Al Midan (The Square) – Meydan 2013 izle | VizyonFilmizle.tv | Film izle, Full HD Film izle, Altyazılı Film izle, Türkçe Dublaj Filmler, Vizyondaki Filmleri izle
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Meydan / Al Midan (Square) 2013 2014 Mısır,ABD,İngiltere / Türkçe Altyazılı-

30 yıllık Mübarek rejiminden kurtulan Mısır halkı, sırasıyla askeri yönetim ve daha sonra da Müslüman kardeşler yönetimine girer. Fakat Müslüman kardeşlerin lideri Mursi, insanlık dışı bir takım dini dayatmalar ve soyutlamalarla halkın yeniden ayaklanmasını sağlar. Ve yeniden Sisi yönetiminde askeri rejim gelir. 1 dalda Oscar'a aday olan ve Mısır'ın (ve tüm müslüman dünyanın) tarihteki en büyük ayaklanmasının anlatıldığı yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
109 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ulubatlı hasan 31
3 yıl önce

Komünist, Ateist, İslam düşmanlarına hakikati anlatmak; makak maymununu atom mühendisi yapmaktan daha zor, hatta imkansızdır. Bırakın kendi pisliklerinde boğulsunlar, yalnız etrafı pisletmesinler. Haydi şimdi dağılın! “Pavlov’un kuçuları” ve Darwin’in maymunları…

zapad
5 yıl önce

Görüntü çok takılıyor izlemek işkence 🙁

5 yıl önce

biz burada tartışırken batı boş durmuyor. yakında gezi olaylarınada bır film yapar biz onuda tartışırız. Helal bize! Belgesel izlenmeli çünkü bir batı zihniyeti hakikati nasıl çarpıtıyor onu görüyoruz.bir tarafta halkın seçerek demokrasi ile başa getirdiği halk adamı mursı diger tarafta katil abd ajanı katıl sisi!KAHROLSUN BATI! KARUN’UN MALLARI GİBİ YERİN DİBİNE GİRSİN.Bu kadar tartışacağınıza onlara karşılık bir film de siz yapın hadi

eR
5 yıl önce

Lafın kısası.. koyayım mursi’ye sisi’ye..!! iyi seyirler..

Bykod
6 yıl önce

Mutlaka izleyin derim. Koşulsuz, ön yargısız ve sadece izleyin… İzlemeye başlamadan önce ki düşünceleriniz, izdikten sonra aynı kalmayacaktır…

LAZUT
6 yıl önce

Tamamen SiSi ye destek verilmek amacıyla yapılmış. Sadece kısa özetini okudum seyretmeye değer bulmuyorum. Bilmesek Diyecez ki gerçekten müslüman kardeşler ve Mursi zalimliklere devam etmiş halkı bu yüzden ayaklanmaya zorlamış ama öyle bir durum söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Tamamen haksız davalarını haklı hale getirmek için verilen çabanın bir ürünü olduğunu düşünüyorum. Halkın çoğunluk oyunu alarak demokratik yollarla yönetimin başına geçmiş biri zor kullanarak ve katliam yaparak orada uzaklaştırıp sürgün etmek Amerikan emperyalizminin en basit ve net görünen yüzü olduğunu düşünüyorum. Birde yaptıklarını legal olarak gösterme çabasına düşmüşler. Mursi ve Müslüman kardeşleri kötülemeye sisi yi destekleme çabasına düşmüşler. Tarih tekerrürden ibarettir.… Read more »

melek
6 yıl önce

arkadaslar tartısma programlarına çıksanıza…bu ne ya film hakkında kısacık yazılar yazın bizde izleyelim veya izlemiyelim

Adnan
7 yıl önce

Akın sen ne gevşek, ne laçka, ne egoist bir adamsın ben çözemedim daha. Bana kültürsüz falan bol keseden sallamışsın ama sanırım benim yazdıklarımı okumadan sallamışsın. Yazdıklarımı okumamış olman mıdır sana bunları dedirten yoksa gevşek ve laçka ağzın mıdır? Kusura bakma da senin bu gevşek ve laçka ağzından çıkanları o küçük kulakların duymuyor sanırım. Öyle egoist egoist konuşup kendini bilgili kültürlü tanıtıp da kibirlenme. Hem sen kimsin ki benim deist olacağıma dair bir kanıya varıyorsun? Sen kimsin? Sana bu hakkı veren kim? Sen kendini savunamadın da neden kalktın bana laf atıyorsun? Konuyu bana neden sıçratıyorsun? Ben laf anlamayana laf anlatmaktan vazgeçmişken,… Read more »

Reply to  Adnan
6 yıl önce

Adnan şu tavrınızı değiştirin artık lütfen. Ne demek MAYMUNA TAP , SOLUCANA TAP YOK İNEĞE TAP..Ne ayıp gerçekten. Bir insanı inanmıyor diye aşağılama sözleri bunlar. O insan inanmayana kadar ne kadar araştırmış inanmak istemiş siz bilemezsiniz, örnek ben inanmayı om kadar çok istedim ki onun için hep araştırdım ama yok, insana yaraşır bir din göremedim. Maymuna tap derken darwin’i kastettiğinizi, ineğe tap derken Hindu-Budist inançlarını kastettiğinizi ama aşağılayarak benzettiğinizi görüyorum. Bir yandan istediğine tap derken BENİM TANRIM SİZİNKİLERDEN ÇOK ÜSTÜN demeye getiriyorsun ama bu sayfada ben ineğe veya solucana ya da maymuna tapan kimse göremedim yanlış ve komik . Siz… Read more »

akın
Reply to  Adnan
7 yıl önce

öyle gevşek ve laçka bir adam değilim nerden çıkardın.kültürlü biriyim evet felaket kültürlü bir adamım 4 ülke gezmiş adamım rusya iran yunanistan ve azerbaycan.az çok biliyorum çevremdeki ülkelerde yaşanan olayları.mina sana gol üstüne gol attı bir tane karşılık veremedin.en basit örneği bir ayette karı koca ilşkisine dair diyorki ayette karınızı dövebilirsiniz bu sizin en doğal hakkınız babında bir ayet yazıyor sende büyük ihtimalle biliyorsundur bu ayeti ama büyük ihtimalle sende uygulamıyorsundur ama sesinde çıkmıyor.artı mısır hakkında ettiğin laflar akıl dışı yine diyorum mısır anayasası laik değil.ilk maddesi derki hiçbir kanun islam kanunları ile ters düşemez ifadesi vardır.mısırdaki yaşanan olaylar tipik… Read more »

Adnan
Reply to  akın
6 yıl önce

Akın, eğer bunların hepsine cevap verecek olsaydım zaten sen yine bu yüksek ego ve -yineliyorum- laçka ve gevşekliğinle bir şekilde cımbızla çeker oradan oraya kelebekler gibi konar dururdun. Senin ne kadar cahil olduğunu üzgünüm ama kurduğun cümleler ve egoist tavrından anlamak güç değil. Ülke gezmek ile kazandığın şeyler muhakkak vardır, ama ölçü asla bu değildir. Git bunun egosunu başka platformlarda yap. Sen büyük bir beddua falan almış olmalısın. Yoksa bir insan bu kadar gevşekliğin ve kibrin üstüne bir de pişkinliği katmaz daha ölçülü tavırlar sergilerdi. Temple, söylemiş olduğum cümleleri bir aşağılama niyeti ile yazmadım ama bunu sizin böyle anlamış olmanız;… Read more »

Reply to  Adnan
6 yıl önce

Bak kardeşim, ben birçok ateist birçok radikal islamcı veya orta yolda duran insan tanıdım okuduğum okul nedeniyle ve yaşadığım yerler nedeniyle. Gördüğüm şudur ki kendisini egolarına en çok kaptıran aslında radikal veya değil islamcılar, çünkü arkasına aldığı sadece teokrasiden beslenen kısıtlı felsefesiyle her zaman o tanrısını kendi bitmeyen isteklerine alet ediyor ve aslında yasaklanan her tür kötülüğe varım diyebiliyor aynı gerekçeyle. Hiçbir kötü kalpli ateiste rastlamadım, neden dersen böyle insanlar çok yönlü, çok kapsamlı düşüncelerle beslenen, egosunun esiri olmayı aşmış, aklını felsefesini insancıllıktan almış insanlardır. Bunun adı da senin söylediğin gibi aşağılık kompleksi değildir ve asla aşağılık kompleksi yaşamaz böylesi… Read more »

Adnan
Reply to  Temple
6 yıl önce

Ben size olabilir demiştim, kesin öyledir dememiştim. Ama görüyorum ki; gerçekten öyleymiş ve hâlâ devam ediyor aşağılık kompleksiniz. Ne diyeyim…

tatliyesim
7 yıl önce

Muhteşemdi. Çok güzel ve sanılanın aksine tarafsız işlenmiş. Mısır halkını bilen biri olarak konuşuyorum, İhvan’dan gerçekten rahatsızlardı.
Yönetmen iyi iş çıkarmış. Filmde sadece halk var, başka birşey yok.
Mısır halkına saygım arttı bu çalışma ile.
Admin’e zaten saygımız sonsuzdu ;).
Emeğinize sağlık.

7 yıl önce

yorumlarınızı okumaya çalıştım. Bazılarınızın , hayranı olduğum İslam dinimle ve okudukça ufkumu açan ,Rabbimin şefkatini gösteren kitabı hakkında ne kadar yanlış fikirlere kapılmış olduklarını hayretle ve çok üzülerek gördüm. Bunun için size kızamam .. Çünkü bu biz büyüklerin suçu . Anlıyorumki hepiniz genç , akıllı ve güzel insanlarsınız. Acizane size tavsiye ediyorumki , İslamı öğrendiğiniz kaynakları değiştirin. Siz gençlerin aklına , vicdanına hitab eden sağlam bir – gerekçeli meal tefsir HAYAT KİTABI KUR’AN – okuyun . İnanıyorumki geleneksel İslam ın söylemleri ile Kur’an gerçeklerinin farklılığını görüp şaşıracaksınız. Selam ve sevgilerimle … ÖZÜNDE VE İŞİNDE MERHAMETLİ OLAN ALLAH’A emanet olunuz her… Read more »

mina2013
Reply to  vildan
7 yıl önce

Çok üzgünüm sizin adınıza; yıllarca kandırılmış olma gerçeğiyle yüzleşmek zordur iyi bilirim, yorumlarımızı okuduğunuzda kızgın olmakla olmamak arasında kalışınız da bu sebepten. Herhangi bir dini, peygamberi , kitabı hatta Tanrı’yı sorgulamak bir suç değildir ki kimin suçu olduğu üzerine fikir beyan edilsin ve unutmayın ki inancınızla ilgili bir şüpheniz yoksa sorgulanması sizi rahatsız etmez hatta umurunuzda bile olmaz,, rahatsız ediyorsa kendinize bile itiraf edemediğiniz şüpheleriniz vardır, bahsettiğiniz tefsire yönelmenizin en temel nedeni de budur. Kuranı ilk okuduğumda ben de islam dinine mensuptum, bana anlatılanlarla kuranın dolayısıyla islamın bağdaşmadığını fark ederek diğer kaynaklara yöneldim, sadece bir kez okumadım üstelik, defalarca okudum… Read more »

Reply to  mina2013
7 yıl önce

Mina katılıyorum size aynı tarzda bir farkındalık döneminden geçtim ben de. Şimdi bu tarzda saf insanlarımıza maalesef Kuran’ı sadece ARAPÇA okuyun deniliyor özellikle ve tesbih çek yok şunu 150 kere oku gibi bir sürü hurafe. Arapça okuyor okumasına da çoğu ne okuduğunu bilmiyor ve gırtlaktan melodik şekilde okuyunca makamlı şekilde bunların AĞLAYASILARI GELİYOR. Ama neye ağladığını bilmiyor, ağlıyorum duygularım kabardı diyor ben çok bulundum kuran okuma mukabelelerinde. Orada okunan şeyin Türkçesini duysa bilse bırak ağlamayı anlamını sürekli duysa gerçekleri görecek. Neymiş Peygamber’in kervanı çölden geçiyormuş, Ayşe’nin ziynetleri kaybolmuş bizim ev hanımlarımız foşur foşur ağlıyor neye ağlıyorsun kardeşim desen bilmediği birşeye… Read more »

mina2013
Reply to  tefsir
7 yıl önce

annelerimiz muhteşemdir..
kimliğimden islam ifadesini sildirdim, anneme gösterdiğimde günlerce yasin okudu:)

bir gün anneme sordum

+maymunlar aşağılık hayvanlar mıdır sence
– olur mu öyle şey kızım Allah’ın yarattığına aşağılık denmez günah

dedi, açtım annemin kucağına kuranı bakara suresi 65. ayet;

“Andolsun, sizden cumartesi (günü) yasağı çiğneyenleri elbette biliyorsunuz. İşte biz, onlara: “Aşağılık maymunlar olun dedik.”

kıyamam fenalık geçirdi:)

mina2013
Reply to  mina2013
6 yıl önce

İstek üzerine karşılaştıralım; KURAN BAKARA SURESİ 65.AYET; İskender Ali Mihr: .. Aşağılık maymunlar olun.. Abdulbaki Gölpınarı: .. Aşağılık maymunlar olun.. Abdullah Parlıyan:.. Aşağılık maymunlar olun.. Adem Uğur:.. . Aşağılık maymunlar olun.. Ahmed Hulusi:.. Aşağılık maymunlar olun.. Ahmet Tekin:.. Sefil maymunlar olun.. SEFİL kelimesinin tdk da anlamı: aşağılık, alçak Ahmet Varol:.. Aşağılık maymunlar olun.. Ali Bulaç:..Aşağılık maymunlar olun.. Ali Fikri Yavuz:.. Zelil ve hakir maymunlar olun dedik.. ZELİL: Aşağılık, aşağı görülen HAKİR: Aşağılık, aşağılanan Bayraktar Bayraklı:.. Aşağılık maymunlar olun… Bekir Sadak:..Aşağılık birer maymun olun… Celal Yıldırım:… Rahmetten uzak hor ve hakir maymunlar olun.. HAKİR:aşağılık, aşağılanan Cemal Külünkoğlu:.. Aşağılık maymunlar olun.. Diyanet… Read more »

yunus1907
Reply to  mina2013
6 yıl önce

Gidişatına puan verilir ama sonucun yanlış hayvanların aşalığı yoktur ama insanların vardır. Daha fazla çirkinleşme lütfen cevirilierini düzgün yaparmısın öyle bir kelime yok yada aldığın tefsiri başka tefsirlerlede karşılaştr. İnanman problem değil. Doğru bilgileri kulanmadan yorumlar yapman problem.

akın
Reply to  mina2013
7 yıl önce

tabiki optimist bir insanım.bu rezil hayatta optimist olmak dışında başka seçeneğimiz yok.yanlışda anlama bir bardağın daima dolu tarafından bakıp boş olan tarafınıda eleştirecek kadarda septik bir adamımdır.galiba deist bir insansın öyle bişey yazmışsın yanlış hatırlamıyorsam.benim yazdıklarımdan deistliğe geçeceğimi anlamış olman beni biraz şaşırttı.çünkü benim dediklerim yeni bişey değilki ebu hanifede benim dediklerime benzer laflar etmiş zamanında gerçi katletmişler adamı yada ibn-i haldun mukaddimesinde yazmıltır benim dediklerimi.ben sadece aklını kullanan bir müslümanım birşeye körü körüne inanmam.işte günde 10 bin tane tesbih çekersen garanti cennettesin yada ekstardan günde 20 rekat fazla kılarsan cennette rezidansın hazır gibi laflara sadece güler geçerim.o değilde adnan… Read more »

Reply to  mina2013
7 yıl önce

Güzel örnekleme yapmışsın canım zaten iyi niyetli saf insanların saygı duygusundan faydalanıyorlar annelerimizdeki gibi, aynı tarz kilit nokta sayılan konularda o kadar çok çelişki var ki sen gibi farkında olan insanlar var iyi ki. Paylaşımın için teşekkürler.

Reply to  vildan
7 yıl önce

Vildan hanım kimse gidip Amerikan basımı ya da İsrail basımı bir Kuran meali okumuyor. Bu arada tefsir okuyun demişsiniz de TEFSİR= KURAN’IN YORUMLANMIŞ HALİDİR ve bana yorumlanmış artık orijinaliyle alakası kalmamaış birşeyi kimse okutamaz, çünkü o şey artık yorumlayanın düşüncesi olmuştur Allah’ın ve peygamberin değil. Ebubekir bile bunun yani tefsir yapmanın zararlı birşey olduğunu söylemiştir. Çünkü bilirsiniz ki dedikodu gibi birşeydir bu bir kişi Ali der bu söz 20. kişide veliye döner, düşünün arada yüzyıllar var. Şahsen Kültür Bakanlığının meallerinden başkasını okumadım ve kimseye de önermiyorum tefsir okumasını, tefsirlerin çoğu mezheplere göre, tarikat liderlerine göre ona göre buna göre yorumlardır,… Read more »

7 yıl önce

Adnan; bir Işid yada ona göre işid terör örgütü üyesi, mina2013; CIA için çalışan bir MOSSAD ajanı, bir de akın var onu tam olarak çözemedim ama o olsa olsa KGB’den dir. Ben mi ben sadece sinema eleştirmeniyim burda OKUMUŞ olduğum belgesel bir harikaydı, teşekkürler türkçe yazan ellerinize sağlık.

mina2013
Reply to  filmkolik
7 yıl önce

felaket pesimist mossad ajanı geldi:) akın, ben mi felaket pesimisttim yoksa sen mi dehşet optimistsin? bence sıradaki tartışma konumuz bu olsun)) aslında sen benim deist hayatıma geçiş halimsin, islam ve kuranın gerçeklerine ulaşınca haliyle teist hayatın felç geçiriyor, kandırılmış olmayı kabul edememek ve yıllardır inandığın değerleri terk etmeye başlamanın vicdani sıkıntısı ile islamı olduğundan farklı kabul etme yolunu seçiyorsun, yumuşatılmış bir islam yaratarak gerçeğinden aklını, adaletini, duygularını, vicdanını, koruyorsun. Ama bu sadece savunma ve koruma mekanizması. filmkolik yorumun beni gülümsetti gerçekten, ayrıcalık için teşekkür etmeli miyim? 🙂 sadece sinema eleştirmeni olduğunu yazarak bir nevi kendini tartışılan konuda çekimser ilan etmişsin,… Read more »

Reply to  filmkolik
7 yıl önce

“yapıştır broo sen varya çok yanlış sularda yüzüyosun..adnana sürekli töbe haşa allahçılık oynuyosun diyosun sen cümlelerini çok yanlış seçiyosun..ve kendini bi …. zanneden şu bölünmüş ülkede kendini üst tabakaya koyansın..zannediyorum ki bir çok tartışma ortamında bu şekilde insanlarla tartışa tartışa bu cümlelerini cebinde tutuyosun..hepsini okuyamadım yazıların deli uzundu ama sen bro kendine dikkat et tasavvuf bilseydin falan demişsin o iş yalan sende çok yalansın..kimleri dinleyip okuyup doluyosan cümlelerini harmanlarken dikkat et bence” Bir kere nick’in LANOOOLUM 🙂 çok .enyo geldi bana. Sana cevap vermeyecektim ama tarzın TEHDİTKAR ve bu tehditkarlığının kökenini çok güzel tahmin ediyorum. Ne tür yanlış sularmış kardeş… Read more »

akın
Reply to  filmkolik
7 yıl önce

filmkolik benim için KGB den demişsinde KGB bitti yerine putin FSB yi kurdu.keşke MİT elemanı demiş olsaydın benim için kendimi daha mutlu hissederdim.ben TÜRK milliyetçisi şehirli bir muhafazkar insanım.benim derdim dinin siyasetin elinde oyuncak olarak kullanılmasına karşıyım ayrıca dinin ticari hayatta bir sömürü aracı olmasına karşıyım.birde arap-islam anlayışına karşıyım.adnan a gelince pek kültürlü biri değil.mina 2013 e gelince felaket pesimist bir insan.

Reply to  akın
7 yıl önce

Mina pesimist değil bence gerçekleri yazmış hep, yazdıklarının hepsinde katılıyorum. Bakınız Gonca Kuriş olayı, bakınız HSBC patlaması, bakınız Hrant Dink’in öldürülmesi, İngiliz Konsolosluğu patlaması vb. vb. hepsi din kökenli yok etme, susturma çalışmaları. Bunlar pesimistlik değil gerçekten de dinin emirlerini yerine getiriyor adamlar, islam’ın şiddet dili yadsınamaz bunu tüm devletler biliyor ancak olaylar daha da sarpa sarmasın ve yeni bir 11 Eylül olmasın diye herkes diplomasi yürütüyor. İslam karşıtlığı değil yukarıdaki azeri kardeşimize de yazıyorum bunlar gerçekler ve Kur’an ı Türkçe ya da kendi dilinizde Azerice okuyun objektif bakın. Yani insanlara sen cehennemliksin demeden önce. Aklı olan her insanı tebrik… Read more »

mina2013
Reply to  yapıştır
7 yıl önce

senin vasıtanla ben de bir isim eklemek istiyorum, Turan Dursun..
islamı ve kuranı eleştirdiği için evinin önünde öldürüldü, o bir aydınlanma savaşçısıdır..

o kadar çok ki bu örnekler..
benim düşünce sistemimde insan öldürmenin tek bir haklı gerekçesi olabilir; meşru müdafaa
din, ırk insan öldürmek için asla bir gerekçe olamaz asla..

Reply to  mina2013
7 yıl önce

Evet canım ben de onun İslam’da Kadın kitabını okudum bahsettiğin tüm gerekçeleri görünce senin de okuduğunu anlamıştım. Evet adamcağıza önce sen şöyle yanacaksın böyle cehennem odunu olacaksın, kazıklara geçirileceksin diye mektuplar, notlar yazıyorlar o da aklı hür vicdanı hür bir insan hiç korkmuyor ve düzgünce cevaplandırıyordu herşeyi. Pek bahsetmek istemedim çünkü sadece o kitaptan alıntı yaptığımız düşünülmesin, Turan Dursun gibi birçok aydın insan yazmıştır, siyasi değil islama bu tepkiler öyle zannedilsin istemem ama o maalesef resmen fikir tahammülsüzlerince katledilmiştir. Genel olarak dinlerin hepsinin bakış açısı aynıdır ve Turan Dursun gibi birçok yazar Thomas More’dan (ki kendisi 18. yy İngilteresinde bir… Read more »

ppp
7 yıl önce

admin bu islam dusmani qebul edirsen menim yazimi niye qoymursan

ADMİN: ÇÜNKÜ SEN KÜFÜR EDİYORSUN İNSANLARA, GÖRÜŞ PAYLAŞIP ELEŞTİRİ YAPMIYORSUN.

ppp
7 yıl önce

kişi olun biraz. mənliyiniz olsun. mina senin kimiler cehennemden basqa hara gede bilerki,

mina2013
Reply to  ppp
7 yıl önce

ben hakaret ya da küfürle demoralize olmam, bu konuda rahatım o yüzden kendini yorma, “kötü söz sahibine aittir” ilkesini destekleyen psikolojik çıkarımların da farkındayım. cehenneme inanmadığım için beni cehennemle korkutmaya çalışman ya da cehennemle tehdit etmen takdir edersin ki komik ve absürt kaçıyor; “seni gulyaniye veririm”, “bak böyle konuşursan canavarlara söylerim seni yutar” gibi bir şey)) Senin güzel hatırın için)) birkaç dakikalığına cehennemin gerçek olduğunu farz edelim; şayet Tanrı, kuranda tasvir edildiği gibi bir Tanrı ise; tüm iyi amellerine rağmen insanları, kendisine inanma şekli, yöntemleri yüzünden ya da inanmadıkları için ötekileştirip düşman ilan ediyorsa, öldürülmelerini emrediyorsa, cehennem denilen çatı altında… Read more »

Reply to  ppp
7 yıl önce

İnsanları cehennemlik ilan etmek size kalmadı, insan insanı böyle yargılayamaz. Asıl günah da insan yargılamak, hedef göstermektir. Allah’ın işine ortaklık yapmayın artık beee…Tüm bu belgeseldeki olaylar hep bu tip dine dayalı yargılamalardan çıkıyor zaten. Yapılan yorumlar da bu yüzden bu kadar geniş kapsamlı. Yani aslında filmdeki konu üzerine yorum yapılıyor da anlayana.

akın
Reply to  ppp
7 yıl önce

galiba azeri TÜRKÜSÜN sen burda kimse birbirine hakaret yada edep dışı saldırmıyor.insanlar inandıkları düşünceleri gayetde güzel bir şekilde tartışıyor.keşke sen mina yı eleştireceğine azeri devlet başkanı ilhan aliyev i eleştirsen.bak 20 yıldır azeri topraklarının beşte biri ermeni işgali altında hatta karabağ işgal altında artı aliyevin ve etrafının yolsuzlukları vikiliks e konu olmuş iken sen gelmiş minayı eleştiriyon.siz azeri türkleri önce ilhan aliyevi eleştir.tabi azerbaycanda sıkar biraz değil mi.hiçbir azeri kanalında aliyevin eleştirildiğini görmedim.siz ermenistana saldırın biz anadolu türklerinden tam destek hep destek.sonuçta hepimiz türkistanın çocuklarıyız.yaşasın TURAN kardeşliği.

7 yıl önce

Öncelikle Şeriat düşkünlüğünün nelere yol açtığını ve islamın şeriatle vücut bulduğunun en önemli ve acı örneği Kadınların İslamda yer bulmasını isteyen Gonca Kuriş’in sırf bu tarz konuşmaları beyanları nedeniyle çok vahşi ekilde, öncesinde işkence yapılarak DOMUZ BAĞIYLA BAĞLANIP belki de canlı canlı gömülmesi olayı oldu. İslamı yaşayan adı örgütte olsa islamı yaşatan bir topluluk bu. Aman bunlar terör örgütü diyip de geçmeyin.Bunlar bugünkü Işidle aynı kafadalar ve bu kafayla Levant’te HSBC patlaması, Şişli’de sinagog ve benzeri birçok patlatmalı öldürmeli olaylara karışmışlardır. Zavallı Gonca Kuriş sırf kadın hakları islamda olmalıdır dediği için nasıl öldürüldü sebepleri, yapanların dinsel kimlikleri belli ve dayandıkları… Read more »

sertmm
7 yıl önce

İnsanlık tüm zamanların en çarpıcı sıçraması, en derin toplumsal alt üst oluşu ve en ilginç yeniden yapılanmasıyla karşı karşıyadır. İslâm’ın yeryüzünde düşmanı yoktur, tanımayanı vardır. Düşman gibi davrananlar, İslâm’ın değil, müslümanların düşmanıdır. Bunun sebebi de yine Müslümanlardır. Zira inançlarını iyi temsil edemediler. Bunun için de öncelikli sorun müslüman olmayanların müslüman olması değil, müslümanların Müslümanlaşmasıdır. Müslümanlar ile İslâm aynı şey değildir. Zira Müslümanların ortaya koyduğu İslâmi gelenek ile İslâm aynı şey değildir. Öte yandan, İslâm ile tarihsel süreç içinde insan eliyle üretilmiş olan İslâm medeniyeti de aynı şey değildir. İslâm’a taraftar olan açık bir delil ile taraftar olsun, İslâm’a karşı olan… Read more »

mina2013
Reply to  sertmm
7 yıl önce

“İslâm’a taraftar olan açık bir delil ile taraftar olsun, İslâm’a karşı olan da açık bir delil ile karşı olsun. İnsan hangi tavrı seçerse seçsin, seçimini bilerek yapsın.” Bu sayfada okuduğum doğru cümlelerden biri, destekliyorum dolayısıyla kendi sözünüzü desteklemenizi bekliyorum. “Müslümanlar ile İslâm aynı şey değildir.” biri dine diğeri ise inanlara verilen ad, yani aynı olmaları gerekmiyor zaten, birinin diğerini doğurması, ilham olması, sebep olması, tanımlaması, ilişkilendirilebilmesi, kapsaması kafi.. emniyet kemeri trafik kazları incelendiğinde her yüz kişiden 98 inin hayatını kurtarırken, ikisinin ölümüne sebep olmaktadır, bu oran şu sonucu doğurur; emniyet kemeri takılmalıdır, yasalar da takılmasını zorunlu kılmalıdır.. oranlar daima önemli,… Read more »

Nuhun Gemisi
Reply to  sertmm
7 yıl önce

bize gerçek İSLAM ı anlatırmısın

Reply to  sertmm
7 yıl önce

Pardon da daha açık delil mi var . Başta Muhammed köleleştirme yapmış, cariyeler almış, savaş sırasında kadınlara tecavüz edebilirsiniz izni çıkartmış daha neleeer neleeer. Bunlar islamic gelenekler değil Muhammed’in sünnetleri. Sünnet sayıldıkları için hala aynı şiddet etkisi devam ediyor. Kanıt yok diyemezsiniz düpedüz Muhammed’in yaşamı falso, dinin başlıca uygulayıcısının hayatı sünnet sayılan davranışları var. Bu kadar açık delil varken insanların sorgulamasını, neden böyle, hani nerde insanlık demesine şaşırmayın, sorgulanacak o kadar çok yön var ki. İslam ve müslümanlık nasıl ayrı olur onu da anlamadım:))) Bir kere aynı kökten türemiş iki kelimedir birisi DİNİN İSMİ = İSLAM diğeri dinin İNANAN KİŞİSİ=… Read more »

sertmm
Reply to  delile
7 yıl önce

Allah Teâlâ, Kur’an-ı Kerimde, Efendimiz (asv)’e hitaben şöyle buyurmaktadır: “Sen inkâr edenleri korkutsan da, korkutmasan da birdir. Onlar iman etmezler.. “Summun bukmun umyun fe hum lâ yerciûn.” Hz. Ali’ye (r.a), birisi geldi. Adam, ölümü, tekrar dirilmeyi, ahirette hesabı, cenneti ve cehennemi inkar ediyordu. Hz. Ali’ye: “Ya Ali, siz müslümanlar ölüme ve ölüm ötesine inanıyorsunuz; biz ise inanmıyoruz. Siz cehennemden kurtulmak, cennete girmek için bir sürü ibadet ediyor, mal harcıyor, zahmete giriyorsunuz. Bu zahmet değer mi? Hem ölümden sonra tekrar dirilmenin olacağı ne malum?” diye sordu. Hz. Ali (r.a) adamı sükunetle dinledi, sonra ona şu cevabı verdi: “Evet, ölümden sonra dirilmek,… Read more »

Nuhun Gemisi
Reply to  sertmm
7 yıl önce

yazının başında paylaştığın Kur’an ayeti senin ileri sürdüğün fikri çürütüyor
kafirlerin öldürülmesiyle ilgili ayetlerin gerekçesini açıklıyor, korkutsan da korkutmasan da değişmez en iyisi öldür
İslamiyete saygı duyulmasını istiyorsun ama senin dinin inanmayanlara saygı duymuyor ispatı Kur’an
kafirleri, inanmayanları sürekli aşağılıyor, onlara ne yapılması ile ilgili emirler yağdırıyor ve bu emirler öldürülmelerine kadar uzanıyor
Kur’an da, kafirlerin öldürülmesini emreden ayetler, İslam’ın saygı anlayışımıdır yoksa?

Reply to  sertmm
7 yıl önce

:))) Herşeyde olduğu gibi burada da dini hesap kitapla ve kar etmekle açıklamışsınız. Sizlere de bu yakışır, sadece her türlü KARDA OLMA DÜŞÜNCESİ ile mi inanıyorsunuz 😀 Siz nasıl bir atisttiniz hayret ettim, hiçbirşeyi sorgulamamışsınız siz, siz ateist olmamışsınız bence yoksa yukarıda çaıkladığınız her yanı insani hesap kitap ve muhasebeye dayanan bir inandırma fıkrasını dikkatle incelerdiniz. “Sen inkâr edenleri korkutsan da, korkutmasan da birdir. Onlar iman etmezler” cümlesi de benim yukarıda açıkladıklarımı tamamen doğruluyor Kuran da sürekli olarak bir İNANILMAMA, SORGULANMA ENDİŞESİ var bu da Allah gibi yüce bir varlığın endişesi olamaz sanırım peygamberin endişesi. Herşey peygamber üzerinden, Allah’ın direkt… Read more »

fiyasko
7 yıl önce

Bu muhteşem belgeseli izledikten sonra Nazım Hikmet’in “Fevkalâde Memnunum Dünyaya Geldiğime ” şiiri size çok daha anlamlı gelecektir. Fevkalâde memnunum dünyaya geldiğime, toprağını, aydınlığını, kavgasını ve ekmeğini seviyorum. Kutrunun ölçüsünü santimine kadar bilmeme rağmen ve meçhulüm değilken güneşin yanında oyuncaklığı dünya, inanılmayacak kadar büyüktür benim için. Dünyayı dolaşmak, görmediğim balıkları, yemişleri, yıldızları görmek isterdim. Halbuki ben yalnız yazılarda ve resimlerde yaptım Avrupa yolculuğumu. Mavi pulu Asya’da damgalanmış bir tek mektup bile almadım. Ben ve bizim mahalle bakkalı ikimiz de kuvvetle meçhulüz Amerika’da. Fakat ne zarar, Çin’den İspanya’ya, Ümit Burnu’ndan Alaska’ya kadar her mili bahride, her kilometrede dostum ve düşmanım var.… Read more »

7 yıl önce

Yukarıda alt yanıt sayfası kalmadığı için aşağıdaki cevabına şöyle diyorum; Şöyle yargılanacaksın, böyle hesap vereceksin demekle yine ALLAH’cılık oynuyorsun bak!!! Atatürk’ü ağzına abdestle al demek Allah’a şirk koşmak değildir bu Türkçede artık deyimleşmiş bir sözdür MEALİ: Atatürk’ü anarken saygıyla an demektir yoksa senin yine her zamanki gibi kastetmeye çalıştığın Atatürk’ü şirk objesi yapmak değildir. Şirk nedir bilmeden Türkçeyi bilmeden taraftarlığını açıkça belli ederek konuşma. Bir kere :DD RTE size çok mu dokundu diyerek açıkça kime oy verdiğini hatta adeta tapındığını belli ediyorsun sizin gözünüzde DİN= RTE yani açıklamaya çalıştıkça röntgen raporunu kendi sözlerinle döküyorsun ortaya. Şöyle yanacaksın, böyle sorgulanacaksın, böyle… Read more »

emre
7 yıl önce

bu yorumlar için kaç saatinizi ayırıyorsunuz.sizin kadar boş vaktim olmasını isterdim 🙂

mina2013
7 yıl önce

Laiklik konusuna değinmeniz iyi oldu. Maalesef laiklik dinsizlik olarak görülüyor kökten dinciler için, halbuki laiklik azınlığı teşkil eden inanışları koruma altına alıyor.Bugün ülkemizde budizm, hıristiyanlık, vs nasıl ki azınlık teşkil ediyorsa, 3000 li yıllara gelindiğinde islam da azınlık haline gelecek.Bir gerçek var ki ülkemizde hızla deizm ve ateizm inancı artış göstermekte, hatta islamı hümanist bir din olarak görmeyen uygar kişiler, mutlak bir dine inanma ihtiyacıyla islamdan başka dinlere yönelmekte, bunun en büyük kanıtı; kimlikte din hanesini boş bırakabilmek ya da islamı silip başka bir din yazdırmak için bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne dilekçe vermeniz yeterli oluyor, mahkeme kararına gerek yok. Dolayısıyla… Read more »

Reply to  mina2013
7 yıl önce

Kısaca Kuran bizzat Muhammed’in elinden ve aklından çıkmış bir kitaptır ve insani zaaflarla doludur. Muhammed o dönem için çok zengin bir kişiydi, amcasının kervanları vardı, yani bugün dış ticaret yapan bir firmanın başı gibi düşünün ve uzakdoğuya kadar kervanlarla çocukluğundan itibaren gittiği bilinmektedir. Hinduizm Budizm gibi inanışların Güneş saatine ve güneşi inanç sembolü yapma ritüellerinin her tür inancı almıştır. Bunlardan biri de Yoga’da GÜNEŞE SELAM adıyla bilinen eski bir sıhhat hareketleri topluluğudur. Tüm bu kadim dinlerin hepsi Hristiyanlıktan, Yahudilikten ve İslam’dan çoooook önceleri varolmuşlardı ve Muhammed bunların hepsinde ortak nokta olan yönleri ve Arap dünyasında uygulayabileceği yönleri toparladı çok akıllıydı… Read more »

yunus1907
Reply to  sahte peygamberler dönemi
6 yıl önce

İzlediğin filmlerin etkisinde kalman iyi birşey değil.
http://www.vizyonfilmizle.net/13022-dunyali-turkce-dublaj-izle.html
Bunlar hayal ürünü Doğamız gereği bukadar yaşabilen bir insan mevcut değil Açıklamamda fayda var diye düşündüm.

Adnan
7 yıl önce

mina sen Kur’an ayetleri ile ilgili ders mi almak istiyorsun? Peki. Burada bu zamana kadar sana ayet v.s yazmamamın tek nedeni; Allah’ın ayetlerini dinsiz birinin ağzında sakız yapmamak içindi. Ama sen illa ders almak istiyorsan admine söyle mail adresini veya benim mail adresimi versin sana bir kaç şey öğreteyim. Kendini bu kadar düşürme. O hakaret dediğin kelime ve cümleleri bir daha oku bakalım. Direkt olarak kimseye hakaretim yok. “İzzet ve şerefini ayaklar altına aldğını söylemek isterim”. cümlesi senin kendi ellerinle yaptığın bir şeyi dile getirmemdir. Yine de artistlik peşindeysen, ben bilirim, ben yaparım, ben ederim dersen; bu senin beyninde ciddi… Read more »

akın
Reply to  Adnan
7 yıl önce

aslında pek dini konular hakkında yorum yazmam ama sen ve mina olsun hadislerden dem vurmuşsunuz ve amiyane tabirle laf ebeliğine soyunmuşsunuz.bir hadislerin yarısı uyduruk buna buharinin yazdığı hadis kitabıda dahildir.peygamberimiz öldüğünde taş çatlasa 750 hadis nakledilmişdi ölümünden 2 yıl sonra sonra bir baktım buharinin hadislerinde bu sayı binlerle ölçülür haline geldi.gayetde net sonradan eklemeler oldu çoğuda uyduruk.750 hadis 200 yıl sonra 100 bin hadis olmaz.hadisler kuranın önüne geçemez.recmden bahsetmişsiniz recm yahudilerde vardır yahudilerede paganlardan geçmiştir,yani puperestleden geçmiştir.el kesmekten bahsetmişsiniz osmanlı yada selçukluda el kesilmemiştir yalan söylemeyeyim 1-2 vaka var o kadar onun sebebide hırsızlığın artıığı dönemde milletin gözünü korkutmak için.bu… Read more »

Reply to  akın
7 yıl önce

“Akın” islam o kadar da sütten çıkma ak kaşık değil, Arap uygulaması ayrı demişsin Peygamber dönemi de Arap dönemi sonuçta ve mina’nın söylediği o kadar öldürmeli tecavüzlü, insanlığa sığmayan durum var ki. İslamda sorun yok diyorsunuz da islamın ta kendisi şeriata dayanır, islamın kalbi şeriattır ve Mevlana bile hani en insancıl diye bildiğimiz kişi bile bir ayağım şeriattadır demiştir. Ayrıca hocası Şems’i öldürttüğü, tekke içindeki rekabet nedeniyle boğdurttuğu biliniyor. Şeriatın da ne olduğunu biliyorsunuzdur. Hani İslamı çok yumuşak, tatlı bir din gibi algılamayın mina’nın dediği gibi islam şeriat demektir ve bunun kurallarını fıkhını uygulamayan insiyatif kullanıyordur. Ancak şeriat olan yerde… Read more »

7 yıl önce

Şimdi Mina , “Adnan” kesinlikle taraftarı olmadığım şeriatçı bir düşünceye sahip ama inan şu militan tavırlarınla senin de onsan bir farkın yok ve bir de sen de ayet, sure yarıştırıp bilgi ölçtürme yarışına girmişsin. Hatta adnan daha düzgün açıklıyor artık tartışmayalım diyor sen habire ayet, suıre, yok hadis yarıştırıyorsun nasıl bir kısır tartışmadır bu. Akılcılık önde gelir, ayet hadis Allah’ın sözüdür ve din duyguları, inançları kişisel olarak ilgilendirir. Zaten bu tüm arap Türk tüm olayların sebebi dinin siyasete alet edilemsi,ticarete alet edilmesindendir. Sen de farklı birşey yapmıyorsun dini en iyi ben bilirim havaları yanlış.

Adnan
Reply to  fark
7 yıl önce

Değerli kardeşim; dini her savunanı şeriatçı diye tanımlamak yanlış bir şeydir. Ben müslümanım elhamdulillah ve elbette dinimi savunacağım. Bunun kadar doğal ne olabilir? Dinime laf atıp saldırıda bulunuyor. Kur’an’ı inanmadığı halde yanlış diye yaftalıyor. Bir şeye inanmıyorsanız hakkında iftira, yalan ve yanlış konuşmamalısınız. Bugün burada ben yarın başka bir yerde başkası muhakkak size cevap verir. Ama en önemlisi de ahirette Allah’a muhakkak hesap verir. Benim dinime inanmıyorsan eğer uzak duracaksın. Kur’an’ı anlamadıysan eğer kendine göre uydurmayacaksın, yalanlayıp küçük düşürmeye çalışmayacaksın. Ama gel gelelim ki senin dediğine katılıyorum; dini seçimler kişilerin tamamen özgür iradeleri ile alakalıdır. Ben burada hiçbir şekilde sen… Read more »

sertmm
7 yıl önce

yorumlarınızı okumak epey vaktimi aldı ve izlemekten vazgeçtim.. birbirinizle karşılıklı atışacağınıza kendi özgür düşüncelerinizi yazsaydınız keşke.. yapımcılar ABD ve İngiltere olunca herşey malumun ilanı!! bi İsrail eksik yapımcılardan ve darbeyi yönetenlerden!!
kalp kırmadan ve at gözlüklerini çıkarıp öylece yorum yapalım lütfen..

mina2013
7 yıl önce

argümanım yok nasıl yırtarım… hmm.. okumadım derim olur biter)) tipik köktenci tavır, bunu kimsenin yemediğini ergenlikten önce keşfetmen gerekirdi, neyse geç olsun güç olmasın hiç değilse Işid kelimesinin doğru yazılımını öğrendin))

Adnan
Reply to  mina2013
7 yıl önce

mina egonu yesin işid militanları e mi 🙂 Aa bak yine işid yazdım tüh öğrenememişim 🙂 Işid yerine İşid yazmışım veya Işed, üşüd, işad, aşid v.s v.s v.s.. yazmışım… Ne hakkında konuştuğumuzu anladığın sürece o bir iki noktaya ancak senin gibi birisi takılırdı sanırım 🙂 Ki senin argümanlarını okumadım, çünkü gerek duymadım. Yüksek ihtimalle saçmalamışsındır diye hiç yormadım kendimi 🙂 Çok da iyi ettim 🙂 Cidden şurada şu konu üzerinde daha fazla atışmanın manası yok. Hem filmi izlemek isteyenlere de haksızlık etmemek gerekir. Eğer bir başka platformda konuşmak istersen konuşuruz. (Dileğim benden uzak olman ama) 🙂 Yani burada böyle kim… Read more »

mina2013
Reply to  Adnan
7 yıl önce

kendini inkar eden primat söyle bakalım madem bu filmin altında izleyenlere haksızlık olduğu için atışmanın manası yok, neden senin atışmak için yazdığın yorumların sayısı herkesten fazla ve madem yazımı okumadın, cevaben yazdığın yorumda “ağzı küfür kokan, din düşmanı ve hırslı” olduğum fikrine nasıl kapıldın)) ikimiz de benim yorumlarımın tamamını okuduğunu iyi biliyoruz aksi halde manasız bulduğun tavrı sürdürmezsin)) bırak bu yeni doğmuş tavırları ve boş lafları, fikirlerini destekleyecek ayet ve hadislerle, dokümanla gel bana, aksi halde kaybol!.

Adnan
Reply to  mina2013
7 yıl önce

mina hadi bakayım sen kaybol hayatımdan ufak ufak hadi ikile. Aklın mı noksan senin çocuk? Çık git yapışma saçmasapan konuşma. Senin ağzının küfür koktuğunu bilmek için yorumlarının hepsini okumama gerek yok. Dinsizin ağzı daima küfür kokar. Son yorumunun tek satırını bile okumadım okumam ve asla okumayacağım da ki buna mecbur da değilim. Senin ağzın başından beri küfür kokuyor. Hayır merak ediyorum; şeytan ateşten insan topraktan yaratıldı da senin özüne bu nereden bulaştı! Kaybol çocuk!

mina2013
Reply to  Adnan
7 yıl önce

Sayfada cevap verdiğin tüm izleyenlere yorumlarında istisnasız hakaret ediyorsun,” kıt akıllılar, izzeti nefsi ayaklar altına alanlar, şerefsizler, edepsizler, hayasızlar, terbiyesizler,.. vs” Sana hakaret etmedikleri halde, hakaret ederek cevap yazıyorsun üstelik bu çirkin sözleri sarf etmekteki tek gerekçen seni eleştirmeleri ve görüşlerine katılmamaları. Ağzı küfür kokan biri varsa bu sayfada o da sensin! zira direk küfretsen yorumun onaydan geçmeyeceği için hakaretle yetinmek zorunda kalıyorsun.Benim sana ettiğim hakaretler ise “şahıs ve primat” 🙂 ayna nöronlarım güçlü olduğundan kişiye kendi tavrını yansıtırım. Sırf sen inanıyorsun diye dinlere inanmak zorunda değilim, inanmadığım için özür dileyecek de değilim, çünkü deizm ya da ateizm bir özür… Read more »

Adnan
7 yıl önce

Ya he he 🙂 Hiç yoramam kendimi, sen benim gözümde şahıs bile değilsin, dolayısıyla tek satırını bile okumam kirlilik yapmışsın bunca yazmakla 🙂 Bu kadar hırslı, ağzı küfür kokan ve din düşmanı olman benim için sorun değil ayrıca. Allah’a ver hesabını, kendi kendine kudur delir çıldır bana ne 🙂 🙂

batu
7 yıl önce

vay arkadaş sizin yazılarınızı okumaktan filme ayıracak vaktim kalmadı:))

kahraman can
7 yıl önce

önyargısız ve tarafsız bir gözle bakılacak olursa tamamen kurran’ın arap toplum ve kültür yapısını yansıttığı gözlenir. araplar tevratı kendi kültürel yapılarına göre yorumlamışlardır bugün bile arabistan ve yemende 8 yaşındaki kız çoçuklarıyla evlilik yaygın şeriat tanrının bir yönetim yapısı değildir zaten tanrının yönetim sistemi olsaydı bugün bile işlerdi tanrının tanrı olmasının gerektirdiği özellikten dolayı şeriatla yönetilen ülkelerin çoğunda kan ve göz yaşı hakim zulüm hiç eksik olmuyor yani şeriatı istemek bile tamaemen aptallık ve mantıksızlık medeni ve özgür dünyada şeriatın yeri yok. ayrıca dünyada var olan kötülüğü(ahlaksızlığı) azatlmak islamla değil bilim eğitim ve ilerlemeyle olur.

mina2013
7 yıl önce

İslam tarihi, İslam fıkh hukuku, kuran, ve peygamberin sözleri ve emirleri kabul edilen buhari hadislerini inkar ediyorsan sen zaten dinine göre kafirsin.Zira bu konuda kuranın ve peygamberin emirleri gayet açık; her kim Allah’ın, kuranın, peygamberin emirlerine itiraz eder (birine bile itiraz ederse) dinden çıkmıştır ve kafirdir dolayısıyla yine kuran ve buhari hadislerinde peygamberin emirlerine göre ölümle cezalandırılmalıdır. Benim yazımdaki tüm kuran ayetleri ve buhari hadisleri gerçektir, şayet bunları reddediyorsan dinine göre kafirsin, ben tüm islam tarihi, kuran tefsirlerini, buhari hadislerini ve islam fıkh hukukunu okuduğum için benimle bu konuda boy ölçüşemezsin kulaktan dolma sığ bilgilerinle. Ben yazımda kuranı kendime göre… Read more »

Adnan
7 yıl önce

mina2013 kadınsan kadınlık, erkeksen erkeklik izzet ve şerefini nasıl ayaklar altına aldığını söylemek isterim. Ve bu kadar peygamber ve din düşmanı olman sebebiyle sana ben tek kelime demem. Küfretmene daha da müsade etmem burada. Allah muhakkak hesap görücü olarak yeter. Bu attığın iftiralar ile ahrette baş başa kalcaksın. Işid’in içerisinde bulunduğu bataklıktan bir haber olduğun gün gibi ortada. Sen peygamber efendimiz (s.a.v)’in hayatından o kadar habersizsin ki; kopyala yapıştır hadislerin ve ayetlerin yorumu senin beyninde anlamak istediğin gibi şekillenmiş. Kur’an’ı kendine uyduramazsın, Kur’an’a uyarsın. Ama tabi bunu sana anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Küfrüne, din düşmanlığınla baş başa kal.… Read more »

mina2013
Reply to  Adnan
7 yıl önce

İslam tarihi, İslam fıkh hukuku, kuran, ve peygamberin sözleri ve emirleri kabul edilen buhari hadislerini inkar ediyorsan sen zaten dinine göre kafirsin.Zira bu konuda kuranın ve peygamberin emirleri gayet açık; her kim Allah’ın, kuranın, peygamberin emirlerine itiraz eder (birine bile itiraz ederse) dinden çıkmıştır ve kafirdir dolayısıyla yine kuran ve buhari hadislerinde peygamberin emirlerine göre ölümle cezalandırılmalıdır. Benim yazımdaki tüm kuran ayetleri ve buhari hadisleri gerçektir, şayet bunları reddediyorsan dinine göre kafirsin, ben tüm islam tarihi, kuran tefsirlerini, buhari hadislerini ve islam fıkh hukukunu okuduğum için benimle bu konuda boy ölçüşemezsin kulaktan dolma sığ bilgilerinle. Ben yazımda kuranı kendime göre… Read more »

yunus1907
Reply to  mina2013
6 yıl önce

Sen hangi kuranı okudun yazdığın ayetlerin doğruluğundan bukadar eminsin yazdığın ayetleri tekrar bir kuran üzerinden tekrar değerlendir.Senin yaptığın çok çıkarcı bir hareket inancın varmı yokmu orası sana kalsın bende sana bi ayet yazıcam ama sadece sonunu Namaz kılmak haramdır. Ama nasıl neden haram olduğuınu yazmıyorum.
Senin yaptığında bu ayetin ortasından alıntı yapıp buraya yazıyorsun kafa bulandırmaktan başka birşey değil. Ben hic bir hadise inanmam inanıcaksamda Kuranı baz alarak kuranla çelişiyorsa o hadis gerçek değildir.Yazdığın ayetleri tekrar oku madem birileri şov yapmak istiyorsun.

mina2013
Reply to  yunus1907
6 yıl önce

Hangi kuranı mı okudum:) Sen şaka mısın? Birden fazla kuran mı var?:) Senin yaptığın alıntıda anlam bütünlüğü bozuluyor, ben ayetin tamamını paylaşıyorum ya da alıntı yaparken anlam bütünlüğüne sadık kalıyorum, zaten mutlaka sure ve numara veriyorum ki kontrol edilebilsin.İddia ettiğin gibi çıkarcı bir yanım olsa tıpkı senin gibi davranırdım; şöyle bir ayet var deyip numara vermezdim, ya da havada asılı kalan ifadelerle insanları yalanlamaya kalkardım, isa meselesinde yaptığın gibi:) Kuran ayetlerinde kronolojik bir sıra mevcut değildir, surelerde anlam bütünlüğü aramak saçma olur, bir ayette namazdan bahsedilirken bir sonraki ayet musayı anlatır, sonra hukuksal konulara değinir derken cehenneme atlar; dolayısıyla bir… Read more »

Reply to  mina2013
7 yıl önce

Mina, katılıyorum size. Tüm bunlar “Şeytan Ayetleri” olarak geçiyor ben de bilincindeyim tüm bunları yok saymak akılsızca inanmak bana göre de değil. insanı en çok köleleştiren, köleliğin meşru sayıldığı din de İslam dinidir çünkü ticaretin temeli kölelik. Aynı şekilde savaşlarda askerlerine şunu yapabilirsiniz bu kadınları götürebilirsiniz ama hamile bırakmayın gibi komutlar veren de belli. İnananlara saygısızlık olmasın daha fazla yazmayacağım ama bazı şeyleri de bilerek inanmak lazım. Benim inanmama sebeplerimin çoğunu yazmışsın,zira ben de çok araştırmış bir insanım kuru kuruya reddetmedim islamı ve diğer dinleri. Öncelikle hepsi insan yapımı bu kesinlikle ayetlerdeki insani çaresizliklerden ikilemlerden anlaşılıyor ve hemen hepsi Hint-Buda… Read more »

yunus1907
Reply to  şeytan ayetleri
6 yıl önce

Okudunmu hayır okumadın tabiki ozaman neyin tribindesin inan diye zorladılarmı hayır ozaman neyin tribindesin. Atesitler bile inanmadıklarının inançındayken sen İsa peygamber doğru geliyor .Muhammed peygamber savaşın diyor. Sen kimsin ve neye inanıyorsun arkadaşım. Bu arada yanağına bir tokat atarlarsa diğerini dön diyen Yunus beygamberdir. Hadi Selametle.

mina2013
Reply to  yunus1907
6 yıl önce

Matta İncili 5/39 “Ama ben size diyorum ki, kötüye karşı direnmeyin. Sağ yanağınıza bir tokat atana öbür yanağınızı da çevirin.”

Luka İncili 6/29 “İsa der ki; Bir yanağına tokat atana diğer yanağını çevir”

Gördüğün gibi İncil’e göre bu söz İsa’ya aittir, yani arkadaşın hatası yok, hata da sende, trip de:)

mina2013
Reply to  şeytan ayetleri
7 yıl önce

Doğru bir noktaya değinmişsiniz, kuran insan yapımıdır. Zaten bu yüzden çelişkiler ve ironilerle doludur, sınırlı bir zekanın ürünü olduğu açıktır. Tanrı’nın değil muhammedin eseridir, o yüzden kuran boyunca birçok ayette muhammed allahın dilinden yazmayı unutur kendi diline dönüp, allahı üçüncü tekil şahıs gibi ifade eder. İslamın kusursuz bir din olduğu, şeriat düzeninin ya da terör örgütlerinin gerçek islamı yansıtmadığı ileri sürülür.Dünyada yaklaşık 1.5 milyar müslüman var, nüfusun çoğu islamı yanlış anladıysa islam nasıl mükemmel bir din olabilir? Kuran boyunca nefret, öfke, kin, şiddet, düşmanlık tohumları ekmiş olan ayetler ( ellerini kesin, boyunlarını vurun, öldürün, esir alın, yüz sopa vurun, asın,… Read more »

Reply to  mina2013
7 yıl önce

Kuran’da ve Muhammed’in sözlerinde sürekli bir şiddet, savaşhali, köleleştirme hakim iken bakıyorum da en masum İSA imiş, sözlerine hep dikkat biri bir yanağına tokat atarsa diğerini çevir, hep yumuşak direniş, insani olma arayışı var birçok sözü va MATTA’dan alıntılar okumuştum hepsi GANDHI’nin sözleri gibi. En vahşi, en savaşa yöenlten din İslam dini CİHAD denilen gerçeği kimse unutmasın ve bugün ortadoğu ateş içindeyse hep bu dini gerekçeli hırslardan. Teşekkürler bu arada film önerisi için. Dinlerin hepsi insan yapımıdır ama en savaşçı ve gaddar olanı benim gördüğüm İslam dinidir her dönemde. Hristiyanlık ortaçağda çok yanlış uygulandı onun dışında aydınlanma ile değişti herşey.… Read more »

kasrı arifan
7 yıl önce

mevzu çok net. imdb puanı, oskara aday gösterilmesi, ve açıklama bölümündeki mursi’nin ”dini dayatmaları” ifadesi. mursinin dini dayatmalar yapmadığını, batı medyasının bu işi böyle gösterdiğini izah etmekten usandım. sadece şunu bilmenizi isterim. bu boktan film bozmasını üretenlere, ve bu filmide bu ifadelerle yayınlayarak, emperyalist islam düşmanlarına bilerek/bilmeyerek çanak tutan vizyonfilmizle sitesine şuan son girişim. sen yayınlama özgürlüğüne sahip oldugun kadar bende eleştirme, izlememe, beğenmeme hatta fiili bir eylemde bulunmadan bu hareketinizden dolayı sizlerden nefret ettme hakkına sahibim. sizleride elimden geldiğince boykot edicem, eş dost kim varsa sitenizden uzak durmasını tavsiye edicem. işte bunlar hep %36… ADMİN: SİZE HAYATTA BAŞARILAR ÖYLEYSE,… Read more »

ozgur insan
7 yıl önce

Dogu kulturunun ozellikleri: 1- Feodaldir, icine kapalidir. Dusunce ve inanc dayatilir, aksi dusunulmesi istenmez. 2- Birey yoktur, ummet vardir. Bu ummeti yoneten birde coban lazimdir. Birey olmayinca insan hakki zaten yoktur. 3-Kadin yoktur, kadin haklari yoktur. Gene geldik, insan hakki yoktur. 4. Farkli dusunen kisiler cezalandirilir. 5. Siyasi hareket icinde olanlar, hicbir zaman nerede hata yaptiklarini dusunmek yerine, surekli magdur olduklarini dusunup, sucu baskalarina atarlar. ABD, Israil veya AB. Bunlar yoksa muhakkak suclanacak biri bulunur. Hic kalmadiysa Japonya’ya kadar uzanirlar. ( Bu ulkeler surekli var ve bunu bildigin halde neden onlemlerini alamiyorsun?) 6- Her turlu adam kayirma, rusvet, hukuk disi… Read more »

deniz denizoğlu
7 yıl önce

izlerken hep türkiyeyi düşündüm aynısını o zamanın başbakanı kendi halkına daha kötüsünü yaptırdı ölümler kör olmalar ezilmeler hepsini yaptırdı hemde güle güle yuhalatarak demek heryerde aynı kişiler varmış

rebelliaus
7 yıl önce

beyler size tek birşey söyleceğim mısır ve kerkük ayrıca lozan antlanşası size neyi anımsatıyor biraz tarihe bakın irdeleyin tek maksatları petrol olan ve yıllar önce antlaşmayı yapımış bir ingiltereden bahsediyorsunuz sizin yaptığınız tamamiyle saçmalık mısır ve kerkürün ayrıca kabenin ve çevresinde yapılan binlerde otelin sanırım farkında değilsiniz bunlar tammiyle ticaret tıbkı petrol yüzünden biizm lan mısır ve kerkükün verilmesi gibi sizin sanırm gerçekleri görme göüzünüz kaybolmuş işiniz zor ağalarrrr

Reply to  rebelliaus
7 yıl önce

ahahahaaaaa….mısır ve kerkük? devreler yanmış senin…musul dur o…

rebelliaus
Reply to  gokcen22
7 yıl önce

Türkiye, Lozan Konferansı’nda Musul ve Kerkük’ün Misak-ı Millî sınırları içerisinde yer aldığını söyleyerek İngiltere’den Musul’un kendisine bırakılmasını istedi. İngiltere, bu bölgenin Milletler Cemiyeti’ne götürülmesi kararlaştırıldı. lozan antlaşmasından sonra ingiltere ile yapılan ankara antlaşmasında bulunan maddedir. musul ve kerkük’dür ooooo saygılar

Reply to  rebelliaus
7 yıl önce

ahahaa…google ağlamış..olsun..yazdıklarını gene oku..

dario foo
7 yıl önce

Bence tarafsızmuhteşem bir belgesel film olmuş. yönetenlere karşı birlik olmayı öğütleyen, olamayıncada başımıza neler gelebileceğini özetleyen, siyaseten gözü kapalı taraftarlığında ülke için hiç bir fayda sağlamadığını anlatan bir başyapıt.

7 yıl önce

(2) belgeselin ismi de yanlış yazılmış arapçada “al maidan” olarak yazılır. al midan yanlış bir telaffuz.

her belgesel tarafsız olmak zorunda da değil. genel geçer kural olarak belgesel’in tarafsız olması gerekliliğini yazdım lakin, böyle bir isimle, yani “al maydan, al maidan, meydan” başlıklı bir belgeselin tarafsız olma gerekliliği ortaya çıkıyor. dolayısı ile tekrar söylemem gerekirse, çok yanlı bir çalışma… mısır devrimini özetlemek gerekirse, tek kelime ile “mübarek”in indirilmesi bir devrim’di. bunun dışındakiler, devrim olarak nitelendirilemez.

selamlar.

akın
Reply to  mustafanazif
7 yıl önce

arap devrimi yada arap baharı değil bu.bildiğimiz arap karnıbaharı bu.şu an ülkemde sokaklarda 1,2 milyon gariban suriyeli başıboş dolaşıyor senin o arap devrimi dediğin rezillikten dolayı.Allahın hergünü küfür yiyorlar,taciz ediliyorlar,dayak yiyorlar,organ mafyasının eline düşüyorlar,yada bazı adamlara ikinci eş olarak satılıyorlar yada fuhuş mayfasının eline düşüyorlar.libya da şu an iç savaş var bunun ciddi biçimde tartışılması yasak bu ülkede.sudan ikiye bölündü belki bilmiyorsundur neredeyse haber yapılması bile yasak.galiba sıra yemende durum o nu gösteriyor.ben cidden merak ediyorum sizler kan gözyaşı kafa kesilme yada çocukların o gariban hallerini görmekten zevk mi alıyorsunuz.bu islamcı tayfanın gerek bu ülkede gerekse ortadoğuda sebeb olduğu karmaşa… Read more »

7 yıl önce

belgesel tekniği açısından olumlu olsa da, “belgesel” kurgusu içerisinde, tarafısızlığını tamamen yitirmiş bir çalışma. mursi’ye kadar olanları verip mursi’den sonra olanları vermemesi hem kurgu, hem de belgeselin tarafsızlığı açısından negatif bir durum. mursi’den önce olan olayların da tamamen tarafsız olduğu söylenemez ayrıca. tek bir bakış açısıyla yapılmış bir belgesel. belgesel’de geçen bir cümle zaten mursi’ye karşı olan insanların aslında ne kadar dayanaksız olduğunu gösteriyor. – “biz solcular olarak her şeye hayır dedik, en büyük sorunumuz buydu. alternatif üretemedik”. bu yüzden mursi indirildi zaten alternatif üretilemedi. demokrasilerde alternatif, parlemento’da üretilir. muhalefet üretir. bunu ne yazık ki gezi sürecinde de gördük. her… Read more »

akın
Reply to  mustafanazif
7 yıl önce

her paragrafında ben yandaş değilim ve oy kullanmadığını anlatıyorsun.yalan söyleyen kişi yalan söylediği cümleyi en az iki defa tekrarlarmış.çok koyu bir iktidar partisi üyesisin hatta fanatiğisin.bugün bu ülkede seçim meydanlarında sayın erdoğanı göstermeyen tv kanallarına maliyeden inceleme amaçlı adam yollanıyor.ana akım medyada sayın erdoğan 2750 saat gösterilmiş.aynı mısırda darbe sonrası yapılan seçimlerdeki gibi yanılmıyorsam sisside aynı erdoğan gibi süre almıştı.neredeyse muhalefetin sesi ve görüntüsü yoktu.14 parti demişsin 3 parti hariç diğer 11 partiyi toplasan yüzde 1,5 bile oy çıkmaz.bugün tv kanallarında iktidar eleştirilmiyor böyle canını yakacak şekilde eleştirilmiyor eleştirilse deli gibi oy kaybedecek.yolsuzluklar ile ilgili haber yapmak yasak biliyon değil… Read more »

isimsiz
7 yıl önce

bekara karı boşamak kolay !!!

onder
7 yıl önce

Önce gezi parkından denediler , türkiye’de tutmaz ama sisteme baktılar fena değil. mısırda deneyelim. Tuttu. Mursi beceriksizdi evet ama asla bir cani değildi. Hiç bir cinayeti baskısı da olmadı. Uzaktan konuşmak kolay. ABD + israil ortaklaşa darbe yaptırdı. Olay bu.

Reply to  onder
7 yıl önce

Gezi Mısırdan önce mi oldu 😀

biliyormusunuz
7 yıl önce

İlaveten
Belgesel yapımcılarının ABD İngiltere ve mısır olduğunu
(e vallahi sonradan gördüm:)

biliyormusun
7 yıl önce

Darbeci Sisi’nin Mursi’den çok daha katı islam anlayışına sahip olduğunu Mısır ekonomisinin % 60 ordunun %30 oranında hıristyan kıptilerin elinde olduğunu Sisinin ABD’de yetiştiğini Mursi döneminde suveyş kanal işletmesinin britanyadan alınınıp 100 milyar$ gelir ile millileştirildiğini İsrail’in Gazze ablukasının delindiğini İlk kez sivil bir seçim yapıldığını ve ilk sivil C.başkanı seçildiğini Mısırın ABD’den çok İngiliz sömurgesi olduğunu Mısır ordusunun kıpti azınlıktan oluşturulduğunu MIsır istihbaratının MI6 tarafından kurgulandığını Medyanın sözü geçen ülkenin kontrolunde olduğunu Suveyş kanalının dunya ticaretinin en yoğun transit geçiş yolu olduğunu Devrimin ençok da batı kuklası diktator arap rejimlerini tehdit ettiğini 80 milyonluk mısırda 3 milyon mutlu imtiyazlı… Read more »

akın
Reply to  biliyormusun
7 yıl önce

tepeden tırnağa yalan bilgiler bunlar en azından %75 i yalan süzme yalan.tabut evlerde toplasan 2,5 milyon kişi yaşıyor.7,5 milyon kişiyi nasıl ekledin bu sayıya anlamış değilim.sayısal olarak 7,5 milyon nüfusu olmayan ülkeler var.kanalı millileştirmiş diyorsun zaten kanal nasır döneminde millileştirildi,nasır bu amaçla ingilizlerle ve fransızlarla savaştı.sonra abd ve sovyetlerbiirliğinin ortak desteği ile mücadelesini kazandı sonuçta süveyş kanalı millileşti.sonra parasızlıklardan dolayı bir kısmı özelleştirildi ama kanalın yönetimi mısır hükümetinde idi.biz nasıl türk telekomu özelleştirdik ise mısırdaki hükümetlerde özelleştirme yaptı.ikinci kanal yapımından söz etmişsin zaten o kanalın parasını ingiliz bankerlerden almışlar idi.neyin kafasındasın sen.bir yalan uydurmuşsun sakın sağda solda bu yalanı söyleme.neymiş… Read more »

hürriyet
7 yıl önce

”Mursi, insanlık dışı bir takım dini dayatmalar ve soyutlamalarla halkın yeniden ayaklanmasını sağlar. Ve yeniden Sisi yönetiminde askeri rejim gelir.” Bu güne dek gördüğüm en çirkin özet ifadelerinden biri olmuş. Mursinin ne gibi insanlık dışı uygulamaları olmuş, haberi sömürgeci bulteni routersden bbc den takip edenler yazıversin bizde aydınlanalım.? mesela kaç kişi ölmuş kaç kişi hapsedilmiş ve kaç basın yayın organı kapatılmış ? Buna mukabil 30 gun ramazan boyunca 45 derece güneş altında oruçla geçirmiş ve tek istekleri demokratik haklar talep etmek olan sivil silahsız kadın ve çocukların bulunduğu topluluktan bir saat içinde 4000 insan katledilmiş bütün muhalif yayın organları kapatılmış… Read more »

zırzop
Reply to  hürriyet
6 yıl önce

Oturmuş DİKTATÖR SİSİ yi savunuyorlar sonrada sağa sola Mursi ye .ok atıyorlar.Ağzına sağlık Hürriyet kardeşim güzel yazmışsın.Adnan kardeş sana da helal olsun.Bu komünist lümpen devrimci takım ne anlar adaletten !!! İşleri güçleri zorbalık asma kesme , gezi olayları ayaklanma huzursuzluk çıkartmak ! Allah yer yüzünde bozgun ve kargaşa çıkarmayın diye emreder.Mursi mi onlarca insanı katletmiş yoksa SISI mi binlece insanı katletmiş ? Ön yargısız adil karar verin artık .

akın
Reply to  hürriyet
7 yıl önce

mursi yi tanıyonmu yada hiç mısıra gittinmi yada sissiyi tanıyonmu.Allah aşkına evinden oturup belliki iktidar yanlısı medya yı izleyip burda yorum yazıyorsun.yanlış anlama ben ne mursiyi biliyorum nede sissiyi nede mısır pratiğim var.bir mısırlı günlük yaşamda ne ister inan bilmiyorum.sorun şu evinden oturup kopyala yapıştır ifadeleri burda yazıyorsun.bende sana farklı bişey anlatayım mısır hakkında asker alana geldiğinde şayet mursi erken seçim kararı alsa idi darbe olmayacaktı.neden almadı biliyormusun.çünkü felaket oyları erimiş şaka değil yüzde 10 lara düştüğü söyleniyor.artı seçime gittiğinde açık açık suudlar katarlılar ve bae para musluğunu kesiceklerini söylediler.anlıyacağın halk şunu biliyordu murside mübareği oynamaya kalktı artı şayet seçimlerde… Read more »

kod adı yasaklı
7 yıl önce

yancının…yandaşın…
108 dk dan hiç bir şey anlamadığı yada anlamak istemediği aşikardır.

Oysa…Dikkatle izlendiğinde Sovyet devriminden sonra yer kürenin şahit olduğu
en büyük halk hareketinin belgeseli önümüze hayatın sırlarını seriyor.

Ben yığınla benzerlik karşısında
Ve olanca şaşkınlığıma karşın,
Diyorum ki….

Devrim bir kez başlamaya görsün.

nuri
7 yıl önce

Arkadaşım, Mursi’yi iktidara getiren kimdi? Amerika değilmi? Yetersiz donanımınla habire savurmuş atmışsın. Amerika ve İngiltere ve diğer emperyalist ülkeler, her zaman için dincileri kullanmışlardır. Bu tarihin derinliklerinde hep böyle olmuştur. Amerika’nın başını çektiği ve adına Arap Baharı denilen akım, Arap ülkelerinde hüsrana uğramıştır. Mursi’de Arap baharının başlangıcı ile birlikte Msır’da başa getirildi fakat aradıklarını bulamadıkları için getirdikleri gibi de gönderdiler. Ülkemizde de benzer olaylar yaşanmakta. Olaylara at gözlüğü ile bakmayı bırakıp birazcık okumanı , araştırmanı öneririm.

Adnan
7 yıl önce

Mursi’ye karşı yapılmış ve darbeci Sisi’ye destek veren taraflı bir belgesel. Bu belgesele elbette batılılar bu puanı verip göklere çıkaracaktır. Zaten kendi elleri ile yaptıkları darbeyi savunmaları kadar doğal bir şey olamaz. Mursi insanlık dışı dini dayatmalarda bulunmamış, bilhakis “Biz ancak Kur’an’daki Allah hükümleriyle devlet yönetiriz.” demiştir. İsrail ve ABD köpeği Sisi ve ordusu ise Mısır’ın Ortadoğu’daki gücünü bildiğinden ve Filistin’deki El-Kassam Tugaylarına Mursi’nin silah desteği sağlamasının önüne geçmek istemesinden ve Filistin’in İsrail’e karşı savunmasız ve silahsız kalmasını sağlamak istediğinden Mursi’yi darbe ile indirdiler. Sisi İsrail ve ABD köpeği bir uşaktır. O ve askerleri elbette Allah’a hesap vereceklerdir. Onlar şimdi… Read more »

papi
Reply to  Adnan
6 yıl önce

mursi her ne kadar secimle gelmis olursa olsun misir halkinin bugune kadar sahip oldugu en kara politikacidir. mursiyi desteklemek hicbir akilli canlinin yapacagi birsey degildir. ha sisi sutten cikmis ak kasikmidir. hayir degildir. ama mursi gibi adamlar toplumunu ileri goturmekese talibanin afganistana yaptigi gibi halkini cehalete, sefalete mahkum edecektir. mubareki mumla ariyacaklar misirlilar

akın
Reply to  Adnan
7 yıl önce

tepeden tırnağa yanlış bilgiler.mursi el kassam tugaylarına silah hiç vermedi bu bir silah vericem diye bir taahüdüde yoktu bu iki.murside bir darbe sonucu oluşturulan bir seçimle iş başına geldi bu iki.buraya kadar herkesin bildiği şeylerdi bunlar.seçimden sonra mısırda ne yaşandı bilmiyoruz.ama şu biliniyor körfez rahatsız idi mursiden zaten darbeyi körfez yaptırdı.iktidar medyasından makale okuyup yazmayın böle eksik şeyler.artı mısır anayasası zaten laik anayasa değil.iyice saçmalamışsın sen.keşke laik bir anayasa olsa idi diktatörlük olmaz idi.bak bütün körfeze dini kurallara göre yönetiliyor hepsi krallık hepsi diktatöryel.sana bir bilgi vereyimde sağda solda sölede hava çaka sat.bu kıyağımı unutma mısır devrimi nasır öldüğü gün… Read more »

Adnan
Reply to  akın
7 yıl önce

Acıyorum size. Cidden fazlaca hem de. Her şeyi yanlış bildiğiniz gibi bir de saçmalayan siz olmuşsunuz ben değil. Ben Mısır Anayasası laik bir anayasa demedim. Bu sizin uydurmanız. Sık sık yapar mısınız bu uydurmaları? Zira ruh sağlığını etkiler ve yalancılık huy haline gelebilir. Ve caka satmam için vermiş olduğunuz bilgi ancak doğru cümleler kurarak yazarsanız anlaşılır olacaktır. Saçmasapan birşeyler yazmış adına da “bilgi” demişsiniz. Herkes Nasır’ı bekliyormuş, Deccal bekler gibi bir ruh haliyle mi yoksa tamamen sizin hayal dünyanız mı? 🙂 Bir de İslami kurallara göre yönetilen körfez ülkelerinin diktatöryel olduğunu iddia etmişsiniz. Yani İslam’ın yönetim şekli aslen diktatörlük müdür?… Read more »

akın
Reply to  Adnan
7 yıl önce

tipik bir şeriatçı kafası.hiçbir argümana sağlam cevap verememe.sıkışınca hemen dinsel içerikli cümleler kurarak dini bir siyasi bir kalkan haline getirme.bana bir örnek ver şeriatla yönetilipde dünya ekonomisinin ilk beşinde olan bir müslüman ülke adını ver.katar matar deme,zaten katar en geç 15 yıl sonra ortadan kalkacak.bae mi yada kuveyt mi.bu ülkelerin bütün zenginlerinin yurt dışında banka hesapları çifte vatandaşlıkları var.petrol bitince topuklayıp gidecekler kendi ülkelerinden.sen tipik ışid zihniyetli bir adamsın.bu ülkede mukaddes dinimiz ayaklar altına alınmışsa bunun nedeni senin gibi adamlardır.bugün tv lerde ramazanda 1 ay boyunca dini sohbet yaptığı için 300 bin lira para alan din adamları var.dini bilgi anlattı… Read more »

mina2013
Reply to  akın
7 yıl önce

Adnan nikli şahıs söyler misin sen kuranı nerenle okudun? Öncelikle İşid değil Işid, yazılımından bile bihabersin, Işidin tüm eylemlerini kurana dayanarak yaptığının farkında bile değilsin. Çünkü sen de kuranı aklı beş karış havada okuyanlardansın yahut kuranı okumadın sana iletilen kadarıyla ahkam kesiyorsun.Işid örgütü kurandaki ayetler ve buhari hadislerinin emirleri ile İslam tarihini baz alarak zulmetmekte insanlara, İslama zarar vermiyor gerçek İslamı yansıtıyor. Kuranı bildiğini ifade etmişsin hatta diğer yorumcuyu bilmemekle ve cehalette yargılamışsın, o halde söyle bakalım dinden çıkanların kafalarının kesilmesini, din için savaşmayı ve öldürmeyi emreden ayet ve hadisleri, savaşta esir alınan kadınlara yani cariyelere sınırsız tecavüze izin veren… Read more »

Adnan
Reply to  akın
7 yıl önce

Harbiden ne içtin de yazdın bunca yorumu, kendini rezil ettikçe etmişsin 🙂
bu da başarı tabi, git ötede bayıl biraz işid mişid sen baya bildiğin uçmuşsun hacıbaba 🙂 Senin İslam’dan anladığun işid mi? İşid İslam’ı savunan bir grup değil aksine katil ve İslam’a zarar veren bir gruptur. Dedim ya sen konuyu başka yerlere taşıyarak cevap verecek bilgi birikiminin olmadığını ispat ediyorsun. Din düşmanlığını git başka yerlerde kus . Uçmuşsun sen baya bildiğin 🙂 🙂

Reply to  Adnan
7 yıl önce

Kendini haklı gibi göstermek için her konunun sonuna ayet, sure yapıştıranlara kıl oluyorum. Bu konuyuda mı kuran aleti yaptınız:))) Nerde nasıl işine gelirse oraya lastik gibi çekersin bütün ayetleri senin yaptığın da bu olmuş, Allah adına, Allah gibi bir kuran sözüyle kendini yüceltmişsin. Yaptığının çok hadsiz olduğunu bilmelisin öncelikle.Her insani olayın altına ayet döşe sure döşe, Allah mısınız kardeşim hükümleri veriyor, asıp kesiyorsunuz ayet bahanesiyle…!!!!

Adnan
Reply to  yapıştır
7 yıl önce

Yorumunuzu bir analiz edelim. Böylelikle .. kıtlıklar ortaya çıksın: 1-) Sizin cümleniz: “Kendini haklı gibi göstermek için her konunun sonuna ayet, sure yapıştıranlara kıl oluyorum. Bu konuyuda mı kuran aleti yaptınız:)))” Benim cevabım: Ben kendimi haklı göstermek için hiçbir cümle kurmamışım. Aksine Mısır halkını ve Mursi’yi haklı göstermek için cümleler kurmuşum. Ve bu konuya elbette ki Allah’ın ayetleriyle cevap vereceğiz. Bize emredilen aslen budur. Kur’an okumamış olduğunuzu buradan anlayabiliriz. Yani Kur’an konusunda cahilsiniz. 2-) “Nerde nasıl işine gelirse oraya lastik gibi çekersin bütün ayetleri senin yaptığın da bu olmuş, Allah adına, Allah gibi bir kuran sözüyle kendini yüceltmişsin. Yaptığının çok… Read more »

Reply to  Adnan
7 yıl önce

Hala Allah adına hüküm veriyorsunuz dilek dilerken bile:) Yaptığın şirkin farkında değilsin dini bilmek ayet sureleri copy paste yaparak , her insani olayda cevap olarak Allah sözünü yapıştırmakla olmuyor işte:) Aksine her türlü şirk içindesiniz bu çok açık. Ama sizin yaşadığınız din hak din değil RT dini maalesef o nedenle Allah akıl fikir versin diyeceğinize Allah’a ne kadar dönüksünüz yoksa RT’ye mi dönüksünüz bir bakınız.

Laikleri sevmeyişiniz de bu yüzden, laik insanlar dinini özelinde yaşar, siyasete, günlük olaylara, rant kapılarına, ticarete ve hatta cinselliğe alet etmezler. Sevmezsiniz laik insanı din kisveleriyle kullanamazsınız, yönetemezsiniz çünkü 😉

lanoolumm
Reply to  yapıştır
7 yıl önce

yapıştır broo sen varya çok yanlış sularda yüzüyosun..adnana sürekli töbe haşa allahçılık oynuyosun diyosun sen cümlelerini çok yanlış seçiyosun..ve kendini bi …. zanneden şu bölünmüş ülkede kendini üst tabakaya koyansın..zannediyorum ki bir çok tartışma ortamında bu şekilde insanlarla tartışa tartışa bu cümlelerini cebinde tutuyosun..hepsini okuyamadım yazıların deli uzundu ama sen bro kendine dikkat et tasavvuf bilseydin falan demişsin o iş yalan sende çok yalansın..kimleri dinleyip okuyup doluyosan cümlelerini harmanlarken dikkat et bence

Adnan
Reply to  yapıştır
7 yıl önce

Öncelikle, densiz ve şerefsiz olan sensin. Bunu sen bana söylemeseydin ben sana asla söylemezdim. Benim RTE’ye oy verdiğimi, sarıklı, cüppeli olduğumu nereden biliyorsun? Gaybın bilgisi mi veriliyor sana? Şirk ne demektir? Şirkin tanımını biliyor musun? Biliyorsan neye göre şirk koşuyormuşuz bunu açıklamalısın? Atatürk ile ilgili tek kelime etmiş miyim? Tek bir cümlede ismini kullanmış mıyım? Peki “Atatürk’ün adını ağzınıza alırken abdest alın” demen bir şirk değil midir? Abdest namaz kılmak, temizlenmek için alınır. Bir insanın adını ağzımıza alacaksak abdest almak gerekmez ve bunu demek dinimize göre küfürdür. Benim dinimi nasıl yaşadığım hakkında ne fikrin var? Neden benim üzerimden içindeki İslam,… Read more »

Reply to  Adnan
7 yıl önce

Anlayamadığın konu şu; insani meselelerin altına KENDİ ADINA döşüyorsun bu ayetleri. Yani kendini haklı göstermek adına siyasi meselelerini haklı çıkarmak adına. Oysa dini konuların siyasetle ilintisi olmamalıdır biraz tasavvuf bileydin şeriat pislikleriyle dolu olacağına. Sen kiiim bana EDEP HAYAA DİLEMEK KİM. BAŞ KESMEK SİZDE, KOL KESMEK SİZDE, ALLAH GİBİ HÜKÜM VERMEK HERŞEYİ DİN ADINA MÜBAH GÖSTERMEK SİZDE DAHA ÖTESİ YOK ŞEYTANIN DÜNYADA ŞEKİL BULMUŞ HALKİSİNİZ HATTA ŞEYTANDAN DA BETERSİNİZ. Daha ötesi var mı Allah’ın sözünü siyasi emellerine alet etmeye kullanıyorsun, senin Allah’ koştuğun şirk yedi sülalaene günah yazılır zaten. Bana din bilmemekle saldırıyorsun da önce bunları öğren gel. Laiklerle işim… Read more »

109
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x