Suffragette Altyazılı Full HD izle, Suffragette 2015 izle, Diren Filmi Full izle, Diren 2015 HD Film izle | VizyonFilmizle.tv | Film izle, Full HD Film izle, Altyazılı Film izle, Türkçe Dublaj Filmler, Vizyondaki Filmleri izle
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Suffragette / Diren! 2015 2016 İngiltere / Türkçe Altyazılı-

Çocukluk yıllarından beri çalışan Maud Watts (Carey Mulligan), birtakım tesadüfler sonucunda kadın hakları örgütlerine katılır. Kadınların oy verme hakkını savunan süfrajetlere katılmasıyla, seçme hakkı için mücadele etmeye başlar. Bu durum kendi eşi ve etrafındaki ataerkil toplum tarafından hiç hoş karşılanmasa da, Maud ve etrafındaki mücadele arkadaşları barışçıl çözüm yollarından seslerini duyurmak için daha saldırgan eylemlere geçmeye karar verirler. Kadını 2. sınıf ve erkeğin malı olarak gören toplumda "Süfrajetler", tarihe damgasını vurmuş bir kadın hakları örgütüdür. Seçme ve seçilme haklarını elde ederek tüm dünya kadınları için öncü olmuştur. Bu yapımı HD KALİTESİNDE sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
"Cehaletin tek korkusu kadındır. Çünkü kadın öğrenirse, çocuklarına da öğretir..." Emine SUPÇİN
"Bir erkeği eğitirseniz, bir adamı eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz, bir nesli eğitmiş olursunuz." Brigham Young.
NOT: FİLMİ TÜRKÇE DUBLAJLI İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
10 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
tamdibine
3 yıl önce

Kadınlara, pozitif ayrımcılık yapılsın; askerliğe onlar gitsin, maden ocakları ve demir-çelik fabrikalarında, onlar çalışsın… Feministlere, öncelik verilsin… Acilen…

5 yıl önce

Öncelikle Britanyalı dünya kadınlarına en çok da bize bunları yaşatmadan kadına çocuğa eşitlik ve adalete değer katan BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E şükranlarımızı bir borç bilirim. Senin neferin olmaktan gurur duyuyoruz. 1934 TEŞEKKÜRLER ATAM…

Baris Hemen
5 yıl önce

Film de çok net degil: Ingiltere de oy mücadelesi esas itibariyla isçi kadinlarin mücadelesi üzerinden yükselmis ve kazanilmistir. Burjuva sinifindan kadinalarin da katilmis olmasina ragmen, ilerleyen süreçte, burjuva kadinlar, isçi kadinlarin mücadelesi ile aralarina mesafe koymuslar, ve özellikle sendikali isçi kadinlarin katilimi mücadeleyi kitlesel ve karsi konulmaz hale getirmistir. Tabii tüm bunlarin yaninda birde su var: Tarihte bir seyin sirasi gelmis ise hiç bir güç ona mani olamaz!

Fügen
5 yıl önce

İyi ki bu konuda tarihi bir biyografi filmi çekilmiş. Çok beğendim ve etkilendim. Kadın haklarını hayatlarından büyük fedakarlıklarda bulunarak savunan kadınların mücadelesini alkışlamak gerek. Kadınlara seçme ve seçilme hakkını birçok medeni ülkeden önce Türk kadınlarına sağlayan M.K. Atatürk’e ne kadar minnettar olsak az. Filmi izlemenizi tavsiye ederim. IMDB puanı daha yüksek olmalıydı.

eR
5 yıl önce

Muhteşem bir film.. İzlerken olanları tersten düşünerek Türkiye’nin yakın geleceğine de tanıklık edebilirsiniz, eğer mevcut zihniyet erk olmaya devam ederse..!!

Not: Sen ne büyük bir adammışsın be Mustafa Kemal Atatürk..!

pegasus
5 yıl önce

ülkemizdeki hanımefendiler fedakarlıkları karşılığında mücadelesiz hediye olrak aldılar bu hakkı, ki gururdur bu bize. umarım bu hanımefendiler bizi tekrar guruklandırırlar ; cahillikten kurtularak , zincirlerini kırarak.. Unutmayın Atatürk’ü ;fikirlerini anlayın ,ismini anmaktan ziyade. görün ki ne ileri görüşlü olduğunu.

akcatr
5 yıl önce

Kadınlar geçtiğimiz yüzyılın başından itibaren çalışmayı seçtiler. Erkeğin yaptığı her işi kadınlarda yapar hem de çok iyi yapar, erkekler gibi evrimleşmiş korkuları yok. Çocuklarımız ise kitleler halinde
anaokulların da yaşıyorlar. Doğru, çok şey öğreniyorlar fakat anneleri yok, özgünlükleri yok, plastik gibiler. Artık apartmanlara girdiğimizde o her kapıdan farklı farklı yayılan yemek kokuları da yok, anne kokusu yok. Kadınların bu doğaya olan bu ihanetinin bedelini Doğa şimdi bize modern toplum olarak ödetiyor.

Apollon
5 yıl önce

Başyapıt…

calamity
5 yıl önce

sürükleyici, ortalama bir film. carry mulligan’ın karakteri haricindeki karakterler çok derinleşememiş. ama mücadeleyi anlatması açısından önemli, izlenmeli. süfrajetlerin kadınların oy hakkı için verdiği mücadeleye saygı duyuyoruz. 1928’de İngiltere’de herkese eşit oy hakkı geliyor. Sovyet devrimi bunu 11 yıl önce 1917’de gerçekleştiriyor. Türkiye Cumhuriyeti de son derece hızlı; 1934’te kadınlar eşit oy hakkına kavuşuyor! Şimdi bu hakkı kullanan bazı kadınların, kadınları ikinci sınıf gören erkek bir liderin ..tünün kılı olmayı seçmiş olmaları ne acı!

Octavia
Reply to  calamity
4 yıl önce

Calamity görüşlerine katılıyorum ve o son görüşünü çok iyi ifade etmişsin. Film güzeldi. Eğer böyle filmleri beğeniyorsan sana bi’ film önermek istiyorum:Colonia Dignidad- Asaletin Kolonisi- Emma Watson’ın başrol aldığı filmde Şili’nin Faşist Pinochet dönemini, o dönemde yaşanan olayları, zulümleri, adaletsizlikleri, iyi insanların nasıl bi’ anda imha edilişleri, ve aşkı uğruna cesaretle mücadeleye yaşam gücü veren Lena’ nın Daniel’ le beraber zafere bi’ adım daha yaklaşmaları ile biten dram yüklü, eli kanlı Amerika’nın darbelerinden birini ve hala Ortadoğu’da veya özgürlüğüne kavuşamayan birçok ülkede ve bölgede yaşayan, canlı, soluk alan tarihe ve diktatörlüğe ve hükümet darbesine âdeta ayna tutan politik bi’ film.… Read more »

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x