BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Keshtzar Haye Sepid / The White Meadows 2009 İran / Türkçe Altyazılı-

30 yıldır başkalarının yürek acılarını dinleyip, gözlerinden akan yaşları cam şişede saklayan Rahmet, yaptığı işin aksine oldukça bencil ve duygusuz bir karakterdir. Gözyaşlarını ne yaptığını bilmeyen insanlar onunla tanıştıkları gün, Rahmet'in öyküsü de ortaya çıkacaktır. İran toplumundaki dini uygulamalardan kaynaklanan baskı ve gericiliği metaforik olarak anlatan filmi Mohammad Rasoulof yönetiyor. Bu filmi, yönetmenin İran'dan kovulmadan önce çektiği son film olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

18
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

12 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
Baran

Mail.ru video is not exist yazıyor. Yüklerseniz sevinirim

ADMİN: İSTEĞİNİZ ÜZERİNE, MAIL.RU VE DİĞER SEÇENEKLER YENİLENMİŞTİR. İYİ SEYİRLER.

biccikss

denizen rengi her şeye, tüm baskılara rağmen kırmızı diyenler için. … mesajlar çok iyi…. ve sürükleyici.. her konuda meajları vermiş. tecavüz, ahlak, demokrasi özgürlük insanlık… brawoooo

Murat Kazanlı

İslamı karalamaya çalışan soysuz köpeklerin filmi. Aşağılık kansızlar İslami değerleri varlıkları gösteren bir şey yapıyorsanız “İSLAM Ve OLUMLULUK” Olmalı böyle kahpece filmleriniz gibi değil…

truthteller

Bu film, İslamdan ziyade İran kültüründe yer edinmiş batıl inanç ve hurafelerle ilgilidir. İslam dini bu uygulamaların tamamını yasaklamıştır. O nedenle dini kötülemek için fırsat kollayan münafıklar hemen sevinmesin, size buradan ekmek çıkmaz.

filmci

islamla alakasi olmayan hurafeler ve shirk dolu olaylar ama 10 numara bir yol hikayesi

afrodisya

bu ne be. ..tan bir film. bide 7,7 puan vermişler,

Tozmik

hadi ordan..Lirik şiir oku biraz.Birazda mitoloji ve metoforik öğelerle ilgilen.Metoforik öğelerle anlatılıyor filmdeki duygular.fantastik değil sadece sürrealizm söz konusu.

Yorumları okuyorum hayret ediyorum. Film ile islam dini arasknda nasıl bağ kurdunuz… filmde ki olayların islamiyet ile alakası yok. Siz İRan ın tamamı müslüman mı sanıyorsunuz?

ipekim

Olağanüstü bir film izledim az önce…
Din ve dini tartışmalar çok yavan kalıyor bu görselliğin, bu sanatın yanında…
Sadece sinemasevenler izlesin, yanlış gözler değmesin bu filme

trumpets

sayın yönetici Az én XX. századom filmini yayınlarsanız çok makbüle geçer..

ORHAN

Alkışlar yönetmene ve başyapıt filmine gelsin.

Tozmik

Yunanistan için Ağlayan Çayır neyse İran içinde Beyaz Çayırlar odur.Katıksız bir Başyapıttır bu.Yönetmenin ülkeden kovulmasına ve hapis yatmasına sebep olan bir filmdir.İranda Yasaklı filmler listesinin en başında gelir.İran Sinemasının en büyük filmlerinden biridir.Belkide en büyüğüdür.

Murat Kazanlı

İslamı karalamaya çalışan aşağılıkça bir film… İran ı zerre kadar sevmesemde bu kansız yönetmeni sınırdışı etme hareketlerini destekliyorum

Vedat

İslam çok mu iyi bir şey, nerede islam varsa orada kan-gözyaşı-baskı-zulüm ve diktatörlük vardır.
İslamın olmadığı ülkelerde de muhalifler var ama hiç biri muhalif diye zindanlara atılmaz, ülkeden kovulmaz, öldürülmez, aşırı olursa en fazla uyarı veya para cezası alır.
Mukaddes saydığınız islamın gerçek yüzünü artık görün, şu izlediğimiz filmi dahi islam olmayan ülkelerin teknolojisi sayesinde izliyoruz.
İslam ne yapıyor, kardeşi kardeşe düşürüyor, sırf farklı tarikat diye kelle koparıyor, dokuz yaşındaki kız çocuklarına tecavüzü hak sayıyor, kadınları aşağılıyor, kendinden olmayana yaşam hakkı dahi tanımıyor.
Bakara-191 “Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün…”

İslamı suçluyorsun ama ne kadar dürüst olduğun yaptığın alıntıdan belli.
Neden Bakara 190 ve 191 ayetlerini paylaşmıyorsun da bir ayetin sadece bir kısmını paylaşıyorsun.
Kinin kalbini kurutmuş, gözlerini kör etmiş.

Vedat

İslamın gerçek yüzünü anlatan o kadar gerçekleri anlatmışım, onları es geçip ayete takılmanız asıl sizin ne kadar dürüst olduğunuzu gösteriyor. Madem ayetin eksik verildiğine takıldınız gerisini de siz vereydiniz, bari ben vereyim de kalbiniz kırılmasın. “Müşrikleri nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke’den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı, adam öldürmekten daha ağırdır. Yalnız, Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir.” İşte ne fark etti, “Kâfirlerin cezası böyledir” diyerek biten bir ayetin kendinden başkasına yaşam hakkı vermeme anlamı mı değişti, başı ne ise sonu da… Read more »

orhan

kardeş biri senin ailende fitne salsa babanla ananın arasını vursa kardeşlerini sana düşman etse sen onu oldürmek istemezmisin?

huseyin aksi

Ulan kıro filmdeki hangi uygulama islamın özünden gelmiş hepsi geleneksel sapkınlık utanmasan kızılderelilerin ritüellerini bile İslama mal edecen.
Örnek verdiğin ayetlere gelince hepsini makaslamışın
Bugün suriyenin ortasında ezidiler denen bir grup var şeytana tapıyorlar 1400 yıldan beri çeşitli dönemlerde varlıklarını korumuşlar kimse onları öldürmemiş varmı avrupada amerikada benzeri. TAki ABD İsrail ortak yapımı IŞİD gelene kadar suriyede yaşamışlar.
Ateistliğine hümanizmi barışı alet etme.