BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Mary Shelley 2017 İngiltere,Lüksemburg,ABD / Türkçe DUBLAJ-

IMDB Puanı: 6.4/10 Tür: Biyografi, Dram, Romantik Yönetmen: Haifaa Al-Mansour Oyuncular: Elle Fanning, Bel Powley, Maisie Williams Süre: 2 saat

18. yüzyıl İngiltere'sinde doğmuş 16 yaşındaki Mary Godwin, genç ve yetenekli şair Percy Shelley ile tanışınca aralarında hem fazlasıyla tutkulu hem de acı verici bir aşk doğar. Aynı zamanda Mary'nin yazma ve insanlık tarihine unutulmayacak bir eser bırakma isteği de uyanmıştır. İçindeki karanlık tarafı keşfettikçe, kimsenin beklemediği başarıyı tamamlamaya o derece yaklaşacaktır. Dünya edebiyatına Frankenstein gibi bir klasiği armağan eden İngiliz yazar Mary Shelley'nin hayatının fırtınalı bir dönemini anlatan filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

3
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
tulyn34

18.yüzyılda İngilterede bile kadının adı yokken,Atatürk’ün bizlere bahşettiği kadın haklarımızı kaybetmemek adına feminizim üzerine güzel bir filmdi..

Mary Godwin şair Percy Shelley ile edebiyat zemininde cereyan eden burjuva aşkı…18. Yüzyıl İngiltere’sinde cereyan eden sömürü ve baskılara dair etkileyici sarsıcı edebî söylem ve eylem göremedim. Borges’in Suç ve Ceza üzerine şöyle bir değerlendirmesi var: Ben diyor, Suç ve Ceza’yı okuduğumda I. Dünya Savaşı yeni bitmişti ve savaşın yıkımı, acısı çok net ve apaçık ortadaydı. Fakat Suç ve Ceza’yı okuduğum zaman, orada anlatılan meselenin I. Dünya Savaşı’ndan daha yıkıcı olduğunu hissettim diyor. O eserde bireyin sucluluk ve sorumluluk duygusu konusunu işlemesi…Kötü cirkin yanlış hususları yıkmayı hedeflemesi edebiyatcının vazifesidir. Demem o ki : Bir edebiyatcinin birinci ve aslî vazifesi: Ahlakı… Read more »

Ben de edebiyatın bir ahlakçılık misyonu yüklenmesi gerektiğini düşünmüyorum. Edebiyatçı özgür düşünebilmeli, yoksa yazdıklarının dini vecibeler ve eğitici kamu spotlarından bir farkı olmaz. Frankenstein’ın nasıl, hangi etkilerle yazıldığının hikayesi film, tabii bir kadın olmadığınız için bebeğini kaybeden bir annenin trajedisini, bugün bile sosyal ortamlarda kadınların susturulduğu küçük görülüp dikkate alınmadığını bilemeyebilirsiniz. Kadın bir yazarın verdiği mücadele hem yazarlar dünyasında hem gerçek hayatta ne kadar zor onu anlamamışsınız. Gerçek özgürlük var mıdır, acılarınızla olgunlaşmak, yıkılmamak, artık tek başına dik durabilir hale gelmek, hayallerle gerçeğin farkını ya da birleştiği noktaları görmek, bu meseleleri hiç anlamamışsınız sadece bohem yaşamlar kısmında kalmışsınız. Hayat sadece… Read more »