BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.


Puanla:
0 / 10

-Die Göttliche Ordnung / The Divine Order 2017 İsviçre / Türkçe Altyazılı-

1971 yılında İsviçre'de yaşayan Nora standart bir ailede yaşayan ev kadınıdır. İsviçre'de 1968 yılında ayaklanan özgürlükçüler bir takım haklar elde etmiş ama artık bunlar geride kalmıştır. Nora, herkes tarafından bir kadın iken, kadın hakları konusunda etrafındakileri örgütleme çalışınca işler değişecektir. 12 ödül kazanmış olan ve İsviçre'de kadınların oy kullanma haklarını kazanma süreçlerini işleyen filmi sizlere ÖZEL ÇEVİRİYLE sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLM ÇEVİRİSİ: ZEYNEP) (NOT: TÜRKİYE'DE KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI 1934'TE VERİLMİŞTİR.)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

13
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

11 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
Rana Kocamis

Bir kez daha sevgili Ataturk’un ne kadar ilerici bir adam oldugunu anladım, ruhu sad olsun, hepimizin ilk sevgilisi…

dambuldumbul

Kadınlara, pozitif ayrımcılık yapılsın; askere onlar gitsin, maden ocaklarında ve demir-çelik fabrikalarında da, onlar çalışsın. Bu hakları, onlardan esirgemeyelim.
Şimdi, bu güzel teklife bile; günümüz Zeki Müren’leri, karşı yorumlar yaparlar…

calapari

kadınlara 1934 te oy hakkı verilmişte acaba ne olmuş.durum ortada.hacıların hocaların konuşmalarından anladığım kadarı ile yakında o hakkı da ellerinden kaybetmezlerse iyidir.

Yagmur

Harikaydi, Kadin birey olmazsa,saglikli anne olamaz, kadin birey olamazsa sewisemez, kadin birey olmazsa toplum degismez, dolaisiyla insanlik dengeli gelismez, Mukemmeldi….

muratt

he hee ne adam bunlar ya çocuk işçi çocuk 1750 lerden 1970 lere kadar üstü örtülmeye çalışıldı… şu meşhur heidi vardı ya onu birde gören gözle izleyin derim saygılar

muratt

isviçrenin (verding) olayı var uzağa gitmeye gerek yok

erdem

Keşke bizim kadınlarımızda haklarını mücadele ederek kazansaydı… Atatürk’ün 85 yıl önce verdiği hakkın kıymetini daha iyi anlar kaybetmemek için mücadele ederlerdi.

cabbar

sözde modern olan avrupa diyip agaşılayıcagımıza bizden alıp daha sonra bizden nasıl iyi oldular demek lazım biz ileri degil geri gidiyoruz maşallah,türkiye bir avrupa ile asya ülkesidir bunuda aklımızdan çıkarmaya çalışıyorlar,birde goygoycular saolsun,japonya bile 100 yılda dunyanın en modern en buyuk devletleri bile örnek alıyor gıpta ıle bakıyor,bizde bir babayigit önder çıktı herşeyi güzel bir şekilde bıraktı,100 yılınımızda herşeyi sıfırlasak yıne ıyı artık eksilere duşucegız şu goygoyculugu bırakın,sözüm ona goygoycular hem çap….r ku…lar ak…klar bir rahat bırakın şu ülkeyi atı alan üsküdarı geçti evet bizde üsküdara gelmek için 200 yıl geriye gittik uyanın artık yawww..

Tozmik

1912’de Medeni Kanunu yasal kılan bir ülkenin 1981’de Kadın-Erkek eşitliğini Anayasaya dahil etmesi çok ironik.Demekki Modernlik sadece görüntüde olmuyor.ki İsviçre herkes bilirki Avrupanın sözde en modern en çağdaş ülkesidir.Teşekkürler Zeyno 🙂

Filmlerinefendisi

muhteşem bir film.

bldplt

NOT: TÜRKİYE’DE KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI 1934’TE VERİLMİŞTİR.
Sonra modern olan Avrupa.

turgut

türkiye geçmişine yaslanarak daha fazla ileri gidemez…önemli olan şu andaki demokratik durumu,her şey yasaları kağıta geçirerek olmuyor…

turgut

isviçre kötü bir durumdan iyi bir duruma geçişini filmleştirebiliyor,biz her hangi bir şeyimizin kötüden iyiye gittiğini filmleştirebiliyormuyuz?yada varmı öyle bir şey?