BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Bulg-eun Gajog / Red Family 2013 Güney Kore / Türkçe Altyazılı-

Bir grup Kuzey Kore ajanı normal bir aile gibi görünerek Güney Kore'den istihbarat toplamaktadır. Standart bir aile yaşamı içinde aslında gerilim dolu hayatları vardır. Günün birinde deşifre olacaklarını anladıklarında bu hayatlarını sorgulamak zorunda kalırlar.Ki-duk Kim'in senaristliğini yaptığı ve gerçek bir hikayeden alıntı olan filmi SİZE ÖZEL ÇEVİRİ ile sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLM ÇEVİRİSİ: ZEYNEP)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
18 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
okyanus
7 ay önce

her sistem kendi kölesini yaratır iyi veya kötü herkese göre degisir ve as olan yasam döngüsüdür gerisi doğrulanmış gercek yalanlardan ibarettir

TURGAY KAYTANCI
7 ay önce

GÜZEL BİR SANERYOSU VAR.

ne, yoğurt mu ?
2 yıl önce

Beynini kiraya vermiş komünist robotlar buyurmuş ki; 1-Kuzey Kore; komünist değilmiş… 2-Komünist diktatörlük olamazmış… Bilge yoldaşlar, böyle diyerek; Demogoji’nin (çarpıtma-saptırma) kralını yapıyorlar. Peki, 100 yıldır Dünya insanlarının baş belası olan; S.S.C.B, Varşova Paktı ülkeleri, Kızıl Çin, Küba, Kuzey Kore v.b. gibi, kendini komünist olarak Dünya’ya ilan eden devletleri, siyasi yelpazede nereye koyacağız ? Komünist diktatörlük yoksa; o zaman bunu diyenleri, “Dünya Cenneti Kuzey Kore”ye tek yönlü bilet alarak, daimi olarak oraya gitmelerini tavsiye ediyorum. Ama, ona da; maça lazım… Komünistlerin söylediği tek gerçek; nihai hedef olan, devleti yıkarak, kamu otoritesinin olmadığı, anarşinin ve terörün kutsandığı, velhasıl; hayvanlar alemi benzeri bir… Read more »

DalaylamaKalayla
2 yıl önce

İnsanın içinde olduğu her ideoloji çöker.

2 yıl önce

en kötü kim ki duk filmi.

sessiz seyirci
2 yıl önce

bosuna zaman kaybetmeyin.

berk
2 yıl önce

sevgi ve aile üzerine bir film bence en çok. ideolojiler filmde de söylendiği gibi aksesuar sadece insan yaşamında. hatta daha ötesi prangalarımız. herşey sonuçta birey ve sevgi yani mutluluk. Ki-duk Kim sineması bunu öyle güzel anlatmış ki. Çevirmene ve admine bu güzel filmi bize seyretme imkanı verdikleri için sonsuz teşekkürler. böyle ilginç ve ayrıksı örneklere altyazı kazandırnaya devam n’olur… 🙂

forever
2 yıl önce

içinizi ısıtan aile temalı bir film.aile olabilmek sevdiklerinin uzağında olup her an onları düşünmek mi yoksa yanı başındakilerin kıymetini bilmek mi?

Tozmik
2 yıl önce

Kübada uygulandı.Uygulanmayada devam ediyor.Ambargolar harici gayette mutlu yaşayan bir ülke.Komünizmin sosyalist olmama rağmen disipline ve yasaklara dayalı uygulanmasına karşıyım.Uzakdoğu ve Afrika ülkeleri genelde bu temele dayalı olarak uyguluyor.Latin Amerika ülkeleri öyle değil.yani buradan kısaca Che’nin ideolojisini sadece Latin Amerika ülkelerin iyi kavrayabildiğini anlıyoruz.Pkk’da aklı sıra Che’nin ideolojinisi taşıdığını sanıyor ama alakası yok.Biraz Latin Amerika ülkelerinde yaşayıp nasıl olduğunu öğrenmeleri gerekiyor.Terörizm yada yasaklara dayalı bir sistem asla Sosyalizmi yada Komünizmi yansıtamaz.

2 yıl önce

Konusu güzel de anlatma biçimi biraz zayıf geldi. komünizm hangi ülkede doğru ve başarıyla uygulanabildiki kuzey korede de uygulansın.

KARA
2 yıl önce

Konugüzel,sineme adına gerikan herşey berbat 3.sınıf yeşiçam filmi gibi.

vedat
2 yıl önce

Filmi izlemeden önce yaptığım yorumda biraz haksızlık etmişim, en azından iki sistem de sorgulanıyor…

vedat
2 yıl önce

Önce filmi izlemeden yorum yapacağım, bir de izledikten sonra, bakalım iki yorum birbirini tutacak mı?
Güney Kore filmlerinde nedense hep Kuzey Kore’liler kendini sorgular, sanki Güney Kore dünyanın cenneti de komünizm dünyanın cehennemi algısı verilir.
Oysa Kuzey Kore komünist bir ülke değildir ve hatta sosyalist de değildir. Komünizmde diktatörlük olmaz, devlet olmaz, olamaz, olursa o komünizm değildir.
Bakalım, filmde diktatörlük sistemi mi yoksa komünizm mi kötüleniyor, anlayacağız…

Sinefilm
2 yıl önce

Kim Ki Duk varsa o film izlenmeli

ipekim
2 yıl önce

Kim Ki Duk un dahil olduğu herhangi bir filme ilgisiz kalamam…
İnsanın sistemlere, -izmlere galip geldiğini görmek de cabası…
Teşekkürler.

barolo
Reply to  ipekim
2 yıl önce

asagidaki satir sende hayal kirkiligina yolaçsada, sakin ha umudunu yitirme dost. biz güzel günler görmedik. sadece gençligimizi çalmakla yetinmedi haramiler…

telkablo
2 yıl önce

Kuzey Kore Yönetiminin Bu Kadar Gaddar Olacağını Düşünemiyorum, Neticede Bi Film Ve Güney Kore Yapımı… Düşmanlıkları Ve Emperyalizm Filmlerede Yansımış… Puan Normal, İzlenebilir Bi Yapım… Emeği Geçenlere Teşekkürler…

Tozmik
2 yıl önce

Başyapıt.. Çeviride neredeyse en az film kadar iyi.Yeni Çevirmen Arkadaşımıza Teşekkür eder ve aynı kalitede yeni çevirilerinin devamını dileriz.Gerçek hikaye olduğu nerede yazıyor.onunla ilgili bir bilgiye rastlamamıştım.Kuzey Kore-Güney Kore arasında Maddi ve Manevi yönden insan karşılaştırmaları.Komünizm’in duygusuzluk olarak yansıtılması pek hoşuma gitmesede her yönden yasaklara dayanan bir sosyalizme bende karşı olduğumu söyleyebilirim.Çünkü Kübada yaşanan sosyalizmle Kuzey Korede yaşanan aynı değil.Kübada rahatça fotoğraf çekebilirsiniz.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x