SİTEMİZİ YENİ TASARIM VE ALTYAPIYLA BEĞENİNİZE SUNUYOR, GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

Gett 2014 Film izle

Gett 2014 Film izle
Puanla:
0 / 10

-Gett: The Trial of Viviane Amsalem (Viviane'nin Boşanma Davası) 2014 İsrail,Fransa,Almanya / Türkçe Altyazılı-

Viviane Amsalem, sevmediği eşinden boşanmak istemektedir. Fakat kocası buna razı olmayınca, İsrail hükümleri gereği boşanamamaktadır. 3 yıl boyunca bununla savaşacak olan genç kadın, özgürlük ve hak talebini elde etmek için mahkemeyi ikna etmek zorundadır. 14 ödül kazanmış olan bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


14 Yorum sayısı
8 Cevaplar
0 Takipçiler
 
En ilgi çeken yorum
En sıcak yorum başlığı
16 Yorumcu sayısı
  Kaydol  
Bildir
Karina

İlk kez bir İsrail filmi izliyorum. İran sineması izliyor gibi hissttim çok başarılı. Bu siteye bayılıyorum.. bütün başyapıtlar burada. Daha önce hiç izleme şansım olmayan haberimin olmadığı filmleri izleme şansını yakalıyorum çok teşekkürler Admin. Bir filmi eğer orjinal dilinde izlemiyorsanız çok şey kaybediyorsunuz, o filmden eksiltiyorsunuz demektir. Altyazı şansını bize sunan THEMİS’e sonsuz teşekkürler!
Not: Yanlış olan din değil, yaratıcı değil (Şeriatı) gerçeği gibi uygulamayanlar Dini suçlamak, dolayısıyla yaratıcı da hata aramak kolaycılıktır, yanlıştır. Hata yani asıl suçlu şer’i hükümleri -kitabın emirlerini- anlamaktan uzak, işlerine geldiği gibi yorumlayan ve hüküm veren insanlardır.

bu fillmlerin altındaki reklam saçmnalıları nedir

önemsiz

Bir de şunu belirtmek isterim ki; ALLAHIN SİSTEMİ- din kavramı öyle birkaç kötü örnekle kötülenecek ve basit felsefelerle yazılacak bir konu değil..kötü doktorlar var diye doktorluğu inkar mı edelim, kötü öğretmenler var diye, eğitim olayı nasıl yok olabilir ki, evladına taciz dahi yapan baba var diye babalık denilen o güven veren, geniş ve güzel aile sistemini yok edin hadi dünyadan.. Yalan aşklar- dostluklar var diye, bunların doğrularını hangimiz yaşamıyoruz… yaaaaa canlar; BİR YUNUS EMRE, BİR ŞEMS, BİR MEVLANA, HACI BAYRAM VELİ vb… inanıp yaydığı AŞK VE İNSANLA olan o din ne güzeldir.. VIZGELİR ÇARKIFELEKLER/ BANA EĞİLMİŞ MELEKLER/ MADEM Kİ BEN BİR İNSANIM..İLİM BENDE KELAM BENDE/ NİCE NİCE ALEM BENDE/ YAZAN LEVHİ KALEM BENDE MADEM Kİ BEN BİR İNSANIM….

önemsiz

Öncelikle filme bayıldım.. Hem konu hem oyunculuklar harika işlenmiş.. Olaya sadece din ya da mahkeme olarak bakmayın.. Onlar da var ama, koskoca bir hayat işlenmiş burada.. Böyle evlilikler dolu ortalıkta.. Hatta benim çook yakından bildiğim bir tanesi var ki; kadıncağız boşanma davası bile açmıyor öylesine yılmış- kabullenmiş.. sıfır iletişim, adam hiç konuşmuyor, konuşunca da aşağılıyor vs, ayrı odada oturuyor ve güya da seviyor, kadıncağız evliliğinin ilk 6 yılında 3 dava açmış, hep affetmiş 1 oğlunun hatırına, yaani ve şimdi 25 yıldır evliler…zaten ona hemen izlettireceğim..

GÖKHAN

Sanki iran filmi izledim.. TEK MEKANDA GECEN, muthıs oyunculuk .zayıf senaryo ve derınlemesıne bir eleştiri. ısraılde şeriat var ama kadınlar daha degerlı sanırdım. YAHUDILIK ANNEDEN COCUGA GECIYOR DIYE BILIYOM. EVET YORUMLARA AYNEN KATILIYORUM. DİNLER ERKEK EGEMEN TOPLUM ISTIYOR . VE ATATURK OLMASA AYNI PİSLIGE BIZDE CEKILCEKTIK. ama sabredın 2023de yenı turkıyede ıstedıgınız olacak. FILM 6/10.

Bütün kötülük lerin anasi din dir.

sonsuz

bütün kötülüklerin anası din değil, dini hakkıyla ve gerçeğiyle değil dini emirleri saptırıp kendi kafalarına göre yorumlayan ve kendi çıkardıkları yasaları sanki dini emirleriymiş gibi ortaya atan sapmış insanlardır. gerçek şeriatı bilmek ve öğrenmek istiyorsan hz Muhammedin (s.a.v.) uyguladığı şeriata bak, bak bi orda zalimlik var mı?

Var tabi hangi birini yazayim Muhammet in uygulamalarini söylediklerini okurken ,Muhammet kismini kapatip herhhangi bir isimyaz ve öyle oku o zaman daha iyi anlayacaksin .Muhammet ismini gördügün anda herseyi dogru ve güzel oldugunu kabulettigin için anlayamiyorsun.Çevrende bir insan gelinine gözkoysa ve onu elde etse yada birbaskasi 6 yasinda bir çocukla evlenip onu 9 yasinda koynuna alsa ,ona hangi gözle bakarsin birbaskasi kölecilik yapsa insanlari alip satsa onun için ne düsünürsün.Muhamet gendi dinini 33 yilda yaymistir dolayisi ile baslangiç yillarinda taraftar bulabilmek için kulaga hos gelen seyler söylemistir ,gücü tamamen eline aldiktan sonra tamamen degismis saldirganlasmistir.Dolayisi ile islami hos göstermek isteyenler Muhammet in ilk yillarini,islami savasci saldirgan bir din yapmak isteyenler de son yillarini örnek almislardir.

sugarmen

Tatlı su ateistleri basmış burayı. Ne zaman dinlerle ilgili çarpık bir film olsa karıncalar gibi hemen üşüşüyorlar. Kendilerince eleştiriler falan. Ama dinlerin güzel yanlarının anlatıldığı binlerce filmin altında bu arkadaşları hiç göremiyoruz. Şaşırdık mı? Tabi ki hayır. Asıl örümcek kafalı bunlar haberleri yok

Bana dinle ilgili olumlu bir sey göster.

sugarmen

dostum olumlu birşey dediğin için milyonlarca şeyden bir iki tane söyleyeceğim: Kuranda fakirlere zekat verilmesi istenmiştir. Ayrıca Komşusu açken tok yatan bizden değildir denmiştir. Al sana olumlu iki şey. Şimdi bunlara da birşey bul hemen. Bulursan da şaşmam zihniyetinde var bu ne de olsa

Din saçmaligindan kurtulmak dilegiyle .

Güzel film Erkeklerin egemenliğini iyi yansıtmış .eger halen mahkemeleri böyleyse ATAma bir kere daha minnettarım.

Volkan

Güzel filimdi tavsiye ederim….Şeriatçı domuzlar kadınlara hayatı zindan ediyor İsrail Suudi Arabistan iran bunların birbirlerinden farkı yok…..Bizim gidişatta öyle 2023 de tamama erdirecekler görünen köy klavuz istemez demokrasi diye diye olacak

cobanmeh

Harika bir film. Oyuncular harika..
Çıkan sonuç==> Tüm tanrılar erkektir. Tevrat,İncil ve kuranı yazanlarda????!!

ikime

Olay filmin başında noktalanıyor. Kadın, kocasını sevmediğini ve ayrılmak istediğini söylüyor; şer’i hüküm verecek din adamları, kocanı sevmemen ayrılman için yeterli bir sebep değil diyor… Ulan hepsi mi bu kadar iğrenç bu dinlerin. Hepsi birden yok olup gitse de dünya huzur bulsa artık.

rad rasyon

hay senin ağzın bal yesin

emre

ikinizinde ağzını ssssiieveyim

hatice

eger (din)ler yok olursa sız de yok olacaksınız o zamn buraya bosuna mı gnderıldık..bu dunyaya sızın zannettıgınız gıbı sadece seks yemek ıcmek yatmak ıcn gelmedı ınsanlık..ayrıca filmde yanlıs gösterılıyor herzamn kı gıbi bu tür meseleler;dinde sorun yok..dogru yerden bakarsanız sorun olmaz..Allah kuluna zulmetmez ayrıca..din=ınsanoğlu

ezimberatr

Sevgili admin, özette yazdığınız ile filmin konusu bir değil. muhtemelen başka bir filmin konusunu bu filme yazmışsınız. bu film, baştan sona mahkemede geçen bir boşanma davasını konu edinmiş.

ADMİN: UYARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM, ÖZETİ DÜZELTTİM.

ezimberatr

düzelttiğiniz için teşekkür ederim. bu arada önceki yazdığınız özet hangi filme aitti. o da ilgimi çekmişti.

ADMİN: BİLEMİYORUM MAALESEF, BEN DE ÇÖZEMEDİM.

Muhteşem bir film tek mekan çekimlere katlanamayan bünyemi gerim gerim gerilerek izlettirdi oyunculuklar müthiş…