SİTEMİZİ YENİ TASARIM VE ALTYAPIYLA BEĞENİNİZE SUNUYOR, GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ.
The Net (Ağ) – Geumul 2016 Film izle
Puanla:
0 / 10

-The Net (Ağ) / Geumul 2016 Güney Kore / Türkçe DUBLAJ-

Güney Kore sınırındaki bir nehrin kenarındaki küçük bir kasabada yaşayan Kuzey Koreli balıkçı Nam Chul-woo, iki ülkeyi ayıran sınırda avlanmakta, fakir olmasına rağmen eşi ve kızıyla birlikte mutlu bir yaşam sürmektedir. Sınırı kontrol eden muhafızlar da Nam'ı tanıdıkları için güneye kaçmayacağından emindirler. Ancak bir gün ağının motora dolanmasıyla teknenin kontrolünü yitirir ve Güney Kore sularına sürüklenmekten kurtulamayacaktır. Günümüzde hala daha devam eden Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki gerilimi farklı bir bakış açısı ile irdeleyen Kim Ki Duk filmini sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
NOT: FİLMİ ALTYAZILI İZLEMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


8 Yorum sayısı
4 Cevaplar
0 Takipçiler
 
En ilgi çeken yorum
En sıcak yorum başlığı
11 Yorumcu sayısı
  Kaydol  
Bildir
Murat Kazanlı

Tam bir ağır dram. Ne kendi ülkesinde mertçe gurur duyularak seviliyor ne gittiği ülkede
. En sonunda kahpe bir kurşunuda hissediyor yüreğinde. Ciğerin yanmaması elde değil bu filmde…

allora70

Sinema öncelikle görsel bir sanattır . tabiki bir filmi oluşturan öğeler içinde ” ses ” çok önemli bir yer tutar ama yine de büyük ağırlıkla kamera baş aktördür. şimdi bol diyloglu bir sinema filminnde bütün enerji ve dikkatinizi alt yazı okumaya verdiğinizde o filmin görsel güzelliğni ne kadar yakalaybilirsiniz. bazı filmler için dublaj gerçekten seyir sevki açısından çok faydalı. sonuçta herkes dil bilmek durumunda değil kaldı ki dünya sineması çok geniş bir yelpaze polonya , g.kore , iskandinav sineması , ispanya…. vb insan bütün bu dillere nasıl vakıf olabilir ki. o yüzden lütfen dublaj talebi olan insanları küçümsemeyelim. orjinal dil ile izlemek isteyen arkadaşlar öyle ya da böyle bir yabancı siteteden o filmi izleme imkanına sahipler. Ve evet gerçekten ülkemizde… Daha fazlası..

Hadiye

Hiç okuma yazma bilmeyen, bilse de altyazıları yeterince hızlı okuyamayan, yazıları okumaya çalışırken görüntüleri kaçıran, ayrıca dublaj işlerinden ekmek yiyen insanları da düşünmemiz lazım tabii… Dublajın filmin yüzde ellisini götürdüğü de ayrı bir gerçek. Kore filmleri Türkiye’deki büyük fan kitlesi nedeniyle dublajlanmaktan paçayı kurtarıyorlardı şimdiye kadar. İnşallah televizyon kanallarının işgüzarlığı yüzünden bu değişmez diyelim…

Alper Kutay Erke

Bu altyazıcıları bir türlü çözemedim ben. İngilizce bilen adamın filmleri İngilizce olarak izlemesi mantıklı da bu orjinal ses meraklıları ben de sürekli alay etme hissi oluşturuyor nedense. Brincisi dünyada en iyi dublaj yapan birinci ülke Türkiyedir. Adamların dudak hareketlerine varıncaya kadar oturtulabilen dublaj her yiğidin harcı değildir. İkincisi orjinal ses konusu. Filmlerde 4 kanal olur, dublaj kanalı farklı çevre seslerinin kaydedildiği kanal farklıdır. Yani insan sesi haricindeki bütün duyduğunuz sesler zaten orjinaldir. Ayrıca bir çok filmde çevre, rüzgar, hışırtı, gibi sesler özel efektlerle yapılır yani senin orjinal sandığın sesler aslında orjinal değildir. Bataklıkta yürüyen bir adamın ayak sesleri stüdyoda buruşturulan bir poşetin sesiyle sağlanır. Altyazı altyazı diye ağlayıp duranlar, size sadece acıyorum ben.

serhat

orjinallik… ne olursan ol orjinal ol

ORHAN

Siz -alt yazıcıları-değil kendi düğümlü beyninizi çözmeye çalışın. Yok efendim, bütün dünyanın !!! en iyi dublaj bizdeymişte..-nerden biliyorsan …sen kendi konuşmanı kaydet,arkadaşın senin yerine konuşsun.. ozaman anlarsın alt yazı niye var.Herhalde film izlemeye yeni başladın. ALTYAZI SİNEMA SANATINA SAYGIDIR.

Murat Kazanlı

Helal Alper can aynı kafadanız :)) Tabiki dublaj sırasında sahte, uydurma veya çeviren kişinin kendi keyfine göre yada birilerinin baskısına göre Kelimeler cümleler eklemedilerse.

okuduğunu anlayan adam 31

Alper kardeşim; duygularıma tercüman olmuşsun, her satırına imzamı atarım.
Ama boşuna nefesini tüketme, çünkü Einstein’ın da dediği gibi; “Ön yargıyı parçalamak, atomu parçalamaktan daha zordur”. Bu entel-dantelciler takımına cevabım şudur:Alt yazılı film; gerçek sinema seyircisine ihanettir. Ayrıca, Komünizm hayranlarına da diyorum ki: İstikamet Kuzey Kore,marş marş!…

eejey

yönetmeni çok severim, filmi de izlemek için can atıyorum ama orijinal dili ve altyazı seçeneği ile.
eğer elinizde böyle bir imkan varsa altyazılı seçeneği de siteye eklerseniz, muhteşem olurdu.

barolo

filmin dublaj olmasi tahammül sinirlarini zorlamasina ragmen, k.ki duk ustaya saygidan dolayi izledim…filme gelince, güneyle kuzey arasindaki baris ve ortak gelecek umudu, maalesef ülkemdeki gibi çok ama çok uzaklarda. yanilmayi ister bu gönül.

merhaba admin,
BRANDED (MARKA) 2012 filmini ekleyebilir misin?

ADMİN: MAALESEF İSTEDİĞİNİZ FİLMİ GEREK DÜŞÜK PUANLARI, GEREKSE DE ALDIĞI OLUMSUZ ELEŞTİRİLERDEN DOLAYI SİTEYE EKLEYEMİYORUM. FARKLI VE YÜKSEK IMDB PUANLI ÖNERİLERİNİZİ HER ZAMAN İLETEBİLİRSİNİZ. İYİ SEYİRLER.