, yanlız şunu tercih ederdim, olaylara bakış açısı bazen sadece amerika, bazen bağlantılı olarak bazı… Read more »

7 yıl önce

tekerlerği icat ettiğimizden beri ancak tekerleğin üzerine koyduklarımız değişti sonuçta hala tekerleği binlerce yıldır kullanıyoruz, bu binlerce yılda çok fazla bir ilerleme gösterdiğimiz söylenilemez. asıl sorulması gereken soru şu: her alanda geliştik bilimde, sağlıkta, teknolojide vs. ama eskisine oranla daha fazla çalışıyoruz yada çalışmak zorunda kalıyoruz, eskisine oranla daha mutlu olduğumuzda söylenilemez, en basitinden her yönde gelişmemize rağmen emeklilik yaşı düşeceğine artıyor, çağın şartlarına bağlı olarak eskisine oranla zenginleşmedikte. 1850 lerden beri bir şeyler ters gidiyor. bence insaoğlunun açgözlülüğünden kaynaklanıyor, yoksa insanoğlunun zaruri temel ihtiyaçlarını toplasan nedirki, yatacak bir yer, beslenmek için 1500 2000 kalori, korunmak için mevsime göre elbise,… Read more »

7 yıl önce

Başlangıçtaki ekonomik aldatmaca, para basıp devalüasyon vb. sahte ekonomi yaratma anlatımları çok karışıştırılmış, aslında sıradan bir insanın anlayacağı şekilde yapılmalıydı, güzel anlatılamamıştı ve bence de ya çeviri yetersiz ya da orijinalinde yetersizlik var. Belgeselin özellikle ekonomik tetikçiler ve ülkelere müdahale, onurlu direnişçileri haklama projeleri ve itirafları kısmıyla, teknolojik medeniyetle çözüm bulan venüs projesi harikaydı hep düşündüğüm konulardı bunlar. Bu ve benzeri bir belgeseli seyredenin aslında sokaklara dökülüp haykırması gerekir, ama düşünce ve davranış sistemlerimiz öylesine kontrol altına alınmış ki tepki bile vermiyoruz, kaderimize razı oturuyoruz. Bu da maalesef bahsedilen gerçek kölelik, yani özgür olduğunu düşünen köleleştirilmiş sömürü varlıklarıyız hepimiz. En… Read more »

selin ayda akman
7 yıl önce

Belgeseli yayınladığınız için , Admin size çok teşekkürler. Tüm Zeitgeist belgesellerini bu sitede görmek istiyoruz. Belgeselde kullanılan teknik dikkatimi çekti ve gerçekten aslında bize yapılan tüm görsel, fiziksel ve zihinsel dayatmalara karşılık, onların kullandıkları teknikle bir karşı saldırı niteliğinde… Kullanılan simgeler, ekranın siyah- beyaz boşluğu, ses tekniği…Sisteme karşı önerilen karşıt sistemi ister ütopik bulursunuz, ister akla yakın, ama anlatılan gerçeği asla değiştirmiyor! Çarpıcı,gerçek ve arşivlik bir belgesel!!

ggg
7 yıl önce

adamlar o kadar araştırma yapıp veri topladıktan sonra tanrı yoktur,aldatmacadır, hadi bi ütopya kuralım sonucuna ulaşmışlar. bense azıcık müslüman olsak tüm egemen güçlerden kurtulacağımız sonucuna ulaştım.

Elessar
7 yıl önce

Çeviriyi çok iyi bulmadım. Emeğinize sağlık yinede.

mesutozemir
7 yıl önce

emeğinize sağlık.

7 yıl önce

öncelikle paraya dayalı ekonomi sisteminden oldukça bunalmış biri olduğumu belirtmek isterim.
film, federal reserve sistemini temel bazda doğru anlatmakla birlikte çok zayıf noktası bulunan bir ütopik anlayış üzerine kurulu.
şimdi ütopyayı bir adım ileri taşıyalım ve soralım
diyelim dünyayı mükemmelleştirdik, toplum aştı kendini vsvs
fezayı da gezmeye çıktık . bi de baktık ülen hakkaten uzaylılar var. ama amaçları diyelim dünyadaki suyu kendi kaynaklarına katmak neetcez koca kulaklı dedem? silah yok ? nooldu teknoloji? hadi kurtar bizi? 🙂

sinemasever
7 yıl önce

ADMİN bu belgeselin bütün bölümlerini yayınlayabilirseniz süper olur

Sertaç
7 yıl önce

İnsanlığın esas sorunu kapitalism dir bence. Zaten bu belgeselleri izlediğimden beridir finans sekötüründen haksız kazançlardan hatta haksız vergilerden tiksinmeye başladım. Para birşekilde elimizden tırpanlanıyor ve bunu yasal yollardan gösterilerek. Devletler bile bu devasa küresel sermaya gruplarının esiri olmuş durumda. Dış politikalar bile bunların menfaatlerine göre şekilleniyor. Yani kısacası zeitgeist ‘i muhakkak izleyin ufkunuzun açılacağına garanti verebilirim.

7 yıl önce

emek ve beyın urunu kapılalıst ekonomının şeytanları tarafından tansılaşmış beyınlerce uretılmış.Hiç bır izmle alakası yok zaten tum izmler aynı tornanın urunudur admın bıze belgesele doyue lytfen

beytullah akın
7 yıl önce

zeitgeist belgesel filmi için çok teşekkür ediyorum herkesin izlemesi gereken bir yapıt. admine böyle belgesel yapımları daha çok yayınlaması dileğiyle minnettarım. dünyadaki modern sömürü düzeninin nasıl işlediğini ve bu işleyen düzenin boyun eğmiş söz hakkı olmayan bireyleri haline geldiğimizi görmek için sonuna kdr izlenebilecek bi belgesel.

markopolo
7 yıl önce

tarih öncesi ekonomi analizi…bilmeyene gerçek bilene komik gelen bu filmi 60 ların sosyalizm propagandası olarak nitelendirmek mümkün.Vakti olan bunu izlemek yerine açsın ekonomi modellerini incelemeye başlasın en azından azcık bilgi yanlış bilgiden daha iyidir.

7 yıl önce

Bu belgeseli lütfen sakin bir ortamda ve bircok kere izleyin…
Muhtemelen ilk izlediginizde herseyi anladiginizi sanacaksiniz…
Ama öyle degil iste; lütfen en az iki defa izleyin…

Venüs Projesi belgeselin basindan sonuna kadar ortaya konan elestirileri karsilamaktan cok uzak. Bu projenin cok ciddi sorunlari var. Venüs projesi iyi niyetli olsa da sinifsal farklari görmezden gelerek büyük bir tutarsizliga düsüyor. Hayalden ütopyaya varamiyor bile…

Venüs projesini begenmeseniz de belgesel degerinden birsey kaybetmez.

Emegi gecenlere ve vizyonfilmizle.org’a tesekkürler…

herhangi bir user
7 yıl önce

bu belgesel serisi harika dünyada tahmin edemeyeceğimiz güçlerin neler çevirdiğine tanık oluyoruz. kesinlikle tüm Zeitgeist serilerini izlemelisiniz.

levlev
7 yıl önce

sayin admin bu siteye ilk yorumumun bencillik üzerine oldugu için özür dilerim.ancak bunun indirme linki varmıdır.evde eşimle izlemek icin indirmek istiyorumda.

ADMİN: INTERNET DOWNLOAD MANAGER PROGRAMINI KULLANIRSANIZ, İNTERNETTE İZLEDİĞİNİZ TÜM VİDEOLARI AYNI ZAMANDA BİLGİSAYARINIZA DA İNDİREBİLİRSİNİZ.

axcx
7 yıl önce

sayın site yönetimi sizlerden bir ricam olacak..netten araştırmama rağmen( the rocket Maurice Richard )isimli bir çok ödül almış 2005 yapımı spor(hockey) filmini bulamadım..gerçekten olağanüstü bir filmdir eğer bulubılırsenız bizlere bir sinema ziyafeti çektirirsiniz.ilginizden dolayı teşekkürler..

ADMİN: FİLMİ BULABİLİRSEM EKLEYECEĞİM, ÖNERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x