Ölümün Soğuğu – God on Trial Film izle | VizyonFilmizle.tv | Film izle, Full HD Film izle, Altyazılı Film izle, Türkçe Dublaj Filmler, Vizyondaki Filmleri izle
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Ölümün Soğuğu / God on Trial 2008 İngiltere / Türkçe Altyazılı-

1943 yılında Auschwitz’de loş bir barakada, bir fizikçi, bir eldiven imalatçısı, iki haham, bir hukuk profesörü ve pek çok suçludan oluşan bir grup erkek, kader bekleyişlerini sürdürürken verdikleri hayatta kalma mücadelesinin yanı sıra, varoluş amaçlarını da sorgulamaya başlarlar. Gaz odasına götürülmek üzere seçilip seçilmeyeceklerini çaresiz bir şekilde anlamaya çalışırken, Tanrı’nın bu kadar acıya neden izin verdiği sorusunun cevaplarını ararlar. Yahudi soykırımı olayına farklı açılardan bakarak özeleştiri getiren ve oradaki insanların Tanrı kavramını sorgulamalarını içeren bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: MİNA)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
özdenyunus
6 yıl önce

mağduriyet edebiyatı yapmıyorlar, onlara soykırım uygulandı..

dilek
6 yıl önce

ikinci dünya savaşında sadece Yahudiler değil eşcinseller,düşünce suçluları,sovyet askerleri ve çingenelerde bu kamplarda can vermiştir.ayrıca binlerce öldürülen sivil vatandaşta cabasıdır.şunu da belirtmek gerekir ki; hitler İsrail devleti kurulması için açıkça kullanılmış ve Yahudiler bu amaç uğruna kendi soylarından canlarından bir kısmını feda etmeyi göze almışlardır.burada Hitler’in acımasızlığından bahsetmek tamamen yanlış olur.zaten asırlar boyu allahın emirlerine karşı çıkan ve sözlerinden cayan,peygamberlerine karşı gelen itaat etmeyen,çeşitli hile ve düzenbazlıklara yatkınlığı olduğu bilinen bu zümre babilliler,romalılar,mısırlılar tarafından hep sürgün edilmişlerdir.bunun da bir nedeni vardır ve bu nedeni de düşünmek gerekir.çünkü hiçbirşey sebepsiz değildir ve kimse sütten çıkma ak kaşık değildir.mağduriyet edebiyatı yapmaları da… Read more »

Vedat Kılıç
Reply to  dilek
6 yıl önce

Dilek kardeşim, Yahudi devletinin kurulması için Hitler’in kullanıldığını yıllardır anlatırım ama kimseye inandıramam. Ne mutlu ki, bir bilen aydın insan çıktı. Üstelik Hitler’i kullananlar, ABD’ye hakim olan yine Yahudilerin bizzat kendisidir. ABD Yahudi silah tacirlerinin satış adı altında Para almadan Hitler’e silah gönderdikleri kanıtlanmıştır. Aslında Yahudi devleti de görüntüden ibarettir, çünkü yardım adı altında Ortadoğu ve Asyaya hakim olmak için terörist bir devlet yaratılmıştır. Ayrıca şunu da belirtmek isterim, Hitler bir katildir ama vatan haini değil, tam tersi aşırı bir vatanseverdir. Ülkemizdeki vatan hainlerini gördükçe Hitler hakkındaki kararı sizler verin…

6 yıl önce

sitenizde filmin tanıtımında bile soykırım mağduru insanları suçlular arasında ki tanrı tartışması diye değerlendiren insanlar varken yorum yapmak zor olsa bile bu film insanlığın var oluşundan beri süregelen derin bir felsefi tartışmayı bizzat yahudiler ve yahudilik üzerinden değerlendirip bize yeni ufuklar açıyor..

önemsiz
6 yıl önce

Aslında çok önemli bir konu ele alınmış.. Bu İslam dünyasının da diğer dinlerin de sorunu. Ben filmdeki soru ve sorgulayıcı dialogların tek çözümü: ”ALLAH KAVRAMIYLA TANRIYI KARIŞTIRMAMIZ”.. Ben ve birçok insan bu kitabı severek okuduk. İlgilenenlere şiddetle duyururum.. Çünkü Hz. Muhammedin, Kuran’ın anlattığı ”ALLAH” asla, bizden- kainattan- varlıktan uzakta ötede bir tanrı olmayıp, AHAD ve SAMED olan, muhteşem İHLAS suresinde anlatılan; sonsuz sınırsız MUTLAK VAHİD olandır. Detaylar için:(ücretsiz tamamı indirilebilinir) ”Bu kitabımızın adı “Hz. MUHAMMED’İN açıkladığı ALLAH” konuldu!.. Belki de, pek çoğumuz için şaşırtıcı bir isim!.. Niçin, sadece “ALLAH” değil de, “Hz. MUHAMMED’in açıkladığı “ALLAH“?. Bu kitapta biz, elimizden geldiğince,… Read more »

munzuralius
6 yıl önce

filmin özünde adaletsizliğin, vahşetin, kıyımın kimden geldiği ve bunun sorumluluğunun kimin üzerine kalacağı ile ilgili. evet tanrıyı sorgulama üzerine kurulu ama hepimize ders verecek nitelikte. çok güçlü sorular ve bir o kadarda sarsıcı cevaplar içeriyor film. filmde savaş aksiyonları bekleyenler bakmayabilir ama şiddetin ve insan ırkının vahşetinin felsefi sorgulamasını merak edenler için mükemmel bir film

shah
6 yıl önce

müthiş bir muhasebe tarih din hukuk dörtgeninde ders dinler gibi dikkatle dinleyerek başlıyorsunuz filmi izlemeye ve tam böğrüne tekme yemiş köpekler gibi inleye inleye ağlayarak bitiriyorsunuz..
hiçbir dine mensup değilim ve hepsinden tek tek uzak duracak tonlarca sebebim var kendime göre.. ama insanın içi dayanmıyor birilerinin öylece ölüme gönderilmesine..
şu an İŞID bunların gördüğü zulmün kaç katını yapsa da gıkını çıkarmayan herkese ithaf olsun film..

safaaydin
6 yıl önce

Bu nedir yaaa kafa dağıtalım diye film izleyecektim içine ettiiii. Tevrat ve Yahudilerin propagandasını yapan bir film. 10 üzerinde 4 alır 🙂

hazewolf
6 yıl önce

2. dünya savasında 20 milyon rus öldü.. Yahudilerin yüzde biri kadar ajite edip pazarla(ya)madılar.. Evet öldürüldüler katlediler ama şimdi savunmasız halklara aynısını yaparken bunu kendilerine hak olarak görmelerinin sebebi bu olamaz .. Nasıl bir lobileri varsa durmadan bizimde ülkemizde de yakından tanıdığımız mağduriyetleri tükenmek bilmiyor…

haki
6 yıl önce

Tanrının yargılandığı bir mahkemeye davetlisiniz. sakın çok şey beklemeyin tanrı yapıyor yine sonunda yapacağını 🙂

alijan
6 yıl önce

Vay arkadaş sanırsın bir tek yahu diler soykırıma maruz kaldı. Hep b ir mazlum edeb iyatı.

esef
7 yıl önce

bir dönem bizim toplumumuzada çizgili pijamalar var olmuştu bilinç altına göndermeydi sanırım filme gelirse kapitalizmi yargılayaaklarına tevrat ve tanrı üzerinden kafa karışıklığı.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x