BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Stalin'in Ölümü / The Death of Stalin 2017 2018 Fransa,İngiltere,Belçika / Türkçe Altyazılı-

Yıl 1953. Joseph Stalin’in, sağlık durumu -biraz paranoyak olması dışında- gayet iyidir ve ona karşı çıkan herkesi terörize edip, gözünü kırpmadan ortadan kaldırmaktan imtina etmemektedir. Bu durum yakın dostlarını dahi hizaya getirmektedir. Ta ki bir sabah çalışma odasında ölü bulunana kadar. Bundan sonrası, hiciv ustası Armando Iannucci’nin ellerinde mükemmel bir komediye dönüşür. Stalin'in ölümünden sonra yalakalarının yönetimi ele geçirmek için verdikleri mücadeleyi anlatan filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail,skype): [email protected]

8
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
duranavuranadam

Aklını kiraya vermiş, komünist robotlar; milyonlarca insanın katili, eli kanlı ve vahşi diktatörü, sadece kızıl olduğu için; neredeyse,Dünya Barış Şampiyonu ilan edecekler.
Bu komünist zihniyetin, hayatı; Demogoji (çarpıtma-saptırma) üzerine kuruludur. Dolayısı ile; kendi kurdukları hayal aleminde yaşarlar. Komünizm ve liderleri, bu kadar iyi ise; Demirperde ile sınırlarına, neden asker yığıyor ve kaçmak isteyen kendi vatandaşlarına, neden mermi yağdırıyordu ?

kod adı yasaklı

Evet… Sovyet Prezidyum’unu eleştirmenin ötesinde aşağılayan uslubu yakışıksız.
Ama öte yandan ; Trajik olduğu kuşku götürmez bir dönem, sinema dilinde daha dramatik anlatılabilirdi. Ve daha etkili olabilirdi…

Hakan

Bırak şu saçma sapan marksist-leninist jargonuyla konuşmayı! Lenin gibi bir katili bile savunacak kadar gözlerin körelmiş çocuk. Lenin’in sonu Hitler gibi olmadıysa bu tamamen savaşı kazanan tarafta olmasından. Yoksa kendisi ve yardakçıları da soykırımcı katillerdir! 20 milyon insanın katlinin emrini vermiştir. Elinin altında internet diye birşey var. Araştır, öğren! Ondan sonra konuş!

sezgin

stalin’in kim olduğunu bile bilmeyen dünkü çocuk dodo, kalkmış “faşizmi ezmiş, dünya halklarının kurtarıcı lideri” gibi ağzına sığmayan büyük laflar etmiş. yüzbinlerce insanı (gerek rusya’da, gerekse rusya dışında) katletmiş (hitler’in ikizi) bir caniyi övmek için insanın beynini tüketmiş olması lazım.

berat

faşizmi ezmek için faşist yöntemler uygulamak…komünizm,faşizm..hala 68 kuşağı varmı!? 6.filoya hayır,zincirler kırılsın ayasofya açılsın,romantizm güzel şey…gelgelelim rakı içen atatürkçü bile kalmamışken…ha! stalin demişken(sibirya)soğukları heryeri teslim almış ,.tamda üstüne gelirmi ya hu!

dodo

Aptal adi bir propaganda filmi, korkudan telefonda konuşmayan insanların Stalin gibi bir sovyet liderine yaptığı -paranoyak- tespiti çok komik duruyor. Sovyetler birliğinin başından sonuna kadar komplolarla uğraşmış, bütün ayak oyunlarına rağmen faşizmi ezmiş dünya halklarını umudu olan sovyet ordusunun başı olan ve bu savaşla dünya halklarının kurtarıcı diye nitelenen bir lidere 3. sınıf bir propaganda filmi ile aşağılama çalışması komik duruyor.

Baku

Bu ne cehalet be? Stalin en az Hitler kadar diktatordu. Biraz tarih oku, okumuyorsan eski sovyet vatandaslarina sor.

asante

rusyada 14 yil yasadim… stalini sevmezler ve katildir. lenini severler devrimci gozuyle bakarlar. stalin 20 milyon kisiyi oldurmusutur…