BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Mahpeyker Kösem Sultan 2010 Türkiye / Yerli Yapım-

Osmanlı'daki en önemli kadınlardan olan Kösemn Sultan, müslüman olmadığı halde saraya ve hareme girmeyi başarmış tek kadındır. Kadınların sadece cinsel amaç için varolduğu bir saray düzeni içinde, zamanla ele geçireceği mevkilerle farklı işlere de girişir. O artık korkulan ve saygı duyulması gereken bir karakterdir.Kösem Sultan'ın saray içindeki entrikalarını ve içerden fethetme girişimlerini anlatan bu yapımı VizyonFilmizle.net olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

27
<strong><i>VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:</i></strong>

27 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
memocan

Bu nasıl tarih yoksunu bir filmdir son 5 dakikadaki o Kösem’in ölüm anı hariç hepsi bir kurgudan inaret. Ayrıca Kösem Sultan bir Rum’du ne hafız Anası ? Bosna Beylerbeyi tarafından İstanbul’a 1605 yılında gönderilgönderildi. Bir de utanmadan 1610 yazmışlar. Tarih yoksunları !

tudorfan

Film berbat otesi, oyunculuklardan tutunda senaryo, kurgu hepsi rezaletin son perdesi, yani 10 uzerinden -100, yani yazacak kotu laf bulamiyorum, kufur etsem yeridir. Muhtesem yuzyilin tirnaginin ucunun ucunun ucu dahi olamaz. 2 saatim bosa gitti cok yazil

Ryhn

Oyuncular çok sönük ve çok yapmacık.
Hiç birininki gerçekçi değil.
Özellikle Başak Parlak rolünün hakkını hiç verememiş.Hiç olmamış.
Bir filmde Oyunculuklar yetersiz kalıyorsa,ondan birşey beklemeyin.
Muhteşem yüzyıl la karşılaştırıyorum da,arada çoook uçurum farkı var…

Özge

Tarihini bilmeyen aptallara içinizden saymak istemiyorsanız BENCE İZLEMEYİN

Özge

Ebolas sen nasıl insansın be insan kendi ataları hakkında yalan yanlış şeyler söyler mi

Ama sende haklısın senin gibi soysuz insanlar ancak Atatürk ü kendi Atası sanar

Hem asıl martaval okuyan da sensin bez Atatürk hakkında bir şey desek kıyamet kopar siz bizim atalarımız hakkında dilediğinizi söyler söver sayarsınız

birazcık aklınızı kullanında O haremden çıkmayan padişahların nasıl o kadar toprak fethettiklerini anlamaya çalıyın

Biliyorum zor bişi istiyoruz ama bari çabalayın yada kesin iftira atmayı

ebolas

kardeşim osmanlıda kadın cinsel sömürgeydi.Kabullenin artık bunu.Kuru kuruya martaval okumayın.

harem kız çocuklarının sarayda yetiştirildiği bir okuldur.tıpkı erkek çocukların yetiştirildiği enderun
gibi.haremde yetişen bu yüksek donanımlı hanımlar osmanlıda üst düzey devlet adamlarıyla evlendirilirdi.

Özge

Bende seni bu bilgisiz ve sadece Atatürk ‘ü kendi tarihi olarak gören aptalları kınıyorum

yagmur

Hep biz turkler dogruyu yaptik, hic yanlis yapmadik, taaa osmanlidan cumhuriyete hatta bu gun bile dogruyu yapiyoruz.Hep boburlenir,hep dogruyu yaptigimiz icin gurur duyariz.Hatta osmanli doneminde 440 sehzadeyi bogarak öldürdukleri icin gurur duyariz oyle az uz degil.dortyuzkirk sehzade icin olur boyle seyler deriz.Hatta musluman gecinir, Orta Dogudaki tum muslumanlarin ipini cekenlere destek verirken, anti israilci olup, onlardan birininde israil oldugunuda onemsemeyiz.olur boyle seyler.Avrupalilarida hic begenmeyiz ama onlara hep ozeniriz.Biz devlet islerini sanatla karistirir,hatta sanat devleti elestiriyorsa kinariz.Biz turkler anamizdan nalli atlarla dunyaya geldik o gun bu gundur nallari parlak atlarimizla digidis digidis en onde gideriz.Yahidiler hata yapar , hiristiyanlar hata yapar,… Read more »

kahraman

KINIYORUM.tarihte atalarımız kadını sadece cinsellik için kullanmadı beyler kadına en büyük değeri yine bizim dinimiz vermiştir

Özge

Bende sana teşekkür ederim…
Yazdığın şeyler için.

Ottoman

özge sana çok teşekür ederim çok doğru bilgiler paylaşmışsın eğer 1 az tarih okuyan insan bu filmin neyi anlattını çok iyi bilir … osmanlı tarihini eğer sadece ilk okulda ve lisede veya üniversitede gördünüz tarih sanıyorsanız çok yanlışsınız . Öğretilen tarih asıl tarihin %5 hep iyi taraf zaferler yenilgiler sonuçları ama öğle deil işte birde sarayın içi var bundan kimse bahsetmiyor bu filimde gayet iyi sarayın içinden bahsediliyor bu 1 tanesi buna benzer yüzlerce binlerce olay var okuyun öğrenin ondan sonra buraya yorum atın ….

redbull71

tşk admin.

Özge

hakkında özelliklede kendi tarihleri hakkında bilgi sahibi olmayan zihniyetsizler şuursuzca kendi tarihini kötülemeyi bıraksın ne kadarda nefret ederlerse etsin ler ne kadarda kin duyarlarsa duysunlar Osmanlı bizim tarihimiz olduğu kadar sizinde tarihiniz.

Osmanlı padişahları o kadar devletlerine bağlıdırlar ki kendi öz kardeşini bile öldüren vardır
Ama siz bununla övünmeniz gerekirken başka saçma sapan anlamlar çıkartıp insanları kendi atalarından soğutuyorsunuz
eğer düşünceleriniz değişmeyecekse başkalarınıda zehirlemeyin…

Ben daha 13 yaşındayım ben bile bu yaşta bunları düşünüyorsam siz niye böylesiniz veya niye böyle olmak istiyorsunuz !!!?

Özge

örnekteki gibi . bazı insanlar kendi tarihini kötülemekten başka bir iş yapmıyorlar. hemde o çok özendikleri Avrupalılar bile tarihi yazanların önünde diz çökmüş olmasına rağmen. VE BUNU YİNE BİZ ve Bizim yaptıklarımız sebep oluyor

freeasgod

filmden ziyade yorumlar daha ilginç 🙂 küçük enişteleri bıraksak Osmanlı’yı yeniden kurup yükseltecekler. yavaş gelin gençler.

yeter artık yeter

yeter artık yönetmenim diyen çıkıyo bi harem patlatıyo bide sanatla bağdaştırıyo bunu. madem sanat kardeşim clintonun sanatını cek bakalım adult oskarlarında da alkışı kap.400 500 sene önce yaşamış bir kişinin girdiği savaşın ayrıntısı netleşmemişken sen özelini noktası virgülüne sahneliyceksin, sonra da dava acılırsa esinlenme hayal ürünü tamamen, dava açılmassa yaptım oldu modu. bunlar yetmezmiş gibi birde avukatlarıyla uğraş bu atasına saygısızların. kardeşim kim kime sövüyo kim kimin ecdadına sövüyo ben sana filmi izlemeden söyliyim.yukarıdaki tek cümlede senaristin yönetmenin oyuncunun ne mal olduğu belli.her kamera kaydına da sanat denseydi pornocular sanatçının kralı olurdu heralde. senin mantığın bu demek.bir de osmanlı romantizmi… Read more »

birdost

GIÇÇÇIĞĞĞNGGGLLIĞĞĞYIHK MÜFTÜNÜN EŞİYİM modunda takılan zihniyet.. padişahları oğlancı haremdeki kadınları hayat kadını haremide genel ev ilan edenler siz olaylara ancak böyle bel altından bakarsınız.. Bu öz tarihini inkar etmek değil de nedir? Sizin kaynak dediğiniz şeyler paçavradan dedikodudan öte değil. Padişahın yerli değilde yabancı kadınlarla evlenmesinin sebebi taht için hak iddia edilmesinin bir önlemidir. Ayrıca haremdeki o kadar kadın padişahın eşiymiş gibi konuşuyorsunuz bunlar yalan ve yıpratmaya yönelik şeylerdir. Gerçekten ön yargısız olarak araştıran kişiler cevabını bulacaktır. O zehirli düşüncelerinizi akıtarak ancak kendiniz gibi insanları kandırabilirsiniz..

Gerçekten de Tarijhi OSMANLI ROMANTİZMİ VE ÖZLEMİYLE hatırlamak isteyenler ve kendi “dini siyasetleştirmiş politikalarına destek yapmak isteyenler” gerçek olayları elbette kınarlar ve saçma sapan nefretlerini de haykırırlar hiç şaşırmam. Yalnız eleştirilerde filme yapılan hakaretlerin anlamsızlığını tarihle örtüşen noktalar bozuyor. Herkesin görmek istediği şaaaşaalı tarihin yanısıra üzeri örtülen, örtülmüş noktalar var ki bu noktaları bahsettiğim teba zihniyeti asla kabullenemez. Oysa Osmanlıyı bir bütün olarak değerlendirmeli duygularla, hislerle, kendi hayat görüşünüze uyup uymamasıyla açıklayamazsınız. Bu filmin yönetmeni herem’i kendi ailesindeki kadınlar gibi sanmış diyen zihniyet de haremi çok yüce çok namahrem ve çok saf bir yer olarak ve o da kendi ailesindeki… Read more »

SHADOWLAND PRENSİ

KINIYORUM…Bu filmin yönetmeni harem i kendi ailesindeki kadınlar gibi sanmış galiba…kendisi gibi fırıldakları toplayıp tam kendi pis aşağılık iftiracı zihniyetine uygun pis bir film yapmış.Ama istediğiniz kadar yırtının Türk gençliği nankör değildir.Köklerini unutmayacak.

birdost

sayın benli9 osmanlı tarihinde kardeş katli de olmuştur fakat dinen bir sakıncası yoktur milletin selameti için gerekliyse yapılmıştır bunu anlayamıyorsanız padişahların verdiği hükümlerin doğruluğunu da anlayamazsınız ve eleştiremezsiniz, kimse sütten çıkmış ak kaşıktır demiyor ama bu tarz kardeş katli ve haremden başlayarak cumhuriyetçi kafasıyla osmanlıyı en anlaşılamamış yönleriyle yansıtıp yıpratma çabası var.. siz şu anki sisteme göre değerlendirme yapıyorsunuz.. harem de türk filmlerinde dizilerinde yansıtıldığı gibi değildir bence siz nereden okuduysanız tarihi onları unutun gerçekten bir araştırın sonuçta sizinde ejdadınız mustafa kemalde öyle sultan süleyman da öyle…

Zaza dayı

Yatak sahnesini filme yansıtanlardan zaten bu beklenir. İZLEMEYİN

benli9

Ne yazık ki Kösem Sultan’ın kordonla boğulduğu da doğru , katrdeşler katli , sarayda dönen entikalar da doğru…Deve kuşu gibi kafamızı kuma gömmeyelim. Biraz tarih okursanız bunların gerçek olduğunu görürsünüz ne yazık ki…

birdost

KINIYORUM… Bu tarz yapımlarla insanımızın aklından gerçek osmanlıyı silemeyecekler hiç bir zaman… Biz arada hainler olsada geçmişine ve ihtişamlı tarihine bağlı geçmişinden güç alan bir milletiz. Osmanlıyı harem den ibaret olarak gören ve haremi bambaşka bir şekilde yansıtan bu zihniyet aşağılıktır.

UhAhDevAdam

Valide sultan haricinde haremdeki hatunlar padişahın soyunu devam ettirecek şehzadeleri doğurmak için varlardı. Tek görevleri buydu, sizin hoşunuza gitse de gitmese de.

helbay

‘ KADINLARIN SADECE CİNSEL AMAÇ İCİN VAR OLDUGU BİR SARAY DÜZENİ İCİNDE ‘ diye yazdıgı için kınıyorom ŞİDDETLE !!!!!!!!!!!!!!!!

BehindTheSmike

Filmin konusunda; Kadınların Sadece cinsel amaç için var olduğu bir saray düzeni diye yazıyor.
Otorite değilim ama filmin konusunda geçen bu metni kınıyorum.