BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Değirmen ve Haç / The Mill And The Cross 2011 Polonya,İsveç / Türkçe Altyazılı-

Filmin konusu ve mekânı Flaman üstat Pieter Bruegel’in İsa’nın çarmıha gerilişini ve İspanyol işgali altındaki Felemenkleri betimleyen 1564 tarihli “Çarmıha Gidiş” adlı yapıtından alınıyor. Filmde yer alan 500 tarihi, dini ve askeri kişilikten 12 kişiyi izliyor: Çarmıha gerilmiş bir çiftçi, Bakire Meryem, varlıklı bir kasaba sakini, hatta tuvalde gizlenmiş simgeleri açıklayan Bruegel’in kendisi.Çarmıha geriliş hikayesinin farklı bir şekilde ele alındığı bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
syda
5 yıl önce

tek kelime ile muhteşem!

6 yıl önce

Belki güzeldir diye indirdim fakat filmde ilk/orta/son 10 dk konuşuyorlar geri kalan bölümlerde herkes susuyor sadece izliyorsun bişey anladığın da yok. 1 tabloyu film boyunca önünüze koymuslar bakıp duruyorsunuz

pilotmale
6 yıl önce

Benim gibi “Lone Survivor” filmini 5 kez seyreden; “Black Hawk Down” filmini başyapıt sayan bir aksiyonsever nasıl oldu da gözünü kırpmadan bu sanat şahaserini seyretti ? Gerisini siz anlayın

ORHAN
Reply to  pilotmale
6 yıl önce

pilotmale—muhteşem yorumun,sade ,doğal içten.. sinemasever biri olarak seni kutlamak istedim.

ORHAN
6 yıl önce

Böylesine sinema sanatında İNCİ tanesi kadar değerli, resim, sinema, kamera beraberliğinden orteya çıkmış, BRUEGEL tablolarının içinde onun resimlerini betimleyen hikaye ile,bir BAŞYAPIT benim için. Bruegeli tanıyan, onun için oluşturulan bu sinemayı izlemek ….keyif ötesi bir keyiftir.SAYFANIZDA BÖYLESİNE SANAT YÜKLÜ BİRSİNEMA ÖRNEĞİ olması…siteye kocaman kocaman ALKIŞLAR. -küçük bir sitem. bu film ilk başlarda olmalı yetmişinci sıralarda değil.

Fügen
6 yıl önce

Izlemek biraz sabır istese de resim ve sinema sanatlarının mükemmel birleşimi olan bu filmi çok sıradışı buldum ve beğendim. Sahnelerin tamamı adeta birer tablo gibiydi.

Mustafa
6 yıl önce

Işık, gölge ve renk üçlüsünün harika bir biçimde kullanıldığı bu yapıtın her sahnesi bir tablo değerinde. Başarının detayda gizli olmasının ispatı sanki. Mutlaka izlenmesi gereken yapıtlardın biri bence. Fazla söze gerek yok. İzleyin. Benim izlememi sağlayan herkese de burada teşekkür etmek istiyorum.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x