BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Yuri's Day / Yurev Den 2008 Rusya / Türkçe Altyazılı-

Lyubov, oğlu ondan ayrıldıktan sonra bir daha onu görememiştir. Günün birinde, yaşadığı yerden ayrılmak ister ve son olarak yapmak istediği şey oğlunu tekrar görebilmektir. Fakat gittiği yerde, geçmişinden izler taşıyan bir takım olaylarla yüzleşmek zorunda kalacaktır.Sochi Ödülleri dahil, 7 ödül kazanmış olan film, bir annenin oğlunu arama sürecini ve bu süreçteki olayları konu ediniyor. Etkileyici bir yapım olarak değerlendirilen filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ, RUSÇA'dan DOĞRUDAN TÜRKÇE'ye ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: DENİZ N.)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Öngör
5 yıl önce

Eninde sonunda seni de kendine benzetecekler, beni de. Kaçış yok. Gönlünü çelmeye çalışacaklar. Zorlayacaklar. Fırsat kollayacaklar. Elindekine göz dikecekler, onlar gibi olman için. Onlar gibi olduğunda rahatlayacaklar. Bir süre sonra onlar gibisin diye dışlamaya başlayacaklar. Toplumsal köle-efendi diyalektiği.. Pasternak’a göndermeler de içeriyordu doğru okudumsa..

husnaz
5 yıl önce

Rus yapımı dram filmlerini beğenerek izledim şimdiye kadar ama bu filmden hiçbir şey anlamadım diyebilirim. Hani bir çok filmde sonunu az çok tahmin edersiniz falan. Hiçbir yorumum olamadı bu konuda. Saçma sapan konu geçişleri vardı. Toplumla, yaşamla ilgili mesajları tamam anladık da: filmin işleyişi kel alaka olmuş. Bilemiyorum kafam karıştı. Çocuk ne oldu çok merak ettim. Film beni bir tuhaf yaptı.

levent katırcı
5 yıl önce

Nuri Bilge Ceylan herhalde bu tarz Rus flimlerinden çok etkilenmiş.Leviathan filmide, buda aynı konuyu işlemiş.Konu ise seyirciye mesaj verememek.Söylüyorum size bu tarz flimlerden ne sonuç çıkaralım?Toplumsal mesajı nedir bu flimlerin?Belkide burada amaç Sibirya köylerindeki Rus yaşam tarzını tanıtmak.Moskova haricinde yaşayan rus kırsal yaşamı ve insan ilişkileri ve kar ve soğuk ve bitmişlik,çilekeş insanlar alkol klise bağnazlığı, kaybolan insanlar falan.Cannes te Nuri Bilge Ceylan ödül aldı ama aynı klastaki bu Rus flimlerine ödül vermiyorlar.Nedeni Rusların komünist zihniyetle mallarını pazarlayamama olabilirmi?hayırlı günler hepinize.

Eldar
Reply to  levent katırcı
1 yıl önce

Senin Nuri bilgen bildiyin sinemada bir sahtekarin teki Tarkosvskinin sinema dilini kendi filmlerine koyan bir sanat fahişesidir.Kirill Serebrenikov ise kendinde has bir sinema dili ile konuşan bir dahidir.

rememberme
5 yıl önce

Türkçeye çeviren deniz arkadaşımıza teşekkürler

5 yıl önce

filmler belirli bir şablona göre çekilmek zorunda değil. soruların havada asılı kaldığı, tek bir şeyin, bazen tek bir duygunun ya da dönüşümün anlatıldığı böyle filmleri beğeniyorum. bazen etkisi, bana tüm hikayeyi anlatan veya ne hissetmem gerektiğini söyleyen filmlerden çok daha fazla oluyor.

Tozmik
5 yıl önce

Gizemini ve Atmosferik yapısını sonuna kadar koruması ve görselliği bakımından üst düzey olan filmimiz malesef içerik yönünden sınıfra kalıyor.Tek düze ilerleyen senaryosu ile bazı izleyicileri sıkabilir. Ancak Festival izleyicilerinin çok seveceği bir yapım olabileceğinide düşünüyorum.Genele hitap etmeyen ancak hitap ettiği özel kesim için Kült bile sayılabilecek bir eser.Film kasabada geçmesine rağmen mekan kullanımı bakımındanda kısıtlı olduğunu söyleyemem.Küçücük kasabada nerdeyse ayak basmadık yer bırakılmıyor.Kseniya Rappoport (La sconosciuta) filminde yine her filminde olduğu gibi adeta döktürüyor. Filmi tek başına götürüyor.ama süresi uzun olan ve görsel şölen sunan filmimiz için bunlar bile filme iyi diyebilmemiz için yeterli olmuyor.çünkü senaryo çok sığ malesef.daha çok… Read more »

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x