Samson and Delilah 2009 Film izle | VizyonFilmizle.tv | Film izle, Full HD Film izle, Altyazılı Film izle, Türkçe Dublaj Filmler, Vizyondaki Filmleri izle
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Samson and Delilah 2009 Avustralya / Türkçe Altyazılı-

Samson ve Delilah, Avustralya'nın merkezindeki çölde konumlanmış küçük ve ıssız bir Aborijin köyünde yaşamaktadırlar. 16 yaşındaki Delilah anneannesinin bakımını üstlenmiş, onunla birlikte Aborijinlere özgü suluboya resimlerinden üretmektedir. 15 yaşındaki Samson ise başıboş dolaşan bir tinercidir. Başlarına beklenmedik bir felaket gelince, ikisi de köyü terk etmek zorunda kalır ve böylece ikili için bir yaşam mücadelesi başlar. Cannnes Ödülü dahil 19 ödül kazanmış olan ve Avustralya ikliminde geçen bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: TOZMİK)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
sasuska
6 yıl önce

acımasız batı

kalemity
6 yıl önce

“Lanetli Irk”mis…Peh, beyaz irk kendine baksin! aborjinler, neden diğer insanların doğum günü partilerini kutladıklarını bir türlü anlayamamışlardır. onlara göre yaşlanmayı sağlamak için bir gayret göstermeye gerek yoktur ve kendiliğinden olur. onlar, daha mükemmel olmayı kutlarlar. eğer geçen yıla göre daha iyi, daha bilge olunmuşsa, bu kutlanacak bir şeydir. ve bunu ancak sen bilirsin ve kutlama partisinin ne zaman olacağını kendin söylersin. bumerangı icat eden, kullanan halk ayni zamanda. film harika!

melekimu
6 yıl önce

beyaz adam yani batı ve kuzey avrupalılar ,kuzey amerikada kızılderililere,güney amerikada inkalara afrikada zencilere yapdığı soykırımı avustralyada aborjinlere yapmış onların binlerce yıllık kültürlerini yok etmiş yaşadıkları toprakları sömürgeleştirmişdir, seyredin derim…

samet ekinci
7 yıl önce

tozmik arkadaşın önerdiği filmleri de önemsediğimi belirtmeliyim.
ona teşekkürü unuttuğum için bu eklemeyi yaptım..tşk.ler tozmik.

samet ekinci
7 yıl önce

mina2013, film kadar güzel, açıklayıcı-aydınlatıcı bir yorum yazmış.
bu değerlendirmeyle kendi sanat anlayışını da paylaşmış.
katılıyor ve bu güzel yorum için kutluyorum.
elbette admin’e de teşekkürü unutmuyorum.

mina2013
7 yıl önce

Filme beni çeken en önemli özellik ismi oldu, Samson&Delilah. 1949 yapımı Samson ile Delilah, en beğendiğim klasiklerdendir; ihtiras, intikam ve ihanet üzerine benzersiz bir yapım, izleyenler bilir. İncil’de geçen bir hikayedir; İsrailoğullarından Samson yenilmez bir kahramandır, aslanları, orduları dize getiren gücü ve sırrı merak konusudur, bir gün Filistinli Delilah’a aşık olur. Delilah’ın amacı onun sırrını çözmek ve Filistin ordusuna yardımcı olmaktır.Samson gücünü, Tanrı’ya adayarak uzattığı saçlarından aldığını Delilah’a itiraf eder, bu itirafla genç adam önce saçlarını sonra gücünü kaybeder. Bu hikaye şarkılara, resimlere, filmlere ilham olmuştur. Aborjinli Samson ile Delilah, orijinal hikayenin ihanetten, intikamdan, abartıdan ve ihtirastan arındırılmış hali; sevgi,… Read more »

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x