Religulous – İlahi Komedi izle | VizyonFilmizle.tv | Film izle, Full HD Film izle, Altyazılı Film izle, Türkçe Dublaj Filmler, Vizyondaki Filmleri izle
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Religulous (İlahi Komedi) 2008 ABD / TÜRKÇE DUBLAJ-

Varolan dinlerin mensupları ile, röportaj şeklinde yapılan ve farklı ülkelerde yapımı tamamlanan bu belgesel, dinler üzerine eleştirileri konu alıyor.. İnanç meselesi gibi hassas bir konu üzerine, biraz da komedi içerikli sahneler sunan bu yapım Zeitgeist akımının bir parçası olarak değerlendiriliyor. Her dine eşit mesafede bir yaklaşım getiren bu belgeseli Vizyonfilmizle.Net olarak herkesin izlemesini tavsiye ediyor ve iyi seyirler diyoruz. Sizlerin de yorumlarınızı bekleriz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.

(DİĞER İZLEME SEÇENEKLERİ SAYFANIN ALTINDADIR)

1. PART

Subscribe
Bildir
173 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
irfan
7 yıl önce

ön yargılı yaklaşmamak için yorumları belgeselden sonra okudum. soruları gayet mantıklıydı ama uç noktalardan insanları seçmiş ve kolaya kaçmış.

emrah eyup
8 yıl önce

”ıncubbus” adını kullanan nesne . ”Allah” ı kullanmayıp tanrıyı kullanmamızı söylüyorsun Türkçe’miz açısından. sen önce kullandığın isme bak sonra gel burada Türkçe öğret insanlara. Senin Türkçe’yi savunmaya dilin yetmez. ıncubbus kullanıcı adına bak daha nece olduğu bile meçhul. madagaskarca… dinin dili yoktur. Sen Allah diyerek neye inanıyorsan önemli olan odur kelimelere takılma.

kutov
8 yıl önce

İzlenmeli. Özellikle Hollanda kısmında koptum:)) Adamın espri alayışı gerçekten iyi.

destina
8 yıl önce

ben severek ızledım tavsıye ederım:d

chnodbas
8 yıl önce

bu komedi sizi çok güldürecek..))

alicengiz
8 yıl önce

amcam kendine göre belli kişileri ve cemaat liderlerini seçmiş onlarla konuşmuş bu kişiler belkide en kendi içlerinde bile en marjinal tiplerdir bizim aramızdada yokmutudr müslüm gündüz gibi tipler şimdi bu tiplere bakarak müslüman bumu islam bumu dicek herkes işte yanlış olan bu amcada yanlış olan şeyi bilerek kendi çıkarına kullanmış şöyle bir söz vardır ezan var adamı dine sokar ezan var adamı dinden eder bu adamda gitmiş dinden edecek kişileri seçmiş bulmuş neyse bence böyle şeyleri komedyenler degil aklı başında insanlar yapsa insanlara saygı gösterip sordugu sorunun cevabını alsa çok iyi olur

islam
8 yıl önce

adam ateist oldugu belli hep kendine kolay lokma bulmuş halbuki cübelli ahmet hoca nihat hatip oglu gigibi hocalarla konuşsa agzının payını alırdı

gerekyok
8 yıl önce

farz edelim cennett ve cehennem var ve sen haklısın bana orada filmin ilk başıdır sen inanmamışsın sen cehennneme gidiceksin mi dicekler diyor. Yani nedir bu mu diyor. Dinin kendine has küstahlığı kuralları yargılanamayaşı varken bunu kullanan dünya üzerinde heryerde liderler var bu bizim ülkemizide bile var. Adam sizler dini bu denli abartıp biribirinizi öldürürken bunun yanındada bu kadar rahatken din tamamen silin kafanızdan neden din sizin neyinize siz daha kendinizi geliştirmeyip bunun tarafında kullanılmaktasınız tanrı cehennemi değil kendiniz kendi cehenneminizi getiriceksiniz bırakın artık tanrıyla uğraşmayın dünyanızı koruyun diyor. Farkettiysen kilisede camide bir araya gelen insanlar korkutucular. inançlı olduğu için değil… Read more »

oğuz
8 yıl önce

HZ. ALİ: sen şimdi cennet ve cehennem yok diyorsun öylemi?
ATEİST:evet yok diyorum
HZ. ALİ:farzedelim yok,şimdi ben namaz kılıyorum oruç tutuyorum,ibadetlerimiyapıyorum,banabizararıvarmı?
ATEİST:hayır yok
HZ. ALİ:sanada bi zararı yok
HZ. ALİ: peki farzedelim cennet ve cehennem var,şimdi benim yaptıklarımın bana faydası varmı?
ATEİST:evet var
HZ. ALİ: peki sana bi ZARARI VARMI?
ATEİST:evet var deyip o an aklı başına gelmiş

ayar
Reply to  oğuz
6 yıl önce

Ali: sen şimdi cennet ve cehennem yok diyorsun öyle mi?
Ateist: evet yok diyorum
Ali: farz edelim yok, şimdi ben namaz kılıyorum, oruç tutuyorum, ibadetlerimi yapıyorum, bana bi zararı var mı?
Ateist: evet var
Ali: sana da bi zara… ha evet mi dedin?
Ateist: evet dedim, yok farz etmiştik ya hani
Ali: neyse camiye geç kaldım sonra konuşuruz..

birkaç gün sonra tekrar karşılaşırlar;

Ateist: allah var mı?
Ali: var
Ateist:kanıtla?
Ali:akıl var mı?
Ateist:var
Ali:kanıtla?
Ateist:manyetik rezonans
Ali: şey.. neyse benim namaza yetişmem lazım sonra devam ederiz…

gerekyok
8 yıl önce

dini savunurken toplumlar kitle halinde bir araya gelerek tehlike oluşturmaktadırlar. Bazılarınız türkiyede yok demiş ki şuan ne kadar dini silah olarak kullanıp devlet işlerine karıştırıp din ile alakası kalmayan insanların savunmaları gibi geldi yaptığınız biz onlardan değiliz farklıyız diyen dine dört elle sarılıp aslında dünyaya duyarlıyız bunları yapıyoruz diyorsunuz ama adamın size gösterdiği anlatmak istediği istersen kendi halinde inan ama din dünyada diktatörler tarafından bir silah olduğunu ılıman olanların bile dünyaya duyarlı olmadığını aksini iddia etmenizi sadece din ile kör olduğunuzdan kaynaklandığını anlatıyor. Din gibi sizin dilinizden konuşuyum apacık bir gerçek siz insanlar kendiniz cehennemi getireceksiniz videolardaki gerçek olayları izleyin… Read more »

Objektif
8 yıl önce

Yukarıdaki yorumculara cevaplar !! Hakan: Allahu ekber diye savaşta aileni ve ulusunu kurtarmak kötü değil evet insanlar öle bilir ama o zaman saldırmasınlar. geldikleri gibi giderler. Incubbus a: Sen isme ne takıyorsun ki, senin ırkçı olduğun belli sen kelimeye değil manayı takıl. freblood A: aynen katılıyorum bu film izlenmeli zira neye inandığını sorgulamayan aptaldır. tuba ya . Adam bir soru soruyor daha cevap bile vermelerine fırsat vermeden konuşuyor konuşuyor konuşuyor.Peygamberimize dinimize en sonunda bir sürü hakaret ediyor.Gerçi diğer dinlere de hakaret ediyo.Gülmesi iki de bir çok sinir bozucu.Bunlar kendilerince bir hareket yapıp para kazanacaklar.Kapıya gelen pazarlamacılar vardır ya bir şekilde… Read more »

HAkan
8 yıl önce

aman allah korusun allahuekber diyerek insan öldürmek cennette mekan

Incubbus
8 yıl önce

şurda yorum yazarken bıle ”allah allah amanda allah” her 2 kelımenın bırınde , diceksenizde ”Tanrı” diyin bari , elin arablarının dilini konuşmamış olun. az Türk oldugunuza şükredin aslında.O kadar çaresizsinizki bütün dünyanın tiksindiği arabların diliyle okumak zorundasınız ıbadet edeceginizde bile

özge
8 yıl önce

admin filmi partlı izleyemiyorum açılmıyor, başka izleme seçeneği ekleyebilir misin?

admin: yeniledim, iyi seyirler.

freblood
9 yıl önce

izlenmeli çünki ne denli sincaplarin oldugunu bilmelisiniz

tuba
9 yıl önce

Zaman kaybı.Adam bir soru soruyor daha cevap bile vermelerine fırsat vermeden konuşuyor konuşuyor konuşuyor.Peygamberimize dinimize en sonunda bir sürü hakaret ediyor.Gerçi diğer dinlere de hakaret ediyo.Gülmesi iki de bir çok sinir bozucu.Bunlar kendilerince bir hareket yapıp para kazanacaklar.Kapıya gelen pazarlamacılar vardır ya bir şekilde size malı satarlar tutumu o.Aslında imanı zayıf olan kişilerin izlemesi doğru değil.Unutmayın arkadaşlar islam dininde herşeyin her sorunun bir açıklaması var.Yeterki siz böyle tiplere kapılıp gitmeyin.

men
9 yıl önce

elhamdülillah müslümanım ve bundan gurur duyuyorum. bu film son derece saçma ve gereksiz. ateistliği sav haline getirmiş bir adamın gereksin çırpınışları

dost
9 yıl önce

filmi izlemedn onceki yorumları okudum,filmle ilgili belgesel,dinsel yok siyahbeyaz falan fisman diye yamıslar,ya siyaset meydanı programı ızlıycegm diye filmden vazgecmistim ki merak edip izledim.film çok güzel yani bazı boyle ileri zekalı yani artık ınsan demesekmı onlar icin,ya film hakkında yorum yapın sacma sapan konusmayın,filmgüzeldi izlemenizi tavsiye ederim…

............
9 yıl önce

sağlam kaynaklardan alınmadan basit ve alaycı dille yapılmıs ayrıca inançsızlığıyla övünen bi şebeleğin şovu

mehmetko
9 yıl önce

ilginc bir belgesel, belgeselci cok şüpheci sorulara yannıt aramış fakat yanlış kişilerle röportaj yapmış.gerçek bilgiye sahip olmak ve şüphelerini ortadan kaldırmak isteseydi doğru kişileri bulması `;,belgeselci icin kolayı Türkiye’de araştırmayı ve röportajı denemeliydi.O zaman hiçbir şüpheye yer kalmıyacaktı.

pnarezgy
9 yıl önce

“vahiyler yazıldığı zaman sadece tanrının dünyayı sona erdirme gücü vardı,bunu şimdi insan da yapabiliyor”

173
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x