SİTEMİZİ YENİ TASARIM VE ALTYAPIYLA BEĞENİNİZE SUNUYOR, GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

Aferim! 2015 Film izle

Aferim! 2015 Film izle
Puanla:
0 / 10

-Aferim! 2015 Romanya,Bulgaristan,Çek Cumh.,Fransa / Türkçe Altyazılı-

Costandin isimli bir polis güçlü bir toprak sahibi tarafından, karısının aşığı olan köle Carfin'i bulması için görevlendirilir. Köle Carfin, efendisinin karısı Sultana ile ilişki yaşadıktan sonra izini kaybettirmiştir. Costandin'in kaçağı bulmak için atıldığı görev, başına beklemediği maceraların geleceği bir yolculuğa neden olacaktır. 19. yüzyılda Eflak'ta (Romanya) geçen filmde, Osmanlı dönemine de (bu tarihte Eflak beyliği Rusların hakimiyetinde olsa bile) göndermeler bulunuyor. "Sözlü tarihsel" varsayımlara dayanan film, Berlin Film Festivalinden ödülle döndü. Bu yapım için sizlerin de yorumlarınızı bekliyor; iyi seyirler diyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


7 Yorum sayısı
0 Cevaplar
0 Takipçiler
 
En ilgi çeken yorum
En sıcak yorum başlığı
7 Yorumcu sayısı
  Kaydol  
Bildir
korhan

basit bir ilm gibi görünüyor ancak insanda derin izler bırakacak bir film.Kurulu düzen zalimlik ve zalimlerin yasaları üzerine kurulu.güçsüz altta kalan eziliyor hayvanların orman kanunu gibi.kadınlar yasalarına göre köpekten değersiz gerçi günümüzdede yasalarda lmasada günümüzdede kadın geleneklere göre değersiz.ibret verici bir film

Tozmik

Romanya Sinemasında Muhteşem bir Yol Filmi.Çingenlerin köle olarak kullanıldığı zamanlar.İzlemeden geçmeyin derim.Rumenlere Aferim.Filmin ismide Aferim zaten.Filmede Aferim yani:)

osmanlıyı kötüleyip fransızları övmek de neyin nesidir hiç mi tarih okumuyor bu filme iyi güzel süper diyenler ben filmi yarıda kesip bıraktım saçmalıktan başka birşey değil flimi yapan ülkeleri övmüş ve kötülenmesi gereken bir millet kalmış o topraklarda hükmünü sürdürmüş olan osmanlı devletine leke sürmüş bir filim

Cemovic

İzlediğim en iyi filmlerden biriydi. Sosyoloji, tarih, siyaset, psikoloji gibi alanlarda insanı anlatan 10 tane kitap okumaya bedel. Kitapları okumakla bu kadar iyi kavranamayacak en temel konuları, o kadar basit ve hiç sıkmadan, kara komedi içinde 1 saat 48 dk. da veriyor ki, müthiş… Resmi tarihde sadece saray ve padişahlar açısından kısıtlı yorumlanan coğrafyamızın tarihine çok gerçekçi bir ışık tutuyor. Osmanlının ne demek olduğunu, temelindeki dinamikleri, halkın gerçekte nasıl yaşadığını kitaplardan bu filmde gösterildiği biçimde öğrenmek çok zor. Balkanları anlatıyor ama Anadolu’nun o tarih deki durumu hakkında da fikir verebilecek bir evrenselliğe sahip. Sayın Admin günlük koşuşturma içinde farkına varamayacağımız bunun gibi kaliteli filmlere sitenizde yer verdiğiniz için teşekkür ederim.

fatosevinc

izlemeyi çok istediğim bir filmdi. kayıt kötü ve altyazı okunmuyor:(

ADMİN: “VK HD” YAZAN SEÇENEĞE TIKLAYIN, HD KALİTEDE AÇILACAKTIR.

kadir

filme başlarken sıkıcı bir akşam zaman geçirmek niyetiyle izlemeye başladığım filmin aynı coğrafyayı paylaşan toplumların birbirlerine olan ön yargılarını, batıl inançlarını, sözüm ona alim zan ettikleri cahil din adamlarını, kendini yaratan yerine sayan zalim toprak ağalarını, insanların sadece aç kalmamak uğruna kula kulluk yapmaya mecbur bırakılışlarının bu kadar güzel anlatılacağı bir filmi izleyeceğimi tahmin etmemiştim. kendim gibi muhafazakar kardeşlerim kızmasın ama komünizm bu kadar taraftarı nereden bulduğu daha iyi anlaşılıyor. admin teşekkür ederim.

deneme sınavi

Sevgili admin Regression filmini ne zaman yükleyeceksiniz? Ondan sonra gösterime giren çoğu filmi siteye eklediniz. O film neden yok?

ADMİN: HENÜZ GÖRÜNTÜ VE ALTYAZISI ÇIKMADI, YAKINDA GELECEKTİR EKLEYECEĞİM.