BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Gie 2005 Endonezya / Türkçe Altyazılı-

Soe Hok Gie, 1960'lı yıllarda yaşamış olan Endonezyalı bir aktivist ve entellektüeldir. O tarihler, Endonezya'daki dinci akımların söz sahibi olup herkesi yok etmeye başladığı yıllardır. Toplumu aydınlatmayı kendine görev edinen Gie, batı emperyalizmi destekli bu gericiliğin üzerine gitmekte kararlıdır. Ancak bunun için bazı bedeller ödeyecektir.Gie'nin kendi günlüklerine dayanılarak hazırlanmış olan film, dünya tarihindeki en büyük aydın kıyımının yaşandığı Endonezya'nın o dönemlerini ele alıyor. Toplumun günden güne değişen yüzünü ve süreçleri başarılı biçimde ele alan bu yapımı size özel çeviri ile sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLM ÇEVİRİSİ: GÖKAY)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

10
<strong><i>VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:</i></strong>

8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
Tozmik

Eksiye basan sütü bozuk yavşaklar bundan sonra neyle uğraşacaksınız.Bokunuzlamı 🙂

KARA

Gidin Reis i izleyin,daha az sıkılırsınız o derece.

yarıda bıraktım, başka film izleyin.

he

yorum yaparken kısa ve öz olsun . hikaye gibi uzatmayın

zafer

(devam) Endonezya’nın talihsizliğine üzülürken onca insanın canı gözyaşlarının arkasında var olan Hollanda’nın sömürgeci kapitalizmine de aynı zamanda Çin ve SSCB nin getirmek istediği komünist düzenin yıkıcılığına da vurgu yapmak lazım..

zafer

“batı emperyalizmi destekli” deniliyorsa bu dini akım ya DAEŞ benzeri öncü bir terör örgütü ya da FETÖ benzeri dönüştürücü bir hristiyani vatikan destekli sömürgeci bir amaca çalışan örgütten bahsedilinebilir.

Ali

Neden bu filmin altına. Tozmik haricinde yorum girilmemiş.Ucu Rothschild lere dayandığı içinmi .Bu Endonezya ile ilgili daha önce yazmıştım sitede.Başına ne geldiyse altın madenleri yüzünden geldi.Ve o ülkede 4 milyondan fazla insan öldü.(yahudileri herkesler bilir)Bunun en büyük nedeni de o ülke insanlarının kandırılması olmuştur.İçinde her sınıftan vatandaş vardı.Amacı altın madenlerini eline geçirmek olan kapitalistlerin oyununa geldiler.Biz biz olalım kim ülkesini seviyor,kim sevmiyor ,kim kimin uşağı bunu görelim.Yani kasa hesabına bakalım.Cehalet nedir? Cahil-eğitimsiz ikilisi hep birbirini tamamlar.Aslında EĞİTİMSİZ insan cahil olamaz.Yani siz ders almadığınız bir konudan sorumlu olabilirmisiniz. Tabiki olamazsınız. Demek ki eğitimsiz insan cahil olamaz.Eğitimli insan eğitim gördüğü halde istenen… Read more »

Tozmik

En iyi Kader asla doğmamış olmaktır.İkincisi doğup,genç ölmektir.ve en kötüsü yaşlılıktan ölmektir.
Genç ölenler mutludur. -Soe Hok Gie
Bu Başyapıtla Yorumlarımı sonlandırıyorum.Çeviri filmlerindeki önerilerim isim yazdırılmadan devam edecektir.Ama yorumlarıda sonlandırıyorum.ben bu işe Nisan 2012’de başladım.5 sene oldu bu kadar yeterli.daha fazla ismimin geçmesine gerek yok.80 bin kişinin yaşlı,genç,kadın,erkek demeden katledidildiği en büyük Aydın katliamıdır.

barolo

arti eksi mevzusu beni hiç bir zaman ilgilendirmedi…derdim, yorum yapanlarin gerçekte okunup okunmamasiyla ilgilgi. tozmik arkadasin yazdiklarini okuyupda eksi butonuna basanlar, enhafif deyimiyle bi insani üzdügünüzü asla unutmayin. bi insani sakin ha kirmayin…telafisi mümkün degil

Tozmik

Sağolun Barolo Abimiz.Beni anlayan ender insanlardan biri oldunuz.bu işi para için yapsam eksi-artı yada olumsuz eleştirileri anlıcamda menfaatsiz şekilde Dünya Sinemasına örnekler kazandıran birinin mükafatı takdir olmasa bile köstek olmamalıydı.İlginize Teşekkürler.Çeviri Filmlerindeki Önerilerim Devam edecektir.Sadece İsim Yazdırma ve Yorum Yapma durumlarını sonlandırıyorum.yani artık ismim geçmeyecek.