BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Ayin / The Sacrament 2013 ABD / Türkçe Altyazılı-

İki araştırmacı muhabir, kayıp bir kız için çok az kişi tarafından bilinen bir yere yolculuk yaparlar. Süreci de belgesel haline getirme niyetinde olan ikili, gittikleri yerde ilginç bir toplulukla karşılaşırlar. Kırsal kesimde köy hayatı yaşayan, 200 kişilik bu topluluk kendine "Cennet Tarikatı" adını vermiştir. Gayet olumlu karşılanırlar ve belgesel çekimlerine bu tarikat da dahil olmuş olur. zaman geçtikçe, tarikatın karanlık yüzünü keşfetmeye başlarlar.Karanlık bir tarikatın iç yüzünü ve vahşetini konu alan bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
NOT: FİLMİ TÜRKÇE DUBLAJLI İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
26 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
garip
5 yıl önce

Bence anlatılmak verilmek istenen mesaj gayet açık. Filmde adamın söylemleri emperyalizme, modern sisteme karşıt söylemler ( her ne kadar din üzerinden kurulmuş olsa da.) ve filmde açık bir şekilde vurgulanan şey modern sisteme karşıt düşünmenin aynı zamanda yok olmakla eş değer tutulması. İzlensin diye önermem ama vakit geçsin diye de izlenebilir elbet.

garip
5 yıl önce

Bence burada daha farklı bir durum var. Evet sapkın bir adam ancak aslında adamın söylediği sözler emperyalizme ve kapitalizme modern düzene karşı bir duruş sergilediğini gösteriyor(her ne kadar sadece din üzerinde kurulmuş olsa da.). Bu elbette sapkınlığını yok etmiyor ancak filmin sonundaki mesaj adamın sapkınlığı aslında gayet basit bir şeye dikkat çekiyor ve özellikle de o vurgulanıyor. Eğer modern dünyaya karşı çıkarsanız sonucu bu olur. Eneteresan veyahut çok güzel diyemeyeceğim ama izenebilir.

ya sev ya defol
6 yıl önce

ya arkadaslar nasıl bı ulke oldu farkındamısınız fılm sıtesınde bıle kavga eder oldunuz ulke acınacak halde ınsanlarıda yazık

mathilda
6 yıl önce

benim gibi büyük beklentiyle izlemeyin.. 10/3

6 yıl önce

ne saçma sapan yorumlar anlamadım…syredin de yorumunuzda siyaseti ve dincileri karıştırmayın.siyaset yapmaksa amacınız ….gidin meydanlarda bağırın.burda filimle ilgli yorum bekliyoruz.güzel yada kötü demeniz yeter.hepinizi toplasak adam etmezsiniz!!!!!!!çok biliyorsanız siz çevirinde biz yorum yapalım filimlerinize….ha ha ha ………

kikiki
6 yıl önce

komunizmin sonu…

Ali
6 yıl önce

Biteceksiniz…..

dımmmbıra
6 yıl önce

aha gülenciler twittrdan buraya düşmüş 🙂 gezicilerde yancı olmuş. bende o biçim rte ciyim. hadi bakalım baş parmak aşağıya kutucuğunu tıklayın patlayan egonuz biraz daha beslensin:)) (admin ilk yorumum yayınlamassan küserim:))

Reply to  dımmmbıra
6 yıl önce

Belli ne biçim olduğun:D RTE kölesi , gerektiğinde RTE’nin eli sopalı güruhuna katılabilecek modda, şiddet yanlısı, insan haklarından bi haber, d birisin. Bir de kalkmış o çapsızlığınla meydan okuyorsun utanmadan. Eli kanlı biriyle övünebilen bir gün senin ve çocuklarının da bu faşist tarafından kötekleneceğini bilemeyen arkadaş, sen daha çoook maşa olursun ve seni de döverler o zaman da eli coplu polisine BEN RTE’ciyim fena halde RTE’ciyim dersin.:)))

Umut Ateş
6 yıl önce

Elbette dünyanın her yerinde bu tür aldatan ve aldatılanlar zibil kadar çok ama yine de konusu işleniş şekli itibari ile ” saçmasapan filmler kuşağı”nda gösterilmesi gereken filmlerden birisi. Hiç bulaşmayın derim 🙂

6 yıl önce

İnsanların boşluğa düşünce neler yapabildiklerini, sonradan pişmanlığında geriye dönüşü olmayacağını anlatan ibretlik bir film..Seyretiklerime hala inanamıyorum..

6 yıl önce

fena değildi…diyaloglar ve oyunculuklar etkileyiciydi…çekimlerdeki abartıya rağmen belgesel sananlar da olmuş..:)

tarik
6 yıl önce

Hayattan sıkıldığınız anlar en zayıf oldüğunuz anlardır ve o anlarda sizi birileri değişik vaatlerle yakalamaya çalışır.Özelikle gençlern izlemesi gereken önemli bir film

nurisami
6 yıl önce

Güzeldi….

calapari
6 yıl önce

jim jones peoples temple tarikatı ile aynı hikaye belgesel tadı verilmiş ama değil

tayfun güzel
6 yıl önce

izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim .. Gerçekten yürek dayanmayan görüntüler …. bu konu hakkında bilgim vardı fakat diyecek söz bulamıyorum lütfen sonuna kadar izleyin.. belgesel olduğunuda aklınızdan çıkarmayın

alanyalı yusuf
6 yıl önce

Gerçekten çok güzel bir film.. Herkese tavsiye ediyorum..
Heyecanla, ibretle seyredeceksiniz…

Dünyada ki, cemaat saçmalığına, cemaat sapkınlığına bir örnek daha..
Tıpkı bizdeki Silahsız Terör Örgütü Gülen Cemaati gibi..

Fatih
Reply to  alanyalı yusuf
6 yıl önce

yusuf hangi belge hangi delille Gülen Cemaatini terör örgütü ilan ettin.. birincisi bu.. ikincisi.. Burda cemaat adı altındaki sapıkların yaptıklarıyla Gülen Cemaatinin hangi yaptıkları birbirine benziyor.. Ülkemizde onca sapkın Tarikat varken Dünyanın 4 bi yanında kabul görmüş Gülen Cemaatini hedef almanı açıkcası anlamsız buldum..

Berrak
Reply to  Fatih
6 yıl önce

:))) baya güldüm ya hu. Yusuf bey sizin beyin ölümünüz gerçekleşmiş malesef. ama bunun ne siz ne de yakınlarınız farkında. nasıl bir yaklaşım nasıl bir bakış açısıdır sizin ki. üslubunuz bile herşeyi gayet açık ortaya koyuyor adam size belgen delilin nedir diyor iftira atma diyor. sen yok rakkas yapan kızlar.yok şıhından izin al. yok kul hakkı. sizin bu söylediklerniz ne hakkına giriyor acaba. yok yok sizin bu zihniyet sardı memleketi zaten sonumuz hayrola

Kaan
Reply to  Berrak
6 yıl önce

Film paylaşım sitesinde bir film yüklenmiş,paylaşımlara bakarmısınız? Yok Cemaat,yok anti-cemaat..yok Gülen…..vb…arkadaşlar burası film izleme sitesi,politik paylaşım sitesi veya herhangi bir grubun siyasi propoganda sitesi değil,derdiniz bu ise o tür sitelere girip orda politik yönünüzü ortaya koyun..bu sitede filmlerle ilgili yorumlar dışındaki öznel yaklaşımlarınız kimsenin derdi değil..kusura bakmayın…

Reply to  Fatih
6 yıl önce

Fatih onun kime hizmetkar olduğu RT Tarikatına bağlı bir köle olduğu belli:) İşlerine gelmeyeni vatan haini, din düşmanı ilan eder bunlar maksat yolsuzlukları ortaya çıkmasın.RT Diktatörlüğü işte.

alanyalı yusuf
Reply to  RT Cumhuriyeti
6 yıl önce

Hayırdır, kul hakkı ile ilgili sorduğum sorulara her ikiniz de cevap vermemişsiniz..
Yoksa işinize mi gelmedi?
Pensilvanya’lı şıhınızdan farklı yönde bir fetva mı geldi?

sinemakolik
Reply to  alanyalı yusuf
6 yıl önce

hay atana rahmet alanyalı yusuf
bu filmden önce ailemde jim jones müridimi fetoş diye sürekli gündeme getirirdi 1978 yılında 900 kişiyi intihara ikna eden jimi jones katliamı unutulmaz…..
gülenizmde bu tarikat müridleride aynı seviyede fetoş eğer yakalanmanız davamıza zarar verecekse canınıza dahi kıymayı düşünebilirsiniz meşrudur belki allah bilir farzdır diyor alın işte size fetoş ile onestown katliamı yapan Jimi Jones aynı tarikat hiçç farkı yok…..Allah köklerini kurutsun

mina2013
Reply to  alanyalı yusuf
6 yıl önce

Fethullah Gülen eski bir imamdır, fakir bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelmiş bir cami müezzininden aldığı derslerle es kaza imam olmuş, şu anda 50 milyar dolarlık servetin sahibidir.
İçinizden herhangi biri, eski bir imamın bu serveti kul hakkı yemeden yaptığına inanıyorsa, harikalar diyarındaki Alice’in ta kendisidir..
Bu serveti nasıl yaptığı ile ilgili sorulara Gülen’in meşhur sözüyle cevap vereyim; “Ben Allah’la konuştum ve bana dedi ki, dünyanın nimetlerini Muhammed için yarattım senin için sürdürüyorum.”
Gelelim tayyip rejimine, zaten onu başımıza musallat eden gülen cemaati değil midir?
Kul hakkı bakımından ikisi de birbirinden geri kalmaz!

Fatih
Reply to  alanyalı yusuf
6 yıl önce

Yusuf kardeş kendin filmi izleyip sonra da bizlere kul hakkından bahsedip durman bunun hesabını sorman zaten nasıl bir model olduğun anlaşılıyor.. Ayrıca şıhtır şeyhtir belli ki sen o işlerden daha iyi anlıyorsun sen birilerinin peşine takıla dur.. Tam orada dur işte 1 adım ileri gitme.. kafaya bak kızları rakkas yapmışmışlar türkçe öğretmek ayağına.. sana senin şıhlarınla hayatta başarılar diliyorum.. Bu arada Akıl bedava unutma 😉

alanyalı yusuf
Reply to  Fatih
6 yıl önce

Sevgili Fatih..
Buraya girmek, ve film seyretmek için Pensilvanya&lı şıhınızdan izin aldın mı? Yadi abilerinden?
Bakın burada telif hakları ödenmemiş filmler yayınlanıyor ve siz yapımcıların rızası olmadan, onların haklarını çalıyorsunuz.. Günah değil mi? Öbür dünyada bu kul hakkını nasıl ödeyeceksiniz?
Ama pardon pardon..
Sizler, genç kızları “türkçe öğretme adına” sahnelere çıkarıp çengi gibi rakkase ettiren, şarkı söyletip dans ettiren topluluk değil misiniz?
Kul hakkı ile de pensilvanyalı şıhınız bir fetva yayınlar olur biler! Sizler için sorun mu?

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x