BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-The Buffalo Boy (Mùa len trâu) 2004 Vietnam / Türkçe Altyazılı-

Vietnam yapımı THE BUFFALO BOY, 1940 'lı yıllarda Fransa işgali altındaki Vietnam'da, 15 yaşındaki Kim'in sel ve kuraklıktan dolayı telef olmak üzere olan iki bufalosunu uzaklara götürerek yaşatma çabasını ve acımasız rakiplerine meydan okuyup daha büyük sürülere çobanlık ederek hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.Vietnam'daki fakirliği, kıtlığı, zorlu yaşam mücadelesini ve doğasını gözler önüne seren gerçekçi bir yapım. Aynı zamanda bir baba oğul hikayesine de sahip bu filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: MERMAID, ÇEVİREN: FÜGEN ATASOY)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ömer er
5 yıl önce

bu denli zorlu hayat şartlarıyla mücadele daha duru ve güzel başka nasıl anlatılanilirdi. açıkcası beni filme çeken unsur hayat mücadelesinden ziyade kim’in içinde bulunduğu yalnızlıktı. bu güzel film için yükleyen arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

ORHAN
6 yıl önce

Başından sonuna kada enfes görüntüler, zaman zaman belgelimsi tatlar..üzülesimi sevilesimi hayatlar..değme oyunculara taş çıkartan oyuncular..Baştan sona kocaman kocaman alkışlarım BUFFALO BOY için. siteye ve kendi dilinde izlememizi sağlayan FÜGEN HANIMA sonsuz teşekkürler.

barbera
6 yıl önce

– ho ho, ho chi-min, daha fazla vietnam.- diye, binlerce genç kiz ve erkek bagirirken, I.Ü merkez bina önünde, kürsüde” tsip” esbaskani oya baydar vardi. sene 1976 idi. belkide 1974. bi sekilde hayattayim hala ben…filmi öneren ve çeviren arkadasa minnettarim.

Mermaid
6 yıl önce

Ben Önerdim diye söylemiyorum fakat bu Muhteşem bir film.Hiç daha önce böle bir film izlememiştim.Çok beğendim.Fügen Abla sana Teşekkür etmek yeterli olurmu bilmiorum.ama gerçekten çok Teşekkürler.çok mutluyum.Bu filmi daha önce nasıl çevirmemişler anlamadım.Çevirmeyenlerede kızgınım.Pop Corn Abd yapımlarını çevirmeye devam etsinler.Bıktım artık o tip filmlerden.Film dediğin böle olur.Uzakdoğu çok seviyorum.Ben 1-2 tane daha sölim.Bu sefer şüpheliyim ama 2sini birden beğenmen konusunda Fügen Abla.olsun 1 taneside çevrilse ben genede mutlu olurum. Japonya Zen (2009) Endonezya 5 cm (2012) filmleri çevrilebilir.Tahmin etmek zor ama bence 5 cm’yi çevirme ihtimaliniz daha yüksek gibi.Emeklerinize çok Teşekkürler.Kolay gelsin.

Fügen
Reply to  Mermaid
6 yıl önce

Buffalo Boy filmini ben de çok beğendim. Electric Shadows’ un altyazısı da bitti. O daha da muhteşem fakat bugün önerdiklerin maalesef beni pek açmadı. Başka önerilerin olduğunda mail atarsan sevinirim. [email protected]

alanyalı yusuf
6 yıl önce

Vietnan ve dram filmlerini hep sevmişimdir…
güzel filmdi kesinlikle izleyin.

Tozmik
6 yıl önce

Neredeyse Geçim Kaynağının tamamı Hayvancığılığa dayanan bir yer.Buraya bir köy veya kasaba demekte doğru değil.Sellerle aniden göle dönen ama,suların çekilmesiyle normal hale dönen bir yer.Suda yüzen evler,gömülmek için mezarı olmayan insanlar,halktan haraç alan Fransız sömürgesi altındaki işbirlikçi polisler,Çeteler ve Açığa çıkmayı bekleyen Sırlar.Benzersiz bir film.Pastel renklerin çok iyi kullanıldığı görselide zengin olan bir film.Buffalo sahnelerinde belgeselimsi havada izlenimide veren film gerçekten övgüyü hakediyor.çok enteresan hayatların hikayesi…Fügen Hanım’a emekleri için teşekkürler.Mermaid’ide bu ilginç öneri için tebrik etmek gerekir.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x