BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Önce Babamı Öldürdüler / First They Killed My Father 2017 Kamboçya,ABD / Türkçe Altyazılı-

Khmer Rouge Kamboçya’da gücü eline aldığında, Loung Ung 5 yaşındadır. 70’lerde göçe zorlanmış orta sınıf bir ailenin çocuğu olan kızın hayatı, işgalle birlikte alt üst olur. Bu dönemde 4 yıl süren bir yönetim ve soykırım sonunda 2 milyon insan ölür. Loung Ung ve ailesi konforlu evlerini ve hayatlarını bırakıp çalışma kampında yaşamaya zorlanırlar. Eski bir memur olan babası öldürüldüğünde ise küçük kız ailesiyle birlikte hayatta kalmaya çalışacaktır. Angelina Jolie'nin, Loung Ung'un kitabından Ung ile birlikte senaryoya aktardığı ve tek başına yönettiği filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail,skype): [email protected]

8
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
hayatlarımavra

Komünizm’de; başlıca, 2 özgürlük vardır:
1-Açlık ve yokluk içinde, her anını; Komünist baskı altında yaşamak (buna yaşamak denir ise).
2-Ölme özgürlüğü (ya Komünist rejimin gizli polisi tarafından, ya da intihar ederek).
Son günlerde, Komünist’lerin yeni inkar ve demogojisi; S.S.C.B., Kızıl Çin, Doğu Bloku ülkeleri, Küba, Kuzey Kore v.b. tescilli ve azılı Komünist devletler; komünist değilmiş. İyi mavra, ama bu mavraya; inansa inansa “Kadir İnanır”… Ayrıca, Komünizm; dünya cenneti ise, Kuzey Kore diktatörü, kollarını açmış sizi bekliyor, bekletmeyin….

sezgin

@barolo durumu çok güzel izah etmiş. kendisine teşekkür ediyorum.

filmlerinefendisi

senaryo çok zayıf,tam objektif bir anlatım yapılmamış alt metinleri çok boş ha izlenmeyecek gibi hayır değil yinede güzel.

raskolnikov

kapitalizm propagandası!leşşşş!

herdem

Basliyacam kapitalizminize de kominiziminize de . Yorum yazacaksaniz az biraz filme iliskin yapiniz. Allah askina simdi bu yorumlar filmi izleyip izlememe nasil bi katkisi olacak az biraz bunu dusunun sayin yorumcular.

vedat

Küçük kızın etrafında gezen bir kamera ile kapitalizm zenginliktir denmiş. O kadar, başka bir şey yok.
Oysa Kızıl Kmerlerin komünizmle alakası yok, ruh hastası bir Pol Pot diktatörlüğünden ibaretti.
Üstelik Kamboçya’yı bu katil, manyaktan kurtaran yine komünist dedikleri Vietnam olmuştu. ABD bombalarının altında dümdüz edilen, harabe, yıkık, dökülmüş ve bir yandan da Çin işgaline uğramış Vietnam, bunca zorluğa rağmen Kamboçya’yı kurtarmayı başarmıştı.
Diyeceğim Kamboçya olayının komünizmle alakası yok ama bu filmde sanki o bölgeyi bu hale getiren asıl işgalci kapitalizm değilmiş gibi açıkça kapitalizme taç takılmış…

barolo

filmi izlemedim cesaretim yok.1. pol pot liderligindeki ankordaki o 5li çete 50 lili yillarda paris ve çevresindeki üniverstelerde okudular.2. mao ve j.p. sartre idealleriydi.3. sartre seneler sonra çindeki her aileden en azindan bir kisiyi direkt etkileimis tirnak içersinde kültür devrimi adi altinda yapilan katliamlardan haberim yoktu dedi.1milyar ikiyüz milyondu nüfsusu o zamanki çinin.4. soguk savas dönemini bahane edicek hiç bir gerekçe yoktu. çin vietnamda wietkonglari kamboçyada kizil kmerleri her alanda destekledi.ayni dönemde kuzey koreyi destekledigi gibi.5. rosa lüxemburg lenine yazdigi mektublarin birinde devrim siddetle olmamali derken referansida robespiyerdi.6. basda kizil kmerler çkp, kuzey kore, vede wietkong kendi halkina tarifi mümkün… Read more »

Apollon

Komünizm açlıktan öldürür.Böcek yemek zorunda kalırsınız diyen film.İnsanın aklına bu uzakdoğulular böcek yeme alışkanlığını komünist rejim dönemindenmi kazandılar diye düşündüren film.Elbette mantıksız.Komünizm aç bırakmaz ama Kapitalizm bırakır.Jolie tmmen Kapitalist düşünceyle Komünizmi eleştirip gerçeklerden uzak bir film çekmiştir.