Cosmos Belgeseli 1. Bölüm izle, Cosmos 2014 Bir Uzay Serüveni izle, Cosmos: Samanyolu'na Bir Bakış izle | VizyonFilmizle.tv | Film izle, Full HD Film izle, Altyazılı Film izle, Türkçe Dublaj Filmler, Vizyondaki Filmleri izle
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Cosmos: Bir Uzay Serüveni Bölüm 1: Samanyolu'na Bir Bakış 2014 ABD / Türkçe DUBLAJ veya Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.9/10 Tür: Belgesel, Aile, Animasyon Yapım: National Geographic Channel Cast: Neil deGrasse Tyson, Stoney Emshwiller, Cary Elwes Süre: 45 Dakika

Bilim tarihinin en büyük insanlarından Carl Sagan'ın 1980'li yıllarda çektiği belgesel serisi olan COSMOS, 2014 yılında yeni versiyonuyla ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson tarafından tekrar ele alınıyor. Daha güncel bilgiler ve ileri tekniklerle çekilen belgesel serisinin ilkini tüm dünya ile eş zamanlı olarak sizlere sunuyoruz. İyi seyirler.
NOT: BELGESELİN DİĞER BÖLÜMLERİNİ İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
75 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa..
7 yıl önce

https://www.facebook.com/pages/Cosmos-Bir-Uzay-Ser%C3%BCveni/690512984337138 Cosmos türkiye resmi facebook sayfasıdır amacımız bilim aracılığıyla insanlara ulaşmaktır..

Mustafa..
7 yıl önce

Yıl olmuş 2014 evrenin kendisi için yaratıldığını sanan müslümanlar hala arap masallarıyla evrimi gerçeğini çürütmeye çalışıyor. Çamurun bir anda sihirle insan olmasımı mantıklı? Dünyanın 6 günde yaratıldığımı mantıklı? İnsanların kardeş olan eşlerden ensestle çoğalmasımı mantıklı? baknz masal diyoruz neden çünkü bu masalların kalıntıları mevcut 3 büyük din öncesi ortadoğu mitolojisine bakın en basiti eski yunan mitolojisinde insanın yaratılışını araştırın. buraya gelip ayet paylaşmayın zira biz dinsizler kuranı sizden daha iyi biliriz. Peygamber dediğiniz adam anlattıklarının masal olduğunu bildiğinden kuranda “Kur’ân öncekilerin masallarıdır; başkalarına yazdırmış da sabah akşam kendisine okunmaktadır” dediler” gibisinden bir tek kendi gördüğü duyduğu allahından sözde vahiy almıştır… Read more »

Ensar
7 yıl önce

izlenmesi gereken Allah’a imanımı arttıran büyüklüğünü, gücünü, azametini birazdaha iyi anlamamızı sağlayan çok güzel bir bilim kurgu belgesel Şunlara değinmeden geçemeyeceğim. Belgeseli hazırlayan bilim adamlarının ateist olması sebebi ile evrim çok duyacağınız bir kelime olacaktır takılmayın. Lakin evrim bir gerçektir. Bütün canlılar doğal dönüşüm yada bence daha doğru terim gelişim geçirirler evrim bu şekilde bir gerçektir. Genler aktarıldıkça evrim kendini gösterir. Özellikle de beyin git gide gelişiyor. Zaten görünen bişey (etrafınızdaki küçük çocuklarla çocukluğunu karşılaştırın) Çok zekiler değil mi. Dahada zekileri gelecek dahada dahada…. işte bu doğal evrim – Doğal seçilim Fakat şunuda anlayın müslümanlar olarak anlamalıyız. İslam dinine inanmayan… Read more »

mert
Reply to  Ensar
7 yıl önce

bare bunu yapma kardeşim hayatını zora bulmaya çalışan bir adamın dini olmasını isteyemesin çünkü o yaratılışı daha zor yoldan bulmak ister ama din bunu çok kolay açıklar

razaor2
7 yıl önce

Beyin hazır olmadan gözler görmez

razaor2
7 yıl önce

din toplumların afyonudur,cehalet mutluluktur

Korkoro
7 yıl önce

O kadar sıg yorumlar görüyorum ki, inanılır gibi değil. Yani insanların , ağaçların, hayvanların yukardan kapsülle filan indiğini düşünüyorsunuz sanırım? Biraz okuyup araştırsaydınız bilirdiniz ki yaşam her zaman basitten komplike bir yapıya doğru ilerler, yaşamın devam etmesi için hayatta kalmak için insan da, hayvan da , bitki de Evrim geçirmek zorundadır! Çevredeki yaşam koşullarına uyum sağlamak için bu çağlar boyu böyle olmuştur ve böyle devam edecektir. Şunu unutmayın ki , bedenin nasıl bir sperm tanesinden insana dönüşebilme kabiliyetine sahipse varoluş sürecide bu yetiye fazlasıyla uygundur. Evrim tanrının yokluğunu değil aksine varlığını, kudretini, bizi nasıl var ettiğini ve gezegenimizin muazzam tabiatının… Read more »

Fatih
7 yıl önce

Bundan 1400 Sene önce Göklerin yedi katmandan oluştuğunu zaten biz biliyorduk inaniyorduk. Sizler yeni gördü yeni inandınız. Geri kafalılar 😀

enes
7 yıl önce

35. dakikaya kadar bilimsel bi belgesel olarak zevkle izledim ama bu dakikada evrenin olusumunu tesadufe bagladi ve daha sonra atalarindan bahsetti maymun kafali yani darwinizmin yeni bi tuzagi

isimsiz
7 yıl önce

Din ile bilim bir olabilir.Ama çoğu insan bilimin dini engellediğini söylüyor.Geçmişteki insanlar bundan,bilimin dini engellemesinden korkuyorlardı.Hem bir bilim insanı hem de imanlı biri olabilirsiniz.Bir müslüman olarak ateistlere ve hristiyanlara hakaret edenleri KINIYORUM.

7 yıl önce

Gökhan yukarıda çok doğru birşey söylüyor. Bütün bu süreç, sistemin kendi kendine ilerlemesini sağlayan kurallar, evrim teorisi vs. Allah tarafından da konulmuş olabilir. Bilim, böyle birşeyi kanıtlayacak olsa sırtı çevirecek değil. Fakat şu belgeselde gözler önüne serilen akıl almaz ölçek ve insanın ancak “mucize” diye tanımlayabileceği gelişmeleri; mevcut kutsal kitapların oldukça insani olan dönemsel ve yerel değer yargılarıyla karşılaştırınca, neyin olabileceğini değil, neyin doğru olamayacağından emin oluyor insan. Milyonlarca insanın, binlerce yıldır zihninde farklı şekillerde yer etmiş Tanrı fikri, yaratılış teorisi ve bunlara bağlı gelişen insanlık deneyimi tabii ki öyle bir kenara atılacak gibi değil. Ama bu konuya sahiplenenler öyle… Read more »

gokhan
7 yıl önce

Bazılarıda böyle işte. İlla komiklik yapacaklar. Allahı kendi zihinleriniz kadar sanmaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü küçük olan sizsiniz. Evren bile büyük değil. Günümüzde çoklu evrenlerden bahsedilirken kutsal kitapları bile kendinize göre yorumlamanız daha o kitapları bile okuyamadığınızı ancak duygularınızla soyut ve olmayan şeylerle izlediğinizi gösteriyor. Burda bilim var. Hiçbir akıllıda çıkıp bu bilimsel kuralları bile Allahın koyduğunu, evrimi bile öngörebileceğini düşünemiyor. Sen nereden biliyorsun ki yaratan için zaman diye bir kavram bile yok. Boşluğun hatta hiçliğin bile boş olmadığı, algılayamadığımız partiküllerle dolu olduğu yine bu bilim adamları tarafından ispatlanıyor. Senin için ise hiçlik yok gibi bişey. Ve niye geleneksel davranarak ilerlemeyi sekteye… Read more »

zeynep
7 yıl önce

öncelikle insan nasıl bakarsa öyle görür.ayrıca bir bilim aşığı olarak bunun her ne kadar mükemmel olduğunu düşünsemde tesadüf gibi şeyler saçmalık. şu an için bilim çoğu kez açıklayamadığı, rakamların işe yaramadığı her şey için tesadüf diyor.aynı sizin bahsetteğiniz o kilise çağındaki düşüceler gibi.islamiyet ile onları aynı tutan zekileri de kinıyorum.üstelik evrimin gerçek olduğunun kanıtları konusunda da bilim ilerledikçe bir çok şüphe ortaya çıktı. islamiyetle ilgili yorum yapan malum kişilerinde hiç tarih okumadığını şimdiki islamiyeti kötülemek için öne çıkarılan taşlama gibi olaylar yapan kişilere bakıyorlar.onları azcık araştırırsanız hepsininde amerika da oturduğu ortaya çıkar.üstelik tanrıya ihtiyaç duymadığını ileri süren zavallı ruhu aç… Read more »

ali
7 yıl önce

eskiden dünya düz diyen mantıkla dolaşan çok insan var.hepsi maddeci olmuş gözün gördüğüne var görmediğine yok diyor.şimdi gelelim can alıcı soruya.1 damla okyanus suyunda milyonlarca bakteri var ike bu damlayı afrikadaki ilkel kabile insanlarına anlatsak acaba onlar 1 damla suda milyonlarca bakteri olduğunu kabul ederlermi.etmezler neden çünkü görmedikleri şeyi yok sayyıyorlar peki onlar yok sayadıkları için yokmu oluyor yoksa bilmedikleri içinmi yok sayıyorlar.ancak mikroskopla baktıkları zaman herşeyi açıkça farkediyorlar.bazı insanlarda allahı göremedikleri için yok sayıyor ama hiç düşünüyorlarmı ya varsa diye…

ada
7 yıl önce

süper bir belgesel izleyin devamını bekliyoruz..

M.Okay.S
7 yıl önce

Selamın aleyküm kardeşlerim,öncelikle burdaki amacım kimsenin fikir yada düşüncesiyle alay etmek değil yazdıklarıma edep kuralları çerçevesi dışında yorum yapacak olanlar İNANIN ortaya koyduğum fikirleri çürütecek tezleri ortaya koymanız bana küfretmenizden daha ağır gelecektir.Öncelikle bu tarz filmlerin yapımında tür içeriği olarak Belgesel yerine Bilimkurgu filmi olarak adlandırılması kanımca daha doğru olur.Belgesel bir gerçeğe tanıklık eden yazı, fotoğraf, resim, film vesika vs. gibi gerçekliği İSPATLANMIŞ belge niteliği taşıyan dökümanlara denir.Gelelim bu belgesel niteliği taşıdığını iddia ettiğiniz film’in gerçeklerine; 1)-Maddenin basite indirgenemez kompleks yapılar olduğunun kanıtlanması, 2)-Evrenin bir sınırının dolaysıyla başlangıcının olduğu; ezelden gelip, ebede gitmediği, zamanında bir başlangıcı olduğunun kanıtlanması, 3)-Evrende bir… Read more »

Reply to  M.Okay.S
7 yıl önce

Öyle her yazdığının ucuna “Kanıtlanması” deyince kanıtlanmış bilimsel bir veri olmuyor kardeşim. Bir an Adnan Hoca ‘(Harun Yahya) kitapcığı okuyorum sandım maşallah. Fakat şunu hiç düşündünüz mü, bütün bunlar kanıtlandı da ciddiye alınan bütün bilim adamları niye hala evrim teorisinin izinden gidiyor? Gelişmiş devletler niye para akıtıyor ki yaratışıl teorisi bakanlığı kursunlar, hem insanlar daha kolay yönetilir böyle bir sistemde, şimdi kafa karıştırmanın alemi ne ya? Biz de hiç ilerlemeyelim, yüzümüzü geçmişe dönüp oturalım yerimizde.

kurshad
7 yıl önce

derin not.: evreninde bir sonu vardir” =)

kurshad
7 yıl önce

Allah c.c. okadar buyuk yaraticidir ki biz insanlara yaratmis oldugu alemler ve cosmos sonsuz gibi gelir 18.000 alemden soz edilir hadislerde uc harfililerin bilim insanlarinin UFO diye tanimlanamayan cisim olarak gorerken benim dinim bunlara CIN demistir isik hiziyle seyahat eden dumansiz atesten var olan cisimler,. dalga boyunda yasadigimizi bilim tespit etmistir,. hersey hareket halindedir ve Allah c.c. tesbih etmektedir …. ne yazikki dogudan gelen bilimi batililar gelistirmistir ve guzel belgeseller hazirlamaktadirlar insallah Turkiye yetisir yetisiyorda bence cogu alanda gecti coktan.. vesselam izleyin ve Allahin nekadar kudretli oldugunu idrak edin aklinin ala biliyorsa”

kurshad
Reply to  kurshad
7 yıl önce

not.: filmi hazirlayana degil hazirlatana bakin bence dini ne olursa olsun bilim Allahtan gelmistir ve Allahin ilmi sonsuzdur,.

RUScuk
7 yıl önce

Gençliğimde bu belgeselin ilk versiyonunu izlediğimde Carl SAGAN ın muhteşem anlatımıyla hayata bakış açım değişmiş evreni ve kendimi sorgulamaya başlamıştım. Gerçekte olan ile bize dikte ettirilmeye çalışan arasındaki çelişkiyi hayat benim için daha anlamlı ötekileştirip küfür edeceğinize sadece düşünün.

NESLİ
7 yıl önce

Bu Belgeseli Hazırlayan İnsanlar Zaten Allaha İnanmayan Kafirlerdir, Evren Tesadüfen Oluştu Diyecek Kadar Acizlerdir. Ama Bilmiyolarki yüce Allah Sayesinde Yaratıldıklarını.

mert
Reply to  NESLİ
7 yıl önce

senin gibi geri kafalı cahilerin burda olmaması lazım sen kolayı seçip kendi düşünçeni söylüyosun ama ateist dediğiniz adamlar zoru istiyolar din ve bilim ayrı kavramlar isterlerse allahın everni yaratğınını söyler geçerler sen zanediyosun ki onlar tanrı gibi kavramları bilmeyen kafirler onlar senden daha zoru başarmak istiyor sense bu büyük eseri çok kolay bir sözle geçiyorsun

ceff
7 yıl önce

belgesel çok güzeldi anlatım da herkese hitap edebilecek seviyede basarılıydı. yorumlara gelince hep aynı hikaye Fırsatını buldugunda dini ve ya inananları aşağılamaktan hiç geri kalmayan ateistler devamlı yakındıkları yobazlardan bi farkları olduğunumu sanıyor acaba.Dünyayı onlara göre tamam Allah yaratmadı eyvallah kendi görüşü peki bu kendi yaratmış edası niye.Ne inanana ne de inanmayana saygısı olmayanlar koca evrende küçücük olan insalardan daha küçüktür.keyifle film belgesel izleyecek olanların keyflerini kaçırıyorunuz sadece kimse de bana bireysel cevap yazmasın.

sasuska
7 yıl önce

harika emeğine sağlık

Dusunen insan
7 yıl önce

Bazi arkadaslar feci sacmalamis burada (orn: ayyapim, atessss). Birkac bin yil once apartman yapmak akla ziyan birseydi, ama su an heryer bina dolu. Nereden biliyorsunuz bilimin (dusunen insanlarin) birkac yuz/bin yil sonra her soruya cevap veremeyecegini? Kosmos un 1. bolumunu de izleyin derim, oradaki evren yasi ve 24 saat benzetmesine dikkat! Son olarak artik su klise evrim ve/veya tanri sacmaligini da birakin, eskidi o. Evrimi anlamak Harun Yahya nin (aka sarisinlarla show yapan Adnan Oktar) sacmasapan kitaplariyla mumkun degil, en azindan 3-5 yil calisma ve okuma lazim.

alaimsema
7 yıl önce

belgesel güzel olmuş ,seslendirme,görsel gayet iyi.tartışmalara bakılırsa gerçekten olaya hangi pencereden baktığımız çok önemli.inanan insan için ibret,inanmayanlar için de delil niteliğinde.benim takıldığım nokta ise bunca dehşet verici olayı sadece tesadüfe bağlayarak anlatmaları,insanın aklının alamayacağı şekilde mucizevi bunca olay sadece bir tesadüf sonucu olmuş olabilir mi?bu biraz saçma değil mi?Admin teşekkürler devamını bekliyor olacağım

ateşşşş
7 yıl önce

Kendini einstein sanan ateisler,evrimciler BIG BANG hakkında ne düşünüyor merak ediyorum,big bang evrenin oluşumunda büyük bir gücün olduğunu kanıtladı gerçi evrimcilere canlılık nerden geliyor desen maddeden geliyor diyorlar fakat maddenin nerden geldiğini söyleyemiyor orda tıkanıyorlar,gerçi sizin gözünüz kulağınız olsada inamazsınız çünü aklınız şeytanın oyuncağı olmuş..

ertan
Reply to  ateşşşş
7 yıl önce

sanırım videoyu izlemeden yorumlara göre bende bir şey yazayım diye yazmışsın.
videoda “dünyadaki canlılığın nasıl başladığını hala bilmiyoruz” diye bir cümle var.
kaçıncı dakikada söylediğini yazmıyorum. merak ediyorsan izle.

AYYAPIM
7 yıl önce

KaRTaLiZMa bu sitede siyset din tüccarligi yapma eger cok bilgin varsa siyaset twitter dan yap biz burdaya film izlemeye geliyoruz senin gibi sacma sapan yazdiklarini okumaya degil.ADMIN aferin sanada böyle ATEIST insanlarin sacma sapan yorumlarina hakaretlerine izin verip CANAK tutyosun,haaa bilelim eger sende TAEIST veya benzer düsaünceleri savundugun icin bu siteyi actiysan bilelimki bir daha ugramayalim seni ve yoldaslarini basbasa birakalim.. ADMİN: SÖZ KONUSU BELGESEL İNSANLARIN DİNİ İNANÇLARI İLE ÇELİŞİYORSA VE BUNDAN DOLAYI BİR TARTIŞMA YAŞANIYORSA BU BENİ İLGİLENDİRMEZ. HAKARET OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ YORUMLAR VARSA BANA BİLDİRİN ONLARI EDİTLEYEYİM. BUNUN DIŞINDA İNSANLAR NE YAZIYORSA VE NE CEVAP VERİYORSA (HAKARETE VARMADIĞI SÜRECE)… Read more »

isa musa
7 yıl önce

evet bu evreni yaratan allah sonra muhammede dedi ki uvey oglunu bosatip gelininle evlen:))yahu guldurmeyin insani.bu belgesele bakip tanri tartismasi yapabilirsiniz ama islamiyet asla.evren hic de arabimsi bir yere benzemiyor,yildizlarda da basortusu goremedik ayrica.

fatma
Reply to  isa musa
7 yıl önce

admin bu yorumlari onaylarken gozun gormuyormu.bu nasil is?burda Peygamberimize arkadasiymis igib konusan dalga gecen bi insanin yazilarini bu rahatlikla onayliyosun.admin ateistmisin hiristiyanmisin kimseyi ilgilendirmez,ama bunu onaylarken musluman olmadigin cok bariz.musluman degilsen bile saygi duymak zorundasin. bu yaziyi gonul rahatliginla onaylayip yayinladigin icin seni siddetle kiniyorum.

ADMİN: GÖRÜYORSUNUZ Kİ, SİZİN BU YAZINIZI DA ONAYLIYORUM.. BURADAN HAREKETLE BAZI SONUÇLARA ULAŞABİLİRSİNİZ.. HERKESE İYİ SEYİRLER.

fatma
Reply to  fatma
7 yıl önce

bizler ne Hz Isa ya ne Hz Musaya nede bu ateist bozmalarinin ailelerine hakaret degil ahbapmisiz gibi bile konusmayiz.az edep ogrenin.bilm bilim deyip duruyosunuz sanki atomu siz boldunuz.siz bisey buldunuzda bizmi engelledik. kalkmis ortacagdan kalma hiristiyanlarin yaptigi yobazliklarinin yukunu bizlere atip duruyorsunuz.

Lilith
Reply to  fatma
6 yıl önce

ateist bozmaları? sen şimdi hakaret etmedinmi?
bu hakaret döngüsüdür: kuran inanmayanlara hakaret eder, sen kurana taparak o hakaretleri onaylamış olursun, inanmayanların eli armut toplamıyor sonuçta onlar da döner kuranın yazarına hakaret eder sen de üzerine alınırsın
kapiş?

Selin San
Reply to  isa musa
7 yıl önce

Arkadaşım! Belli ki meseleyi anlamamışsın. Doğru dürüst bir kaynaktan okumamışsın. İnanmayabilirsin. Kafir olabilirsin. İnsanları yaratan Allah onlara inanma ya da inanmama özgürlüğü tanıyor. Sen küfrü seçmişsen kim ne diyebilir. Fakat müminlerin, Müslümanların inancına, Peygamberine hakaret edemezsin. İşte bu terbiyesizliktir. Ne diyeyim, senin inanmadığın ama benim şeksiz şüphesiz inandığım Allah sana hidayet versin! Cennet ucuz değil, cehennem de lüzumsuz değil.

kunter
Reply to  Selin San
7 yıl önce

Fakat müminlerin, Müslümanların inancına, Peygamberine hakaret edemezsinmiş. Ne yani diğer dinlere ve inanılanlarına hakaret edilebilir mi? Hadi ordan kendi müslüman…

burçak
Reply to  kunter
7 yıl önce

Öncelikle ben de bir müslümanım.Ama senin düşüncene SAYGI duyuyorum.Burdaki bazı müslümanlar anlayışsız.İstediğinize inanabilirsiniz.Dinde zorlama yoktur.Ama birkaç cahil müslüman ateistlere küfür etme ihtiyacı duyuyor ve bu müslümanlara bakarak bizi de yargılama.Zaten bu ülkedeki çoğu ateist müslümanların baskısı yüzünden ateist oluyor.Bilim ile din birlikte olabilir.İşin özü iyi bir insan ılmakta.Burdaki ateistlere gelip küfür ederek müminliğini arttıramazsınız 8bü sözüm ateistlere saygı duymayan müslümanlara)

Reply to  kunter
7 yıl önce

hakaret, soyliyecek sozu olmayan, fikir fukarasi garibanin yontemidir… tipki senin”hadi oradan …” in gibi.
hic bir din, inanc, felsefe mensubu digerlerini asagilayamaz, dislayamaz, ona inancindan dolayi alayci tavir takinamaz. bir budistin keli, bir sih’in saci sakali, muslumanin bas ortusu, yahudinin kippasi vs kimseyi ilgilendirmez ve kimse tarafindan malzeme edlemez. ulkemizde saygisiz ve duzeysiz bir guruh peydahlandi ve uzun zamandir her alanda, punduna getirdiginde fikradaki gibi “uysa da kodum, uymasa da kodum…” diyor. ben bunlarin samimi, fikir sahibi kisiler olmaktan ziyade bir takim profesyoneller olduguna inaniyorum. ortaligi karistirdiklari ile kalirlar… baska da bir numara olmaz.

ertan
7 yıl önce

hayatımda izlediğim en güzel belgesellerden biriydi. ne zaman bitti anlamadım bile.
diğer bölümlerini de dört gözle bekliyorum.

hkkerem
7 yıl önce

Yazık …
Alemlerin Rabbi’ne ulaşmaktan korkan bir grup bilim adamı.
Bir Müslüman için yanlış yönlendirmelerle dolu bir yapım. Umarım daha doğru bilgilere ulaşmaları nasip olur.

..
Reply to  hkkerem
7 yıl önce

Inanan veya inanmayan herkes en mantıklı yorumunu yaparken bile humanizimden uzaklaşıyor. Bazen okuyorum Dinazorlar devrinde ateşe tapan varlıklardan farkımız yok düşünürken. O kadar güzel anlatımları izliyoruz altına yaptığımız yorumun bir her hangi bir teist düşünceyi veya iman gücünü fikrinden dönüştürecekmiş gibi yargılıyoruz. Valla yazık burada bu tarz belgeseller filmler eklendiğinde bu sitede bu tarz tartışma yorumlarını ortaya cıkaranlar adminin emeğine bu çalışmayı yapaninsanların saygısından yoksun sadece şahsi fikirlerini alaycı bir şekilde ortaya koyarak yazıyorlar. 1 saatir okuyorum herkes birbirine laf atıp hakaret etmiş. 40 sene sonra öleceksin neyin peşindesin. Yani bu belgesel kaldırabilirde her sanat tarzı filmde de bunu yapıyorsunuz… Read more »

edeko
7 yıl önce

bu çalışmayı mükemmel yapan içeriktir.
“bu mükemmel içerik tesadüfler sonucu ortaya çıkmıştır” diyen olabilir mi hiç?!
olursa “hiçlikten” “varolmaya” geçişi nasıl açıklar.
kartondan oyuncak ev yapmak için bile insan o kadar uğraşıyor. güldürmeyin beni!
Allah’ım! sen iyi ki ve bizleri var ettin!

Selin San
7 yıl önce

Arkadaşlar! Bu güzel bir belgesel. İnanan kişi iman gözüyle bakar, imanını artırır. İnanmayan kişi, o gözle bakar kendine kanıt yapmaya çalışır. Bütün mesele bakış açısıyla ilgili. Ben de bakış açımı söyleyeyim de bir katkım olsun: Kuran ile bilim arasında hiçbir zıtlık, çelişki, tenakuz yoktur. Kuran yüzlerce ayetinde bakın, akledin, düşünün der. İnsanı araştırmaya, incelemeye, evreni anlamaya sevkeder. Kuran’a göre, kainat bir kitaptır. İçindeki her bir varlık birer ayettir. Evet, aynen bu tabiri kullanıyor, ayet. Tıpkı Kuran’daki gibi. Bilim insanları, inansınlar ya da inanmasınlar cisimleşmiş bir ilahi kitap olan kainatı okuyorlar. Her eser ustasını gösterir. Eser mükemmelse ustası da elbet mükemmel… Read more »

ertan
Reply to  Selin San
7 yıl önce

son cümlene aynen katılıyorum.
bencede hiç kimse inancından veya inançsızlığından dolayı hor görülemez, aşağılanamaz. insanlar birbirlerinin özgürlüklerini kısıtlamadığı sürece herkes istediği gibi düşünür, istediği gibi inanır veya inanmaz.
Herkese sevgiler!

ramazan
7 yıl önce

Allaha ve islama inanmayanlar izlerse fikirlerinin olumlu yönde değişeceğine inanıyorum.Lütfen izleyin ve ibret alın.Bakın ne kadar aciziz,yaratan ise ne kadar yüce ve ulu.Bunu araştıranlar oysa ki müslüman değiller ama müslümanlığı anlatıyorlar.Saygılarımla.

esef
7 yıl önce

Yukarıdaki tartışmaya göre bilimi ve gücü elinde tutan emperyalasit ülkeler, müslüman ülkelere faşist yönetimleri başa getirerek kötülük etmiş oluyor. Özgür ve akılcı islamiyet zarar vermez diye düşünüyorum.

nalmes
7 yıl önce

mükemmelsiniz. devamı nı bekliyoruz. bugün yayınlanacak sanırım

James Harrison
7 yıl önce

Evrende ne kadar küçük olduğumuzu tekrar görüyoruz evrene göre bir değerimiz yok evren 13,7 milyar yaşında bizim ortalama 60 yıl ömrümüz var bu evrene göre çok çok kısa zaman kısadanda kısa 1 saniyeden bile kısa fakat 60 80 yaşına kadar yaşayan insanlık zeki evrilen bir canlıdır evren bizim onu anlamamızı bekliyor yorumlardada din tartışması görüyorum dinlerle bir noktaya gelinmez dinler geçmişte kaldı biz geleceğe bakmalıyız çok güzel bir belgeseldi teşekkürler admin

Yavuz Selim
7 yıl önce

işte böyle yayınlar çoğaldıkça bütün bu kitapçı tayfasının ipliği pazara çıkıyor.
Daha tam gol gerçekleşmedi ama başlarına geleceği iyi bildiklerinden daha şimdiden huysuzlaşmaya agresifleşip isyankar çığlıklarını atmaya başlıyorlar.
İnsanlık başka gezegenlerde koloni kurmaya ve medeniyetini devam ettirmeye başlayınca ve dahası başka gezegenlerde başka medeniyetlerin keşfi yapıldığında yıldızlı pekiyi 90 dan çatal golü tam ozaman gerçekleşecek dünya gezegeninde nekadar bağnaz putçu varsa hepsi şirklerinden çatır çatır çatlayıp ölecek.

Eren
7 yıl önce

mükemmel, serinin devamının yayınlanmasını bekliyoruz artık 🙂

kunter
7 yıl önce

aklını kullanarak evrenin, yaşamın ve var olan diğer her şeyin işleyişini var oluş süreçlerini ve nerden gelip nereye gideceklerini açıklamaya çalışarak insanlar için yeni pencereler yeni bakış açıları ve bilgi üreten insanlar güzel insanlar, aşırı gelenekselci kimseler tarafından hep baskı altında tutulmaya ve yok edilmeye çalışıldılar. uçsuz bucaksız sonsuz evrende kapladıkları yerin bir toz zerresi kadar bile olmadığı gerçeğini kaldıramayan ve bundan korku duyan zavallılar hiç alakası olmadığı halde korktukları her gerçeği, tanrıya meydan okuma olarak varsaydılar ve tanrı adına hareket ettiklerini iddia ederek infaza kalkıştılar. kutsal kitaplarındaki bilgilerde dünyanın düz olduğu ve evrenin görebildikleri yıldızlardan ,güneşten ve aydan ibaret… Read more »

Reply to  kunter
7 yıl önce

Bu yapmaktan bikmadiginiz sade suya tirit yorumlarla bir nevi o guzel insanlarin basarisi uzeinden ucuz BILIMSELLIK ticareti yapiyorsunuz. hic bir dini metinde dunyanin duz bir tepsi oldugu yazmaz. engzisyon ve galile olayini avrupanin aydinlanma oncesi bagnazligi ile aciklamaniz yeterlidir. baska inanc ve felsefelere bir denem uzerinden cemkirmek biraz hazira konmak ve ucuzculuk oluyor. yildizi bol bir gecede gokyuzune dalip gidebilen hc kimse ne o muazam boslugun buyusunden kurtulabilir, ne de o harika bilmeceyi cozmeye omrunu vakfetmis bilim insanlarina yanlis bir soz edebilir. bir de baskalarina bagnaz diyerek nasil ileri biri oldugunu anlatmaya calismak ta bir baska cingoz recailik gibime geliyor… Read more »

ALİYE
Reply to  kunter
7 yıl önce

Ağzına sağlık kunter arkadaşım..Onlar başka bir dünyanın insanları.. Baksana üsluba, kine, yobazlığa. Neden böyle? Çünkü üretecek tez yok, bilgi yok, nefret ve yok etme isteği var. Hristiyanlık bile sanayi devrimiyle birlikte toplum yaşamından elini çekti, inancı tanrı ile insan arasında bıraktı..Bu nedenle toplum yaşamı sekülarist olduğundan bilim gelişti, ilerleme ve refah arttı ,ama bilimden bahsedene hakaret edenlerin, iftira atanların yaşadıkları ülkeler geri kaldı; hala kafa kesme, boğazlama, taşlama yolu ile katliamlar yapıp, bunları reddedenlere de kin kusuyorlar..

Reply to  ALİYE
7 yıl önce

ayol aliye hanim, ne hristiyanligi anlamissiniz, ne de sekuler olmayi…bu havalar size tanri tarafindan mi bahsedildi, yoksa calisarak mi edindiniz, aileden tevarus mu yoksa? kartallar yuksk ucar ama civciv olmak ta ayip degil yani…bilmek kisiyi olgunlastirir, hosgorulu kilar,mutevazi yapar…aforizmalarla ne kendinize, ne de cevrenize bir katkiniz olmaz… olamaz. debelenir durursunuz polemk camurunda.

Reply to  ALİYE
7 yıl önce

önce genelleme yapmayı bırakın , kişinin yorumundan yola çıkarak tüm inananları yargılayamazsın .
sen başkasına demişsin kin kusuosun falan filan ama dön bi yazdıklarına bak işlevi olan şizofreni seni , senin nasıl gordugunu de gorebılıyorum . hicliğin ne demek oldugunu bilmediğin/mden suzgecten gecırmekten klaveden dokturuyosun. dunyayı kıyaslayarak konus once. su an da daha rahat degılmısınız. neyınızı kısıtlıyorlar neyınıze karısıyolar. bogazlamaymıs kafa kesmeymıs , paranoya senı , 3 maymundan farkın yok . ne ses ne agız ne goz . bunun dıger tercumesıde venı vıdı vıcı dır . kelıme dagarcıgına bırkac bısı kazandırayım , ezıcek baska saf bırını bulursun belkı gtfo here

muratti
Reply to  kunter
7 yıl önce

ne alakası var?,bilimin olduğu yerde din olamaz zaten…siz müslüman oldunuz da ne oldu? görüyoruz müslümanız dienlerin ülkeyi ne hale getirdiğini

AYYAPIM
Reply to  kunter
7 yıl önce

Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya calisan, ATEIST düsüncelerini DARWIN in aptalligiyla örtüstüren insan evladi sana söylüyorum;YORUM adi altinda DINsizlik TÜCCARLIGI yapma,git az ötede oyna…

Lilith
Reply to  AYYAPIM
6 yıl önce

sopadan yılan, çamurdan insan olduğuna inan. sonra gel burda “darwin aptal” de:)

kunter
Reply to  AYYAPIM
7 yıl önce

kimsenin kimseye birşey satmaya çalıştığı yok, misyonerlik senin kafa yapındaki din tüccarlarına özgü bir şeydir. kendi anlaşılmaz karanlığında bolğulmak senin tercihindir. senin özgürlüğün benim özgürlüğümün başladığı yerde biter. istersen öküze tap, istersen ibadet diye kendini uçurumdan yuvarla beni ilgilendirmez. ama saçma ithamlarda bulunup sana saygı göstermemi bekleme. senin adına üzülerek söylüyorum ki linç kültürünüz artık işlevsizleşti. korku yayarak gerçekleri gizleyemezsiniz. son kez tekrar ediyorum git kendi korkularınla yüzleş ya da kendi pisliğinde boğul…

AYYAPIM
Reply to  kunter
7 yıl önce

Izleyip anladigini sandiginiz bu belgeselde bile insanoglunun ne kadar ACiZ oldugunu,bu evrenin varolusunun (kendiliginden olusmadigini)sentilyonda bir bile ihtimal olmadigini,her yasayan varligin sonunda öldügünü bile bile,bu varolsun sebebsiz olmadigini,dünyanin gelip gecici olduguna,INANMAYAN insanlara diyecegim söz sizin DiNsizliginiz size,benim ISLAM dinim bana yeterlidir.Bu memleketi benim ecdadim (OSMANLI) kanlariyla sulayarak korudu,DÜNYA nin dört bir yanina bu serefli ISLAM bayragini yy larca serefle tasidi ve korudu bizde torunlari olarak korumaya devam edecegiz..Senin özgürlügüne kimse laf etmedi etmezde,lakin senin özgürlük anlayisin benim müslümanligimi yasamama zarar veriyorsa o özgürlük degil,GASP dir..Ayrica ben kelimlerimi secerek kirici olmadan kullaniyorum sizler gibi insanlarin haklarina kastedip küfre yakin sözler kullanarak… Read more »

Mustafa..
Reply to  AYYAPIM
7 yıl önce

Ayyapım gayet güzel açıklamalarda bulunmuşsun kaynak vermişsin ben bir ateist olarak söylüyorum ki bir tanrı varsa yada yoksa bunu asla bilemeyiz, biz sadece kanıtların gösterdiği yoldan gideriz ve şuda bir gerçektirki yeryüzünde bulunan bütün kutsal kitaplar kuranda dahil hepsi tamamiyle insanın kanun ve bilim olmadığı zamanlarda kanun ve meraklarını gidermek için uydurdukları dogmalardır. Bir agnostic burada evet tanrı var demesi buradaki müslümanların a evet o var dediğine göre mutlaka kuran gerçektir diye düşünmesine neden olur ve buda kişinin sorgulamasına düşünme becerisine gem vurmuş oluyor. Biz burda kimse inanmasın demiyoruz zaman ne olursa olsun gerçekler ne olursa olsun bugünün dinlerinin yarın… Read more »

KaRTaLiZMa
Reply to  AYYAPIM
7 yıl önce

Yahu sen ne boş adamsın.. Daha Ateizm nedir bilmiyorsun bir de “Ateist olabilirsin, eşşeğe, kurbağanın totosuna tapabilirsin ama önce insan ol” diyerek aklınca hakaret edip insanlık dersi veriyorsun.. en azından elinin altında internet var gir bir araştır.. eyyy ecdadı osmanlı, adnan hocaya bağlayıp bilim dersi vermeden önce 250 yıl matbaa, elektrik şeytan işidir diyen ecdadını sonra pozitif bilimleri sorgula.. kedi canını senin.. hadi maşallah, inşallah..!

AYYAPIM
Reply to  AYYAPIM
7 yıl önce

İdeolojilerini bilim diye sunan bilim adamlarını körü körüne takip etmenin sonucunu yansıtıyorsunuz. Farkındaysanız bilinmemezliğin arkasına sığınmıyoruz. Evrenin geçmişe sonsuza kadar gidemeyeceği fiziksel bir kurama dayanıyor. Bu başlangıcın kendiliğinden olamayacağını söylemek gayet rasyoneldir. ”ama bilim şuan big bange kadar kesin bir şekilde oluşan şeylerin tanrıya gerek olmadan olduğunu ortaya koydu.” diyorsunuz da bu sözünüz bir masaldan ibaret. Bunun bir masal olduğunu açıklayım. Şimdi bizzat ismini saydığın Hawkingin büyük tasarım isimli kitabında ”kozmolojik sabit”ten bahsediliyor. Bu kozmolojik sabit big bangden hemen sonra 10^120 gibi bir hassas ayara sahip. Bugün bu ayarı açıklayan kabul görmüş hiçbir bilimsel veri yoktur. Bu ne demek oluyor… Read more »

Heisenberg
Reply to  AYYAPIM
7 yıl önce

Çok güzel bir belgeseldi,zevkle izledim. Bilim her şeydir.

akillazim
Reply to  Heisenberg
7 yıl önce

evrimciler 1 tane sadece bir tane turler arasi gecis hakkinda bilimsel bi delil getirinde gorelim,,birakin sacma sapan dusunceleri bilim ispat ister allahin varligi her zerrede belli,,

Lilith
Reply to  akillazim
6 yıl önce

öyle kuru kuruya olmaz.sağlam bi delil sunarsam “allah yoktur” yazacaksın.ok?

KaRTaLiZMa
Reply to  AYYAPIM
7 yıl önce

Ne o yakacan mı?

jeronimo
7 yıl önce

2.Bölümü sabırsızlıkla bekliyorum

Ferdi UZ
7 yıl önce

kesinlikle harika bir belgesel diğer bölümler de burda paylaşılırsa hep izlerim

ahmet_
7 yıl önce

gercekten mukemmel kesınlıkle ızleyın ayrıca boyle paylasımlarda bulundugunuz ıcın sıte yonetıcılerıne tesekkurler tvde yayınlanıyor ama fırsat bulup ızleyemıyorum yenısını sabırsızlıkla beklıyorum.

Elma
7 yıl önce

burada hiç bitmeyecek bir tartışma başlayabilir

izleyici
Reply to  Elma
7 yıl önce

Herhangi bir tartışma olacağını zannetmiyorum, harika bir belgesel ve bilimin gücüne inanan herkesin izlemesi gerekiyor bence.

KaRTaLiZMa
7 yıl önce

Tek kelime ile “muhteşem”.. Anlatım, hikayelendirme, görsellik 10 numara.. Diğer bölümleri izlemek için şimdiden sabırsızlandım.. Kaçırmayın yıldız tozundan oluşan insanlar 🙂

avrella
7 yıl önce

süpersiniz bu tür belgeselleri izle bıkmassın

haki
7 yıl önce

teşekkürler. diğer bölümlerini de bekliyorum

75
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x