BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Swallows Have Arrived / Lastochki Prileteli 2007 Rusya / Türkçe Altyazılı-

Pik, Rusya'da bir ortaokulda edebiyat öğretmenidir. Sınıfındaki öğrenciler onu pek dinlemeye tenezzül etmez ve ders boyunca başka şeylerle ilgilenirler. Pik, oldukça zayıf ve güçsüz görünümlü birisidir. Hasta olduğu zannedilen öğretmen aslında bir eroin bağımlısıdır ve bu bağımlılıktan kurtulmak zorundadır. Rusya'nın uç bir kasabasında çekilen ve yönetmen Aslan Galazov'un kendi hayatından da kesitler barındırdığı film, eroin bağımlısı bir öğretmeni anlatıyor. Bu yapımı SİZE ÖZEL ÇEVİRİ ile sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLM ÇEVİRİSİ: MUZZO)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail,skype): [email protected]

6
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
Bildir

Uyuşturucu aslanda zehir , insanlar acımadı ki acımadı ki inatla devametmek zorunda kalıyor.Halbuki uyuşturucu acıtır sonunda öldürür de.Sigarada uyuşturucudur , kuvveti diğer afyon gibi otlara göre azdır.Tüm bitkiler in dumanı vücuda girdiğnde uyuşturucu etkisi yapar.Beyindeki sinir hücreleri , nerönlerin arasında tampon oluşturur insana geçici zevk mutluluk verir.Alışan vücut gittikçe daha çok ister sonu ölümdür.Sonunda insanın iradesini elinden alır esir eder.Böyle insanlara yardım etmek lazım gençlere asla denememelerini öğretmek lazım bir defadan bir şey olmaz mantığı yanlıştır.Bir defa dan bir kabının hamile kalması gibi , selam verirsiniz vücudunuzu kaptırırsınız.Arkadaş çevreniz bu tür şeylere bulaşmışssa hızlıca o çevreden uzaklaşın.

blue

tozmik adminin kendi galiba. Vasat zekasını böyle gizliyor olmalı. Ya da bu tozmik yaratığı ber mazoşist. Buralarda herkes tarafından yıllardır hakarete uğramasına tu kaka denilmesine rağmen hala şevkle yazmaya devam ediyor. Zevk alıyor demek ki. Aşağılayın onu aslında çok hoşuna gidiyor. Orgazm oluyor evinde hakaretleri okurken. Çingen diyor uyuz cahil. Çingene o. Sözlüğe bari bak ya. Osetleri severmiş kaç tane oset tanıdıysa. Google den arayıp arayıp o fantastik zavallı küçük yalnız dünyasında sanki oset tanımış gibi osetleri severim gibi cümleler ediyor. Senin o zavallı ruhunu okuduk artık ve o kadar iğrenç ki görmek bile istemiyoruz. Uçamayan bir sinek gibisin. Birinin… Read more »

sessiz seyirci

admin neden tozmik’in filmi anlatmasına müsade ediyorsun?

Tozmik

Bir sahne çok vurucuydu.onu atladım.adam otobüsteki biletleri toplayan kadına karşı ürettiği mazeret ve onun biletleri kontrol eden çingen bayan tarafından hor görülmesi adaletsizliğin resmidir.adam öğretmenlik yaptığı halde maaş alamıo bilet ödüyecek parası yok ama bir çingenin maaşlı düzgün bir işi var.statü farkına rağmen adamın zor duruma düşmesine çok üzüldüm.adam belkide maaşını alamadığı için kendini uyuşturucuya verdi.annesinede bakıyor.bir insan öğretmen oluyor ama maaşı verilmiyor.siz olsanız bu adamın yerinde naparsınız.eskimo karekteride çok sağlamdı bu arada.filme renk kattı.ence çok anlamlı irdelenmesi gereken bir film.Kuzey Osetya’dada görüyoruzki Çeçenistan’a benzer koşullar hakim.böle yerlerde öğretmende olsan bi halta yaramaz diyor film aslında.Osetler İranı bir halktır bunuda… Read more »

Arkadaşım burası filmi anlatasın diye değil, film hakkındaki düşünce ve duygularını genel olarak, filmle ilgili ayrıntılara girmeden anlatman için var. Biraz otokontrol.

Tozmik

Bu filmdeki mesele bir öğretmenin düştüğü haller değil düşürüldüğü haller.tmm uyuşturucu kullanması kabul edilebilir birşey değil.ama adam öğretmenlik yaptığı halde maaş vermiyorlar.erteliyorlar.adam faturasını nasıl ödeyecek eve nasıl ekmek götürecek.oda öğretmenlikten para kazanamayınca okulun kütüphanesenindeki kitapları çalıp satarak uyuşturucu parasını çıkarmaya çalışıyor.adam zaten çalışıyor ama karşılığını almayıp anca çalıştığı okulda hırsızlık yaparak geçimini yapmaya zorlanıyor.adamın yemek flnla arası yok zaten.bi sigarası var bide uyuşturucu kullanıyor.filmin sonunda yağmacıların vurup kırması ne kadar normalse büyükanneye olan saygılarıda o kadar takdire şayandı.Kuzey Osetya Sinemasından Müzikleriyle salıncak gıcırtısıyla atmosferik yapısını koruyan görüntüleriyle Vladikavkaz manzaralarını yansıtan eşsiz bir film.bu filmin çekildiği yerin futbol kulubü Galatasarayla kardeş… Read more »