Ağlayan Çayır izle, The Weeping Meadow izle, Ağlayan Çayır Türkçe Dublaj | VizyonFilmizle.tv | Film izle, Full HD Film izle, Altyazılı Film izle, Türkçe Dublaj Filmler, Vizyondaki Filmleri izle
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.

Ağlayan Çayır Film izle

Puanla:
0 / 10

-Ağlayan Çayır / The Weeping Meadow 2004 Fransa,İtalya,Yunanistan / Türkçe DUBLAJ-

Theodoros Angelopoulos ismini duymak bile bu filmin sanatsal ve entelektüel bir yapısının olduğuna ipucu demek oluyor.. Yunan yönetmen Angelopoulos'un daha sonra 'Üçüncü Kanat' ve 'Dönüş' ismiyle çekeceği üçlemesinin ilk filmi olan Ağlayan Çayır; tarih, dram, savaş trajedisi, toplumsal dönüşümler, devrimler gibi dünyayı yerinden oynatan konuları aynı süzgeçten geçiriyor .. Ve bunu yaparken de iki insanın imkansız aşk öyküsünü temel alıyor. Rus Bolşevik devriminden sonra, devrimci güçlerin Odesa'ya girmesiyle burada yaşayan aileler Yunanistan'ın göçmenler şehri olan Selanik'e göç etmek zorunda kalırlar. Bunlardan biri olan Spiro ailesi, göç yolunda annesinin ölüsü başında ağlayan bir kız çocuğu (Eleni) görürler ve onu da yanlarına alıp yollarına devam ederler. Zaman içinde Spiro bu kızla da evlenir ve Eleni ikiz çocuklar dünyaya getirir. Yıllar geçtikten sonra Spiro'nun büyük oğlu ile Eleni arasında bir aşk doğar ve çareyi birlikte kaçmakta bulurlar. Bu durumu hazmedemeyen Spiro ise peşlerine düşer. Eleni'nin yeni eşi savaşa Amerika'ya gönderilir, ikizleriyle yalnız kalan Eleni de bolşeviklere yardım ettiği iddiasıyla hapse girer. Yalnız kalan ikiz çocuklardan birisi devrim ordusuna , diğeri faşist orduya hizmet etmeye başlar. Eleni bir süre sonra hapisten çıktığında, hayatındaki onca acıya göğüs germesine rağmen, öldürücü son haberi alacaktır: Çocukları iç savaşta birbirlerini vurmuştur.. Dram ve trajedinin en ağır biçimiyle işlendiği, tamamen sanatsal değere sahip bir baş yapıt filmidir Ağlayan Çayır.. Konusunun ağırlığı ve tarihsel bilgi birikimi gerektirmesi nedeniyle kimilerine sıkıcı gelebilecek bir yapım olduğunu da söylemeliyiz. Angelopoulos'un üstün çekim tekniğiyle ve panoramik görsellikle beslediği bu baş yapıt filmini Vizyonfilmizle.Net olarak sizlere sunuyor ve yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Seher
1 yıl önce

İyi bir senarist, iyi bir yönetmen ve iyi bir konu. Sinema sabır işidir. Ve bazı filmler daha çok sabır ister. Sabrınızın sonunda anlatılmak istenenler bir bir ruhunuza işler. Savaşların en ağır yükünü her zaman kadınlar omuzlar. Bir kadının çocukluğundan gençliğine, sevgililiğinden anneliğine kadar uzanan trajedinin savaşla ilintilerini bir bir anlatan nitelikli bir filmdir Ağlayan Çayır. Bütün filmler akıcı olacak diye bir kural yok. Her şey her zaman size altın kasede sunulmaz. Bazı filmlerin mesajını, keyfini, huzurunu sabırla sizin alıp kucaklamanız gerekir. Sabırlı biri degilseniz bu çayırdan uzak durun, sizin ilk beş dakikasında boğabilir derin akıntılarıyla. İzleyecek olanlara iyi seyirler.

Cema
8 yıl önce

Muhtesem…..en sonunda izlenmeye deger bir film seyrettim .

tozmik
8 yıl önce

Kendisi başyapıttır.Yunan başyapıtı…Bulgaristan’dan Çalıntı gözler sitede yok sanırım.bilinen film gerçi ama.sen bilirsin.

nymphe
9 yıl önce

angelapoulos’un diğer filmlerini de yayınlarsanız çok sevinirim. paylaşım için teşekkürler…

goko
9 yıl önce

bu flimi nasıl beğenmiyorsunuz anlamıorum… şu zamanda yapılmış flimler çokmu güzel saçma salak flimler çıkıyor artık.ne warsa eski yapımlar var angelapoulos gibi yönetmen yok piyasada flimde çok güzel vurgular var aslında ama anlayana.anlamayanda yorum yapmasın…

denizduygu
9 yıl önce

link çalışmıyor..

pınar
9 yıl önce

admin lütfen filmi yeniler misiniz

libertaman
9 yıl önce

bu film düşünmeyi sevenler için. angelopoulos’un bana göre en iyi filmi. bir tragedya tadında. kafası basmayanlar ilk 5 dakikadan sonra bırakır zaten

samet ekinci
10 yıl önce

etkili bir senaryo,ancak başarılı bir çekim değil..
sahneler gereğinden fazla uzatılmış.filmin temposu
sıkacak kadar ağır…
sanatsallığını da anlamış değilim…

gayda
11 yıl önce

eternity and a day bu adamın en güzel filmi..
bu da iyiydi.. sanırım..
müzikleri ayrıca bir yorumu hakediyor da ben yapmayacağım..

11 yıl önce

“O tarihi yansıtan mekan seçimleri,kostümler,aksesuvarlar izlenmeye değer…”

enderhan
11 yıl önce

Film Festivallerinde ödül almaya yönelik çevrilmiş bir film.Festivallere yakışır şekilde yavaş ve sıkıcı..Zaman kaybı.

11 yıl önce

admine teşekkür ama.film kaplumbaga hızıyla gidiyo ilk beş dakkadan sonra seyretmeyi bıraktım.degerli zamanınızı boşa harcamayın.

yusuf
11 yıl önce

puanına bakıp aldanmayın

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x