BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Endless Poetry / Poesía Sin Fin 2016 Şili,İngiltere,Fransa / Türkçe Altyazılı-

Şilili ünlü yönetmen Alejandro Jodorowsky, gençlik yıllarına bu otobiyografik film ile değiniyor. Gençlik yıllarında şairlik yapan Alejandro, zamanla yeni sanatçılarla tanışır ve kendi limitlerini aşmaya başlar. Şilili yönetmenin gençliğini, oğlu Adan canlandırıyor. Tam bir sanat filmi olan ve çarpıcı görselliği ile dikkat çeken yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail,skype): [email protected]

7
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
bi şey diyicem

Abi film yok. Neden? İzlemek istiyorum, boş. Başka nereden bulabilirim?

ADMİN: FİLM ÇALIŞMAKTADIR, İLK 2 SEÇENEK HARİÇ HEPSİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ. VK’DAN İZLEMEK İÇİN VK.COM ÜYESİ OLUP OTURUM AÇMANIZ GEREKİR. OPENLOAD’DAN İZLEMEK İÇİN “OPENLOAD.CO” YAZAN ADRESİ “OLOAD.TV” OLARAK DEĞİŞTİRİN AÇILACAKTIR.

Ataba Haçınsın

Anlamak da anlamaktan geçmiyorsa. Hissetmeden de hissedebiliyorsak. Düne bir kederlenip bir özlüyoruz belki ama bugünü dün ve geleceğin seyrinden yaşayamıyorsak. Bir gitmek olsa da her düşünce balonumuzda gidemiyorsak. Ölmüş babamıza ağlayamıyor ama sevgisizliğinden sevgi, ilgisizliğinden duyarlılık öğrenebiliyorsak. Belki çoğu inceliklerini anlamadığım/anlayamayacağım Alejandro Jodorowsky’nin içinde hissederek veya kısmen anlayarak gördüğümüz “ben” parçalarıdır sahnelerindeki. Ama şunu bilirim.. Bir insan kendini anlatıyorsa bir yapımda osuruğu bile sadece saf bir osuruk değildir(ki kendini anlatmaya koyulmuş herhangi biri kendini bulmuştur, bulamasa da iyi bir yoldur kanımca). Her dil farklı sever farklı söver, insanlar farklılıkları ile özellik kazanır yani aslında mana kazanır. Farklılık kafadaki tüyler veya… Read more »

fakir

oğlum ne içiyosanız banada verin.Film buysa bizim diğerleri ne.Diğerleri filmse bu ne.

Hadiye

“Narsisizm Nedir?” dersinde gösterilebilecek filmler yaparak, psikiyatri bilimine katkıda bulunabileceği kesin olan bu yaşını başını almış yönetmene söyleyecek bir şeyim yok elbette, ama onun filmlerini sevenler insanların bile dekor malzemesi olarak kullanıldığı bu pahalı, gösterişli ama içi boş filmlerde ne buluyor anlayamıyorum doğrusu…

raskolnikov

etkileyici,sanatsal bir başyapıt!görüntü,renk,ışık mükemmel!imgelemi çok yüksek!subliminal mesajlar var!bitse de kopamıyorsunuz!harika!vizyon filme teşekkürler!..

Ebru Akın

Nefisss
Teşekkür ederiz

trumpets

Ve beklenen gün geldi ve doyasıya yaşandı. Çevirisini aylardır bekledik ve bugün izledik. Jodorowsky’nin bir nevi jübile filmi olmuş sanki.
Ve sembolizmden ve metaforlardan en uzak durduğu film olmuş.
Filmden küçük bir alıntı ile iyi seyirler diliyorum bütün sinemaseverlere.
“Bana bir şey vermeyerek her şeyi verdin. Beni sevmeyerek sevginin ne kadar gerekli olduğunu öğrettin. Varolmayı öğrendim. Sevmeyi öğrendim. Yaratmayı öğrendim. Yaşamayı öğrendim.” (thalassa sea)