Cosmos Belgeseli 3. Bölüm izle, Cosmos: Bilginin Gücü izle, Cosmos 2014 Bölüm 3 Türkçe Dublaj izle | VizyonFilmizle.tv | Film izle, Full HD Film izle, Altyazılı Film izle, Türkçe Dublaj Filmler, Vizyondaki Filmleri izle
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

IMDB Puanı: 9.1/10 Tür: Belgesel, Aile, Animasyon Yapım: National Geographic Channel Cast: Neil deGrasse Tyson, Stoney Emshwiller, Cary Elwes Süre: 43 Dakika

Ünlü profesör Neil deGrasse Tyson, bu bölümde milyonlarca yıl öncesine gidiyor. Daha sonra, gökbilimlerinin ve fizik biliminin doğuş yıllarına giderek Newton'un hayatına yakınlaşıyor. Newton ile Halley arasındaki anlaşmazlıkları ve "Principia Mathematica" adlı eserinin nasıl ortaya çıktığını irdeliyor. Bu bölümü sizlere Türkçe dublajlı sunuyor; belgesel hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.
NOT: BELGESELİN DİĞER BÖLÜMLERİNİ İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

-Cosmos: Bir Uzay Serüveni 3. Bölüm: Bilginin Gücü 2014 ABD / TÜRKÇE DUBLAJ ve Altyazılı-

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
32 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
7 yıl önce

Muallimleri değil fenleri dinleyelim Marifetullah da inkişaf edelim…

Aytaç K.
7 yıl önce

Olaya ne dinsel açıdan ne evrim açısından bakıyorum. İkisiyle de alakam yok. Bu belgesel siyonistlerin yaptığı bir belgesel. 13 bölümünü de izledim. Neden mısır uygarlığının detayları yok? ve Tarihin en büyük bilim adamı olan Nicola Tesladan bir sahne bile yok? Evrim olmuş olsa mısır uygarlığının şifreleri bu belgesele ters düşecekti.

doğan
7 yıl önce

en basiti evrim in olduğunu insanlariçin de şurdan anlayın..japonundan, zencisinden, melezinden, tipine bakarak nerden hangi çografyadan olduğunu az cok anlıyorsn.. adem ve hava dan eğer bi kac kopyası yaratılmadıysa. evrim geçirdi insanlar ALLAHIN emrile oluşan bişey bu.. evet topraktan yartıldık ama tüm canlılar topraktan hayt buldu hayat topraktan can buldu

enes3455
7 yıl önce

Evrim teorisi islama aykırı değildir. Allah yaradılışın olduğunu belirtir fakat ayrıntıları belirtmez. Bilirsinizki islam mantık dinidir. Elbet Allah birden insanı varedebilir fakat bunu daha mantıklı bir yolla yapması islami açıdan ve mantık açısından daha iyidir. Biz insanı topraktan yarattık diyor. İlk yaşamın ortaya çıkmasıda toprağa bağlıdır ve devamında evrim ile çoğalır. Maymundan gelmiş olmamız insana bir hakaret değildir. Yada islama ters değildir. Ben Allah’ a inanan bir müslüman olarak bunu söylüyorum. Gereksiz düşüncelerden sıyrılma vakti geldi artık.

kadir
7 yıl önce

tek hakikat vardır oda yüce yaradan ALLAH’dır..

esef
7 yıl önce

Nerde bir bilim görsem birileri yırtık dondan çıkar gibi dini öne sürer.BIKMADINIZMI.

yagmur
7 yıl önce

Sevgili admin, emegini nasil oderiz bilmiyorum, cok tesekkur ederim. Bu dar zihiniyetlerimize verdigin oksijen icin, emegine saglik kardesim.Yorumlarda harika, ben yapmayim.Nasil olsa ogrenmeyi degil dar kalip olan, empoze etmeyi sevdigimizden, herkes kendi turkusunun yorumunu yapmaya devam edecek nasil olsa.

kadir
7 yıl önce

saygıdeğer insan acaba belgeselin 4.bölümü bugün yayınlanır mı (SAYGI DEĞER İNSAN: EVET YAYINLAYACAĞIM.)

brhllc
7 yıl önce

guzel

alp
7 yıl önce

herkes istediğine inanır… ama dindar olan arkadaşlara bi sözüm olacak bakınız orada o dönemde dine (hristiyanlığa) körü körüne bağlı olanlarda bu gelişimlere karşıydı ve adamlar kliseyi sonunda ezdi de özgür düşünce zincirlerini kırıp bu günlere geldi ,onlar 500 yıl önce bunları başardı ,adamların din devlet bilim hepsi ayrı kulvarda,sizin yanlışınız her attığınız adıma dine yordamanız,adamlar keşfediyor siz bunlar zaten yazıyor diyorsunuz peki nasa bütçeyi onaylattı marsa sefer düzenlenecek budamı yazıyor kardeşim .. bizde sorgulama yok bir adım yol alamıyoruz ,devlet olarak yaptığımız uydu tank gercı onları bıle yapamıyoruz cogu montaj ..adamlar 1. dünya savasında ucak gemısı yapmıs bız bır gözlem… Read more »

emre
7 yıl önce

isa musa bu insanlar varya işte bu insanlar sibernetik bilimin kurucuları,aklın düşüncenin önünde olduğunu bulan,sıfırdan ötesinde yokluk olduğunu bulan,küçük kan dolaşımını,pozitif bilimleri,enlem ve boylamı hesaplayıp dünyanın güneş etrafında dönüşünü 1 yılda gerçekleştirdiğini,gerçek sıfırı,celali takvimi,atomun parçalanabildiğini ilk öne süren insanlar ve bu insanlar dünyada çağlar kapatıp çağlar açmıştır dahada yüzlerce örnek var.işte böyle ağzın açık okursun.senin şu anda bile ne olduğuna akıl erdiremeyeceğin şeyleri bu insanlar yüzbinlerce yıl önce dünyaya sunmuş.Peygamber efendimiz(sav) bir elime güneşi bir elimede yıldızları verseniz vallahi davamdan vazgeçmem demiş.işte biz böylesine bir peygamberin evlatlarıyız

emre
7 yıl önce

isa musa denen şahsiyet gibi dar gerçek huzuru islamiyette değilde başka dinlerde arayan kişiler yüzünden ne yazıkki insanlarımız zehirlenmeye devam ediyor.carl sagan insanlığa yüzlerce müslümandan daha fazla hizmet sunmuş olabilir ama bi araştırsın bakalım bu dünyaya farabi,ibni rüşt,gazali,ömer bin hayyam.mevlana,yunuz emre,harezmi,ibni rüşt,biruni,el cezeri(ibnül izz),kaşgarlı mahmut,edip ahmet yükneki,yusuf has hacip gibi insanlar insanlığa neler sunmuş.Bırakın yüzlerce binlerce insanı şu anda bile arafan bin yıl geçmesine rağmen hala bu insanların eserleri tüm dünyada eğitim kitapları olarak okutuluyor ve bu kitaplarla yeni icatlar bulunmaya devam ediyor ama ne yazikki biz tarihimize sahip çıkamadık ve böyle insanlar bizi islamiyetten uzaklaştırdıkca onlara verecek cevap bulamıyoruz… Read more »

Ali
7 yıl önce

Bu yukarıdaki şey (adını koyamadım) büyük şeyler vadeden ama vadettiği büyük şeylerle ters orantılı dahi değil,bişey yok ortada aslında.Basit tekrarlar.7.sınıf seviyesi belki !!!..Evrim teorisi adı üstünde,teori yahu..Bu teori kendini aynı zamanda da çürüten bir teoridir.Bir tür başka bir türe dönüşüyorsa.Sonuçta yeni bir tür ortaya çıkar.Eskisi yok olur.Yani iki tür aynı anda var olamaz.Sistem sorgulanır.Bunun için yöntemler kullanırsınız.Sonuçlar bilimseldir.Fakat elde edilen bilgilerle varılan sonucu putlaştıramazsınız.O sadece bir sistemdir ve araçtır.Asıl olan bu sistemin neden var olduğunu bilmektir.Akvaryumdaki balık gibi davranmanın bir anlamı yok.Ateizmi bilimselleştirmeye çalışmak,hemde bunu Allah a inan bilim adamlarının buluşlarıyla yapmaya çalışmak.Sadece sermayesiz akılların komikliğidir.Batının unuttuğunu biz unutmuyoruz.Bizim unuttuğumuzu… Read more »

Dogan Demir
7 yıl önce

Ömer Faruk icin kücük bir anekdot:

Hawking : Evreni kim yaratti?
Papa: Tanri.
Hawking: Tanriyi kim yaratti?
Papa: Tanrinin yaratana ihtiyaci yoktur!
Hawking: Demek ki yaratana ihtiyac duymadan da olusmak mümkündür!

:)))))

enes3455
Reply to  Dogan Demir
7 yıl önce

Bumudur yani ? Yaratma olayı Allah’ ın ortaya çıkarttığı bir kavramdır. Sen yaratanın ilimini nasıl tam olarak algılayabilmeyi beklersinki ? Düz mantık yaklaşımlar ile haklı olduğun kanısına mı varıyorsun ? Sana bir örnek vereyim. İnsan yapımı olan bir bilgisayar, insanın onu nasıl meydana getirdiğine dair tam bir bilgi sahibi olabilir mi ? Yada insanı tam olarak anlayabilir ve sınırlarını bilebilir mi ? Tabiki hayır.

Mr Mo
Reply to  enes3455
7 yıl önce

Biraz daha bekle istersen. Bundan yaklaşık 30 yıl sonra bilgisayarlar bizim sahip olduğumuz beyinle eş değer şekilde düşünebilecek ve üretebilecekler. Dar kafalı olmak suç değil. Kitap, internet, sorgulamak.. Bunlar güzel şeyler. Kaldı ki yine de inanan bir bilim sevdalısı olabilirsin.

Dogan Demir
7 yıl önce

Bu muhtesem bölüm icin siteye sonsuz tesekkürler. Üc defa ayni keyifle izledim. Haluk Bilginer’in inandirici ve güzel sesiyle bölüm bir kat daha güzel olmus.

Bilimin aydinligi her türlü tutarsiz, mantiksiz dinsel hikayeleri bir kez daha yerlebir etti.
Halley’in bilim tarihindeki degerini yerli yerine oturtmasi özel olarak ilgi ve övgüye deger.
Bu essiz büyük bilim insani daha fazla kesfedilmeyi fazlasiyla hakediyor.
Newton’u bir tek düsen elma hikayesiyle bizlere pek te ciddi olmayacaka sekilde anlatan bütün resmi bilim derslerine inat onu daha cok tanimaliyiz.
Ve bu bölümde cok ta ismi gecmese de, Keppler’in ne büyük bir dahi oldugunu da hatirlamaliyiz.

KaRTaLiZMa
7 yıl önce

3.Bölümün özeti “NVLLIVS IN VERBA”..

7 yıl önce

omer faruk kardesim,ac googledan bak bakalim carl sagan denen bilimadami insanliga neler vermis.yuz milyon tane muslumanin verdiginden cok vermistir.senin allahin ademi yapmis ,sonra sarisinlar,zenciler nasil olmus?:))))evrim teorisine inanp inanmamak diye bir sey yoktur cunku evrim teorisi bir gercektir.Ak nesilin bizi ortacaga geri dondurmesine de asla musaade etmeyecegiz.

Ömer Faruk
7 yıl önce

Bu yapımı gerçeklik iddiası taşımayan bir yapım olarak kabul edecek isek evet, güzel bir yapım. Ammaaaaa anlatılanlar şayet hayatın hakikatları diye anlatılıyorsa vah ki ne vah. Tek bir hakikat vardır o da ALLAH’dır. Hele ki evrim teorisi denilen deli saçması uydurmanın insanlara gerçekmiş gibi sunulması tam bir rezilliktir. Son zamanlarda müslümanlar bu tip yapımlarla kuşatılmış durumda ve ne yazık ki zihinler bulandırılmaya çalışılıyor. Kardeşlerim, ALLAH ol dedi ve oldu. Bu kadar basit. Boşuna kafanızın karışmasına müsaade etmeyin. Hele ki bu Carl Sagan denilen ateist ve yahudi zatın saçma sapan fikirlerine hiç itimat etmeyin. Kendisi ne vermiş insanlığa? Çapı ne? Aaahhh… Read more »

sıkıntılı
Reply to  Ömer Faruk
6 yıl önce

ömer farukçum bi anlatta aydınlanalım hele hem ateist hem yahudi nasıl olunuyor?
yada oksijensiz bunca sene nasıl yaşanıyor belki bundan bahsetmek istersin ne dersin?

ghostrider
Reply to  Ömer Faruk
6 yıl önce

Evrimin aşamalarıda yaradan tarafından oluşturulmuştur.İslam dini bilimi ve doğayı fizik,kimya,astronomi vb.. bilimler ışığında yorumlanabileceğini bildirir.İslamiyetin ilk dönemleri ve osmanlı bilime önem vermiş,bilim adamları yetiştirmişlerdir.Taki yozlaşma tüm sistemi sarana kadar.İronik olarak batıdan daha önce gelişen arap medeniyetleri,günümüzde batı ile yer değiştirmiş,salt paraya odaklanmış eğitim seviyesi düşmüştür.Bu sebeplede sürekli batının kendileri üzerinde oyun oynadıklarını düşünmekten başka yapacak birşeyleri kalmamıştır.Aynen şu anki hükümet gibi…iç siyasetin müthiş bir argümanı olan bu bizim üzerimize oyun oynuyorlar kısmı tamamen bir tiyatrodan ibarettir…

Mert
Reply to  Ömer Faruk
7 yıl önce

Birader önce Allah ın sözlerini tam idrak et kuran ı tam anla ondan sonra insanlara akıl ver.sen daha yaratıcının lafını bile anlamamışsın biz sizi sudan ve topraktan yarattık diyor.ve diğer canlıları da.orda da zaten bütün canlıların su moleküllerinden geldiği anlatılmış bütün seri boyunca yani bu bizim dinimize ters bir durum degil.bilime cahilce yaklaşmaktan vazgeçin artık.ben bir müslüman olarak sadece maymun safsatasına karşıyım.çünkü ilk insan dediğimiz Adem zaten sudan varolmuştu.maymunlardan evrilmedi.diğer canlı evrimleri ise neden olmasın dinazorlara inanıyorsun da bir dinazorun timsaha evrimleşmesine mi inanmıyorsun beyinsiz???

Mustafa..
Reply to  Mert
7 yıl önce

Mert sizin deli dediğiniz insanlar kullandığın bilgisayardan tut dünyanın yuvarlak olduğuna kadar yerşeyi yapıp kanıtladılar buda evrimde dahil evrim bir gerçek olmakla birlikte peygamber dediğin düzenbaz bugün yaşasaydı tımarhanede olurdu. Biz gerçkeleri konuşuruz söyleriz siz ise masal anlatıp insanları yakar asar kesesiniz ne adına uydurma bir allah adına sorarım sana bu allah neden muhammed istediği kadınla evlenebilsin diye gökten ayet indirir? bunu mantığın alıyormu bu ayetlerin koca evrenin gerçekleriyle güneşlerle gezegenlerle süpernovalarla atomlarla karadeliklerle karanlık maddeyle satürnün halkalarıyla bakterilerle hücrelerle ne alakası vardır herşeyi bilen bu allah bizi aydınlatacağına neden peygamberin uckuruyla ilgileniyor siz bunu düşünüp sorgulamaya başladığınız an gerçekleri… Read more »

memo
Reply to  Ömer Faruk
7 yıl önce

bir oksijen tüpü çok mu pahali?

bbryano19
Reply to  Ömer Faruk
7 yıl önce

Cok guldurdun beni omer. 🙂 Evrim teorisine inanmiyosun ama yaratildigina mi inaniyosun ? din kitaplari okuyacagina git de bilim kitaplari oku biraz belki gorus acin degisir

mühim değil
Reply to  bbryano19
7 yıl önce

evrime inanmayıp yaratıldığına inanmaktan doğal bir şey olamaz. Keşke nick inize ATEİST diye yazsaydınız

KaRTaLiZMa
Reply to  Ömer Faruk
7 yıl önce

egemen sen misin evladım? Makara “!!” yapma yine..!

ERSİN
7 yıl önce

Gerçekten insanın ufkunu açıyo. Yalnız şu var. Şu bölümde İstanbul’u görünce başka sevdim bu bölümü. Türk olan herkesin koltukları kabarmıştır bana kalırsa. Kim bilir belki de bu davranışta bizim fraktel olarak gösterdiğimiz bişeydir. Diğer serileri de bekliyorum ben 4 gözle.

Aze
7 yıl önce

Digerleri gibi bu da muhtesem

JIYAN__
7 yıl önce

sayın admin suudi arabistan yapımı olan vadjda filmini yuklermisiniz lutfen …. cok zor sartlarda cekilmiş bir film sanırım..

ADMİN: FİLM SİTEMİZDE MEVCUT, ŞURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ: http://www.vizyonfilmizle.net/26604-wadjda-izle.html

nalmes
7 yıl önce

2. bölümün türkçe dublajlısı yok. 3. bölümün alt yazılı hali? mümkünse onları koyabilir misiniz?. türkçe altyazı kendim için. dublaj yeğenler için. yeni nesli uzay- bilimle ilgilendirmek için mükemmel belgeseller.

ADMİN: SÖYLEDİĞİNİZ ŞEKİLDE HER İKİ BÖLÜME DE DUBLAJ VE ALTYAZI SEÇENEKLERİNİ EKLEDİM, İYİ SEYİRLER.

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x