BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Sulanga Enu Pinisa / The Forsaken Land 2005 Sri Lanka,Fransa / Türkçe Altyazılı-

Eski ve sadık bir asker olan Anura, etrafında hiç kimsenin olmadığı ıssız bir yerde güvenlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Burada yıllar boyunca gördüğü tek kişi, vardiya değişimi sırasında karşılaştığı Piyasiri'dir. Bu yalnız zamanlar içerisinde bir takım varoluşsal problemler yaşamaya başlar. Evine gittiğinde karısı ve etrafındakilerle de ilişkileri zamanla değişecektir.Cannes Film Festivali ödülü bulunan Sri Lanka ve Fransız ortak yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: TOZMİK)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önder Güngör
5 yıl önce

Muhteşemdi. Bilgeliğin ölümü. Masumiyetin yeryüzünü terk edişi. Ten ile tinin savaşı. Ayrıca İsmet özel’in Kuşun Ölümü şiirini düşürdü aklıma: Kuş damdan düşünce sarışın bir yürüyüşüdür artık ölümün bir yağmurdur açılan kuraklığa bir yağmurdur kulübesi nisandan ve onun ayaklarına dolanan o gökyüzü kansız yüzleridir diri kuşların kuş düşünce camdan kuş düşünce damdan kızlar saçlarıyla ölümü düşünürler uzun bacaklı tanrılar koşuşur sokaklarda kuş öldü herkes mi arıyor gençlik mi yürüyor herkese ve mi arıyor onun gözlerini satılan çarşılarda kuş öldü kanadının altındaki o yara yağmurun karanlığını getiriyor geceye yağmurun ırmaklarını getiriyor geceye kuş öldü küçücük bir yorgunluktu ölmeden önce öldü, kim ısıtır… Read more »

nurisami
5 yıl önce

Yukarıda Rıza Bey’in yorumunda adi gecen (Gezginler ve Büyücüler) filmini az önce seyrettim.Gerçektende muhteşem bir filmdi.Çok çok beğendim.İki yıl önce nasıl kacirmisim,anlamadım.İtiraf edeyim buradaki linkleri acamadim,başka bir yere mecbur kaldim.Rıza Bey’e,Tozmik’e ve adminimiz Önder Bey’e Teşekkürler.

kalemiti
5 yıl önce

“Ben bile”…Bu özgüvenine hayranım Tozmik kardeş 🙂

ercan uzun
Reply to  kalemiti
5 yıl önce

o anlamadıysa biz anlayacaz bizim seviyemize de inin ara sıra lütfen ama

nurisami
5 yıl önce

Sabırla,purdikkat izledim ama HQ seviyem herhalde az geldi.Bu nasıl filmdir,Tozmik bu ne? Genede Teşekkürler.

Tozmik
Reply to  nurisami
5 yıl önce

Anlaşılması zor bir film zaten.Katılıyorum.ben bile filmin birkaç yerini anlayamadım.Fantastik film değil bu arada.Mistik havası ve konuşmaları var filmin ama Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor filmi gibi bir saçmalıkta değil.çok dikkatli izlenmesi gerekiyor.bencede Vasat film.ama yinede yanıldım.çünkü ilk 30 dk’dan sonra kötü bir film olduğuna kanaat getirmiştim.sonrasında beni olumlu anlamda şaşırtıp vasata dönüştü. Filmin anlatmak istediği küçük yerlerde yaşadığınızda en ufak yanlışınız bile sizin hayatınıza mal olabilir diyor. Nitekim yaşlı amcanın anlattığı hikayedende nasıl bir zihniyet olduğunu görüyoruz.Tahammülü olmayan bir Askeri Cunta yönetimi var filmde.bu şekilde yönetilmek orada yaşayan sivil halkı yasakları delmeye yönlendirmiş.Burma(Myanmar)’daki Cunta rejimi gibi bir yönetimden söz ediyorum.Herşeyin… Read more »

tozmik canavarı
Reply to  Tozmik
5 yıl önce

Tozmik,adamım sen çok çok hastasın:)))Çok ciddi bir kişilik bölünmesi yaşıyorsun,hatta o kadar ileri boyutlarda ki senin alter egonun adı ”kamile”dir! punkye verdiğin cevaplarda ki mantıksal tutarsızlıkların,kelimeler üzerinde anlamsız kısaltmaların(bakıosunuz gibi) ve yüksek kibirin….Tozmik sorun değil,rahat ol.Bugün bizi yönetenlerin sorunları yanında senin sorunun esamesi bile okunmaz ama artık biraz daha alçak gönüllü ol,senin yönetenlerin gafletine düşme bu ülke de senin düşünebileceğinden daha fazla akıllı insan var,susuyorlar diye meydanın boş olduğunu düşünme!

punky
Reply to  Tozmik
5 yıl önce

Anlaşılması zor bir film zaten.Katılıyorum.”BEN BİLE” filmin birkaç yerini anlayamadım:))) tozmik ve yüce benliği :)))

Kamile
Reply to  punky
5 yıl önce

rica ederim.siz tek taraftan bakıosunuz bence olaya kusura bakmayın.burda ben bile derken ben anlamadıysam kimse anlayamaz anlamımı çıkıyor sadece.diyelimki öyle adam filmi zaten kendi önermiş.anlayamadığı bir filmi neden önersin?

punky
Reply to  Kamile
5 yıl önce

🙂 kelimelerinizin kelimelerimle örtüşmesine sevindim…

Kamile
Reply to  punky
5 yıl önce

Kalemiti gerekli eleştiriyi yapmış zaten.sizin tekrar aynı konu üzerinden eleştiri yapmanız resmen provakatörlük.başka bişi değil.kusura bakmayın.1 kişi sölemiş zaten.

punky
Reply to  Kamile
5 yıl önce

Kalemetinin yorumlarını beğeniyorum,ona selam olsun kalemi güçlü ve korkusuz olsun,her daim.Ayrıca provakatör değil provokatör ve provakatörlük kelimesinin bir manası olmadığı için neyi kastettiniz anlamadım ama demokrasiye inanan herkes, fikirlerini özgürce dile getirmelidir.Sizin şahsıma yönelttiğiniz eleştiriyi sizden çok ben savunurum.Sizin ,demokrasiye inanan herkesin fikirleri ve bunları özgürce söyleyebilme hakkı demokrasinin temelidir.Bu bağlamda tozmik ve ulu egosuna nezaket çerçevesinde hafifçe dokundurmak demokrasinin içerisinde vardır tıpkı sizin beni eleştirdiğiniz gibi,nezaketiniz için de teşekkür ederim.

Rıza
5 yıl önce

İzleyeceğim.Çünkü Tozmik önceden Gezginler ve Büyücüler isimli bir Bhutan Başyapıtı önermişti ve çok sevmiştim.İzlemeyenler varsa herkesin önce o filmi izlemesini tavsiye ederim.Bunu bilmiyorum tabi.

Kamile
5 yıl önce

Arkadaşlar başlarda bende dandik bir film sandım.ki film genel itibariylede durağan ve çok az konuşma var.ama verdiği mesaj bakımından içinde çok konuşma olan boş filmlerden daha iyi.bence anlamlı bir film.Küçük bir yerde yaşamanın toplum tarafından nasıl karşılandığı ile ilgili bir film.Yalnız çok dikkatle izlemeniz gerekiyor.
Anlamayabileceğiniz sahneler olabilir.Yaşlı adamın hikayesi çok etkileyiciydi.Bi göz atmanızda fayda var derim.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x