Besa 2009 Film izle | VizyonFilmizle.tv | Film izle, Full HD Film izle, Altyazılı Film izle, Türkçe Dublaj Filmler, Vizyondaki Filmleri izle
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.

Besa 2009 Film izle

Puanla:
0 / 10

-Besa 2009 Sırbistan,Slovenya,Macaristan,Hırvatistan / Türkçe Altyazılı-

Bir köy okuluna yeni atanan okul müdürü Filip Simic ve Sloven karısı Lea tam yeni yaşamlarına alışmaya çalışırken I. Dünya Savaşı çıkar ve Filip orduya katılmak zorunda kalır. Filip, genç ve güzel karısını birine emanet etmek ister ama kimseyi bulamayınca onu okulun hademesi Arnavut Azem'e teslim eder. Arnavutların Besa adındaki adetine göre Azem emaneti canı pahasına korumak zorundadır. Gerçek bir yaşam öyküsünden alıntı olan film, Moskova Film Festivalinde aday olarak gösterildi. Doğu Avrupa ortak yapımı bu filmi sizlere sunuyor ve yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN VE ÇEVİREN İZLEYİCİMİZ: FÜGEN ATASOY)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ORHAN
5 yıl önce

Verilen bir söz. BESA, AZEM, ve de savaş ortamında bir Sırp kasabası…Tek mekanda geçen, tiyatral bir anlatımla ince nüanslarla bezeli dokunuşlarla mükemmel bir sinema örneğiydi. Sinemayı sanat olarak benimseyenlerin izlemesi gerek diye düşünüyorum. Fügen Atasoya ve siteye teşekkürler.

levent katırcı
6 yıl önce

samimi ,inançlı bir Müslüman olmak ve nefsine hakim olmanın adını besa olarak değiştirmişler yalnız Arnavut dayı bi ara niyeti bozacaktı.bu flim aynı zamanda ya çaresizlikten yada batı kültüründen kaynaklı erkeksiz bir kadının kocasına sadakat konusunda pekde iradeli olmadığını gösteriyor.flim imdb puanı olarak 6.2 bana göre 🙂 .

Benben
Reply to  levent katırcı
3 yıl önce

Besa bütün Arnavutlar a özgü bir özellik .islamla alakası yok

yaşar
6 yıl önce

azem karakteri üzerinden müthiş bir oyunculukla besa geleneği etkili ve derinlemesine anlatılmış… övgüyü değen çok güzel bir film olmuş…siteye teşekkür ederim…

arada bir
6 yıl önce

gönül ferman dinlemez ama ellerim dinler diyen arnavut dayının filmi… konusunun gerçek olmasındanmıdır bilinmez biraz yüzeysel anlatılmış. belki de hikayeyi olduğu gibi anlatalım derken kaybetmişler tüm derin izlerini… çok güzel hikayeydi hayıflanmam ondan 😉

Tozmik
6 yıl önce

Güzel bir film.Neredeyse tek mekanda geçtiğini söyleyebiliriz.Filmin koruyuculuk konusunu ele alması ve bunun ölmeyi göze alma pahasına yapılması etkileyici şekilde anlatılmış.Adam bunu kadına aşık olduğu içinmi yoksa o şekilde verilen göreve kendini gerçek anlamda adadığı içinmi yapıyor derseniz orası izleyiciye bırakılmış derim.Birbirlerine bir hissiyat duyuyorlar ancak bunu dışa vurmuyorlar.ama bence Subayın kadına asıldığı sahnede kadını korumak için değilde kıskandığı için tepki verdiğini açıkca görüyoruz.Filmde 2 insanın nefsine hakim olarak bir arada yaşamaya çalışması ve dışardan kadına zarar gelmemesi için adamın koruyuculuk vazifesini üstlenişi anlatılıyor.Değişik bir film.İzlenebilir.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x