SİTEMİZİ YENİ TASARIM VE ALTYAPIYLA BEĞENİNİZE SUNUYOR, GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

Ayhan Hanım Film izle

Ayhan Hanım Film izle
Puanla:
0 / 10

-Ayhan Hanım 2014 Türkiye / Yerli Film-

Sevgi dolu bir anne olan Ayhan Hanım emekli bir subayla evlidir. Hayatta en çok istediği şey de gözü gibi bakıp büyüttüğü çocuklarının mutlu yuvalar kurmasıdır. Ancak o dönem Türkiye, yakın tarihinin en zor zamanlarını yaşamaktadır. Faşist 12 Eylül darbesi gerçekleşir. Oğullarının güvenliğinin tehlikede olduğu bu dönemde Ayhan Hanım, ilerde hafızalarda travmatik bir yer edinecek olaylardan çocuklarını korumak için elinden geleni yapmaya çalışır. Ancak bu o kadar da kolay değildir. Levent Semerci'nin yönettiği ve başrolde Selçuk Yöntem'in de yer aldığı film, darbe günlerine farklı ve gerçek olaylardan yola çıkarak yaklaşıyor. Film için yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


13 Yorum sayısı
2 Cevaplar
0 Takipçiler
 
En ilgi çeken yorum
En sıcak yorum başlığı
13 Yorumcu sayısı
  Kaydol  
Bildir
komünüyıkanadam

Komünist güzelleme yapan filme, yorum yapanlar da aynı zihniyetin “yoldaşları” olduğu için; 12 Eylül 1980 askeri müdahalesini, Komünistlerin klasik demogojik klişesi ile; “faşist darbe” diyerek, 38 yıldır kendilerini avutuyorlar. Aslında bu yoldaşların karın ağrısı, 12 Eylül müdahalesi’nin; Sovyet güdümünde yapılacak, kızıl komünist devrimi engelleyerek, ülkeyi komünist diktatoryanın pençesinden, çekip almasıdır. Bu vesile ile; harekatı gerçekleştirerek ülkeyi huzura kavuşturan, Kenan Evren’i; saygı ve minnet ile anıyorum. Yoldaşlara da bir önerim var, Kim Yong Un; yoksulluğu eşit olarak paylaşmak için, 4 gözle sizleri bekliyor.

çok güzel, çok beğendim. Anlatılmak istenen farklı bir yöntemle anlatılmış ve çok ta başarılı olmuş.

lütfiye

filmin türü eksik kalmış dram-tarih-müzikal olmalıymış

Amazing!

Yeryer Lars Von Trier-in Dogville-esintilerini de hissettiren, Nefes-Vatan sağolsun ile kendini kanıtlamış, görsel zenginliği olağanüstü,harika oy unculuklar, ve faşizmin ayak seslerini yudum yudum hissettiren tiyatral bir anlatımla bir başeser ortaya çıkarmış SEMERCİ. Ayrıca basından okuduğum kadarıyla SURUÇ, ANKARA katliamında vefat eden arkadaşlar için bu filmi internette vizyon öncesi yayınlamış. Kendisine ve siteye teşekkürler.

raskolnikov

muhteşem!harika!türk sineması için bir baş yapıt!sanatsal anlatımı müthiş!mutlaka izleyin!bir faşist dönemi ve izdüşümünü!teşekkürler levent semerci ve tüm emeği geçenlere!çok iyi!..

Gökhan

Filme 50 dk sabredebildim. Aşırı sanatsal olmuş. Halkında anlamasını isteseydi keşke yönetmen !
Halı üzerinde danslı anlatım çok guzel dusunulmus ama fılm cok agır ve muzıkler eslıgınde gercek konuyu cok yumusatarak anlatmış. Diyalog eksıgı ve muzıkal anlatımla fılm masalsı hava katmış. Keşke V FOR VENDETTA gıbı vurucu ve ayakları yere basan bır anlatım secılseydı. FILM bastan sona YONETMENIN YORUMUNDAN IBARET. bu anlamda BAŞARILI . IKI TARAFDA VATAN ICIN ADAM OLDURDU VE DEVLETTE SADECE SOLCULARI OLDURDU. KORKU HAKIM KILINDI HER YERDE.. VE KAZANAN KIM OLDU BILIYOR MUSUNUZ?
: TUM DUNYAYI SOMUREN ABD.

sezgin

Sana farklı bir bakış açısı vereyim bunu 25 ,35 ,45 yaşındaki senle anlatayım ve konumuzun içinde de kız arkadaş olsun.25 yaşındaki sen kafanda idealler ,hayat ve en önemlisi kız arkadaş var gezelim eylenelim doludolu yaşayalım aşkımızı.35 yaşındaki sen artık iş zamanı evlilik ve çocuk .artık sorumluluklarım var ve hayatım 3 kişilik ,karmaşa içinde 45 yaşındaki sen huzurluyum artık emekliliğe az kaldı, kızımız büyüdü (cocuğumuzu kız olarak belirledim.) ve erkek arkadaş getirdi tanıştırmaya .Anlaşmak zor olacak.
Şimdi bu yazdıklarımı düşüncelerine uygula her yılın etkisi sence nasıl olacak bakalım.

Gökhan Türkmen

Olağan üstü bir yapıt olmuş. Sonunda yapılan özeleştiriyle de farkını ortaya koymuş. Sanatsal yoğunluğu çok fazla duygu yükünü direk aksettiriyor. İzlerken geriliyorsun.

briseis

farklı bir bakış açısıyla çekilmiş sıradışı bir film …kült filmler arasına girmeye aday bence.

polkanogan

son yıllarda izlediğim en iyi yerli film.

sezgin

Filmi izlemedim ama şunu not olarak düşmek istedim filmin afişi bana çok manidar geldi.Çiçeğin içindeki yıldız ve ağlayan göz sanki başından beri anlatmak istediği belli gibi.
İzledikten sonra yorumu tekrar eklerim.

sezgin

Filmi izledim vurgulamak istediğini tam olarak vurgulamış.Fazla sanatsal oluşu film izleyici kitlesini kısıtlamış hatta anlatımında sıkıntıya bile sokmuş .Giriş sahnesi belkide en önemli sahnesidir.Ödül için yapılmış orta ile alt dereceli bir film.
Sadece yıldızı görenler hilali unutuyor galiba biz ayla yıldızın sevdalısıyız.Bu imzayı görün artık.
Kendi fikirleri olmayan insanlar başkalarının fikirlerini yaşamaya mahkumdur.Sizde onlardan olmayın artık bilgi çağında yaşıyoruz birşeyi öğrenmek artık saniyeler alıyor.Bir bilgiyi öğrenmek için tek bir adrese bağlı kalmayın bir çok kaynağa bakın.Aksi takdirdde o bilgiyi yazanlardan başkası olmazsınız.

Emella

yönetmen darbede yaşananları çok sanatsal ve müzikal olarak anlatmış. Farklı bir şekilde yaklaşmış olaya. Bilmiyorum, izleyin işte, çok değişik hissediyorsunuz. Şahsen ben çok gerildim izlerken.. Yasaklarlar zaten bunu da.. izleyin ki anlayın yasakları..

barolo

dönemin tanigi, vede magduru olarak sadece agladim… levent semerciye sapka çikarirken, günümüzdede “pirlanta gibi çocuklara, insanlarimiza kiyan annelerini aglatanlarin” nalet gelsin damlarina, ocaklarina.