BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Never Forever 2007 ABD,Güney Kore / Türkçe Altyazılı-

Sophie ve kocası, çocuk yapabilmek için uğraşırlar fakat bu gerçekleşmez. Kocasının Koreli ailesi bu konuda oldukça gericidir ve kocasını intiharın eşiğine getirirler. Evliliğini kurtarmak isteyen Sophie, kaçak bir Koreli göçmenle ilişkiye girmeye başlar. Para karşılığı kendisini hamile bırakmasını ister. Bu amaçla başlayan ilişki farklı yönlere gidecektir.Evliliğini ve kocasını kurtarmak için başka bir adamdan hamile kalmaya çalışan kadının yaşadıklarını anlatan bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. (FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: ABDÜLKADİR)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

25
<strong><i>VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:</i></strong>

16 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
Ayten Topçuoğlu

Filim üzerine çok yorum yapılmış,herkesin bakış açısı farklı.Bir kaçını okudum bu tür olayları kabul etmek zor tabi,evliyken aldatmak pek doğru değil.Dünyanın neresinde olursan ol bu olaya olumlu bakmak pek olası değil.Öte yandan duygular değişebiliyor bu filimde olduğu gibi o da insanın kendi özeli ile ilgili.Kimsenin ruhuna pranga vuramazsın nitekim kadın herşeyi yıkıp göçmen sevgilisine dönüyor.Kuralları toplumlar şekillendiriyor.Kültürlerin rolü de çok fazla ama ,bu filimde kadın kural tanımıyor.Güzel bir filim,çeviri için teşekkürler.??

Met Over

…kime sorarsanız sorun, mutlaka aldatılmış, kandırılmış, kazık yemiştir!
Oysa hayat öyle değil, kimse sistematik olarak bir başkasına kötülük yapmak, kasıtlı olarak çelmelemek istemez.
Çünkü herkes kendi kişisel, zaferinin, mutluluğunun peşinde!
Herkes kendi yolunu bulmaya çalışır, bu bir başkasını üzer diye vaz mı geçsin yaşamak istediği hayatından?
Kendnize karşı dürüst olun, böylece herkese karşı dürüst olursunuz!

Met Over

Anlayamadığım şu- ya da kabul edemediğim demeliyim-Cinsiyet önemli değil, evli, bekar,anne,baba… Kimse evli bile olsa bir diğerinin tapulu malı değil; duygularımız -kim olursak olalım- her zaman değişir, severek evleniriz ama, duygularımız bitebilir de, artık sevmeyebiliriz bir süre sonra. Herkesin hayatı biricik ve benzersizdir! Bazen tasarlamadığımız şeyler yaşarız, planlamadığımız şeyleri seçmek zorunda kalırız; iyi tarafı da bu hayatın, her olasılığa, sürprizlere açık olması. Bir erkek, bir kadın evli diye neden hayatının sonuna dek mecbur kalsın ki artık sevmedği ya da yeterince sevmediği biriyle evli kalmaya? Bunu yerenler, onun mutsuz hayatının hesabını kendileri mi verecek? Birey olmanın, özerk, bağımsız bir ülke olmak… Read more »

siracusa

Harika bir film.Utanma duygusundan bahsedenler neresiyle film izlemiş acaba.Kadındaki psikolojik baskı,kocasının intiharı ile sırf kocasının arzuladığı çocuk için yola çlkmış bir kadın.Bu ilişkiyi sırf seks olsun diye yapanlar utanmaktan bahsedenler ayrı bir ironi

remy

Üzücü bir film,zavallı koca hiç haketmediği şeyler yaşadı.Öteyandan kadın annelik özlemiyle yanıp tutuşuyor ve hayatının hatasını yapıp başka bir erkekten hamile kalıyor. Olaylar öyle bir noktaya geliyor ki, o güzelim aşk dolu evlilik çatırdıyor. Evlilikleri yıkan üçüncü kişidir, kadın veya erkek,hiç farketmez. Ne kadın ne de erkek ihaneti asla kabullenmez ve affetmez. Bir kere yapan bir daha yapar. Evlilik kutsal bir kurumdur bence ve bünyesinde öyle yalan, aldatma, barındırmaz. Mutlaka bir yerden sızıntı verir. Ve yapan bedelini öder, kadın veya erkek. Çocuk sahibi olmak herkesin hakkı ama bu şekilde değil! Başka bir sürü yolu var. Birlikte arasalardı muhakkak bır yolunu… Read more »

No name

Bir kadin olarak, burda yazan Cassiusa maalesef katilamiyorum.
Kadina siddet kavramini kullanarak son donemde kadinlarin, her platformda yerli yersiz erkeklere pskolojik baski uygulama cabasini ve kurban bilincinde yarattigi dramalari komik buluyorum…
Kabul edelim kadinlar manipulasyon,provakasyon ve ajitasyona harcadigimiz emek ve zamani , yararli birseylere harcasaydik , kendi hayatlarimiza ve secimlerimizin sorumlulugunu almaya konsantre olsaydik ,toplumda su an oldugumuz konumun cok yukarisinda olurduk…Ayrica burda tartisilan konular kadina ozel degil, filmin ana karakteri bir kadin oldugu icin yapilmis yorumlar..Ana karakter erkek de olsa pskolojik yada sosyolojik acidan ayni yorumlar yine hakli ve yerinde olurdu..

antiX

yorumları ve tartışmaları keyifle takip ediyorum; kadının dünyayı malıyla yönetmeye çalışması sadece bizde sözü edilen birşey değil bütün kültürlerde var,ayrıca bu anlaşılmaz birşeyde değil: insan değil cinsel objeye dönüştürülmüş hatta cinsel metaya dönüştürülmüş bireyden ne bekliyorsunuz?bunu tespit edip eleştirmek kabahatmi oluyor? ayrıca suntor kullandığı zengin dil ve hakimiyetiyle hakaret etmek istese alasını yapabileceğine ikna olmalısınız;demekki niyeti bu değil.beyaz atlı prens masallarından sıyrılıp gerçekle yüzleşme zamanı bayanlar,dinleyin ve anlamaya çalışın,mal gösterip ortamı provakate alışkanlığınızın hastalık olduğunu kabullenin.bu hastalığa ajite olan kendini erkek sanan ergenlerde dahil!

Admin, tamam serbest tartışma ortamı var çok güzel de böyle bir yorum nasıl senin denetiminden geçiyor anlamıyorum. Yorumun sert olması başka kişisel hakaretler içermesi bambaşka. Adamlar kadın cinselliği üzerinden atıp tutuyorlar sürekli genel ahlak değil dertleri. Hakarete izin vermemelisin Admin çünkü senin kontrolünde olan bir ortam. Bu da seviyeyi korur ama sen her yoruma okey verirsen seviye değil önüne gelenin küfrettiği bir ortam olur. Ben şimdi bir de gidip bu hadsize mi cevap yetiştireyim zaten eleştirdiğim kişiler bu zihniyette kişiler, kadınlara hiçbir hakkı öngörmeyen, şiddet konuşmalarından bile yansıyan tipler. Adamın içinde hınç, öfke, kadına karşı şiddet güdüsü var ve benim… Read more »

antix

adamda kadına karşı şiddet güdüsü falan yok;bu konuda netür bir uzmanlığınız var? kadını bu hale getiren şartlara ve olsa olsa kadının aptalca bu anamalcı zihniyete gönüllü teslimiyetine isyan var;tabi insanın yemek ve üremek zorunda ve bu hormonların baskısı altında evrim seyahatine devam ettiğini,aslında düşünen hayvan olduğunu siz zontellektüellere anlatmaya gerek yok.günde bir saatten iki doz freud okursanız bir sorununuzun kalmayacağı düşüncesindeyim;acil şifalar dilerim.

Adam zaten senin iddia ettiğin üzere zengin dil hakimiyeti dediğin zırvalıkla benim şahsıma hakaret etmiş kadın aşağılamasına girmiş sonra admin silebildiğini sildi sağolsun ve benim de kadın olduğum belli yazdıklarımdan. Sonra yetmemiş aynı şeyin laciverti senin gibi bi ö..z gelmiş kadınları gösterip vermeyen “MAL” sıfatları içinde tanımlamış bir kadın aşağılaması da o çekmiş. Yani arkadaş bu aslında bir insaniyet meselesi demk isterdim ama sizin için kadınları aşağılamak milli spor olmuş. Nereden bilip de genelleme yapıyorsun kadınlar kitap okusunmuş falan filan. Şiddet yaratan kişiyi savunan da şiddet yanlısı, kadın aşağılayıcı yobazın teki ve bunun için Freud okumaya gerek yok Türkiye’de kadın… Read more »

izleyen

zaten sansürletmişsin; olamayan hakaretin nesini görmemizi bekliyorsun?şiddeti nereden uyduruyorsun anlayamıyorum, nerde şiddet çağrısı? .toplumların serbest sexle yönetildiği teorisinidemi biz yazalım … evrim sizi yanlışlıkla varetmiş! keşke yazdıklarınızda onurlu ve başı dik,egemen kültüre meydan okuyan, donanıma sahip bir anne adayı görebilseydik ..

SAYIN ADMİN, YUKARIDA SUNTOR İSİMLİ ŞAHSIN YAZDIĞI HAKARETLERLE DOLU YORUMU SİLMENİZİ RİCA EDİYORUM. ZİRA BEN YORUMLARIMDA ASLA KİŞİLİĞE HAKARETE VARDIRMADIM VE SİZ ÖZNESİYLE YAZDIM. YİNE Osman Yavuz İSİMLİ YORUMCUYU DA BELLİ SEBEPLERLE ELEŞTİRDİM. BEN HİÇBİR ŞEKİLDE KADINLAR GİTSİN DE KOCALARINI ALDATSIN VS. ŞEYLER SAÇMALAMADIM AMA BU HADSİZ “SUNTOR” İSİMLİ TARAFINDAN ŞAHSIMIN ŞAHSİYETİMİN DE BÖYLE OLDUĞU GİBİ DEĞERLENDİRMELER YAPILMIŞ ARTIK YORUMLARI NERELERİYLE OKUYORLARSA. LÜTFEN ŞU HAKARET DOLU KIŞKIRTICI YORUMU SİLİN SAÇMALAMIŞ. ADMİN: İLGİLİ YORUMDAKİ HAKARET DEDİĞİNİZ KISIMLAR ÇIKARILARAK GEREKLİ AÇIKLAMA O YORUMUN ALTINA YAPILMIŞTIR. KARŞILIKLI ATIŞMALARIN DOZUNU DÜŞÜRMEMEYE ÖZEN GÖSTERMEMİZİ RİCA EDİYORUM.

akg

sayın admin

filmi eklediğiniz için teşekkür ederim

ben filmi Jung-woo Ha için istemiştim.yanına vera farmiga olunca birçok yerde aradım bulamamıştım

zahmet edip eklediğiniz için birkez daha teşekkür ederim

filme gelirsek vera harika iş çıkarmış ama Jung-Woo Ha çok iyi değildi

film beklentilerimi karşılamadı.klişeydi

bu koreliler kapanışları yapamıyorlar.

cobanmeh

Film çok iyi.. sonuda.. oyuncu herzamanki gibi harika..
Buradan ahlak dersleri çıkarmak yanlış. Amaç o değil zaten filmin. Bu düzeye indirmek filmi anlamamak olur ama tabii ki bu herkesin kültürüne bağlı.. Eminim bir fransız bir alman veya bir latin amerikalı türkten farklı gözlerle izliyordur.
Önemli olan bu filmin size neler kattığı.. Kafnızda yeni bazı ve farklı boyutlar yarattı mı? B nbence önemli. Yoksa kafada ki kalıpların teyidini bekleme yanlış..
Keyifli idi teşekkürler admin

Seyrettigim filmler hakkında duygu ve düşüncelerimi paylaşmaktayım. Yorumlarıma katılmama hatta tepki gösterme özgürlüğünüz var hanımefendi. Çocuk takıntısından ötürü,kocasından habersiz bir baş erkekten çocuk edinme tutumunu etik bulmadım. Bu ahlakı belden aşağıya indirgediğim manasına gelmez. Türk toplumunda; yalan söylemek,sözünün arkasında durmamak,hile,vurdumduymazlık,nemelazımcılık,tembellik,katı kaplilik,kıskançlık,yalakalık,Kontrolsüz kalp kırıcı konuşmak,temiz dürüst adil insanlara tepeden bakma karekterislik özellik durumuna gelmiştir. Ölçüsüz alınganlık,küsmek,sözünde durmamak,gıybet,hak-hukuk ihlali,her masaya farklı yüzle oturan kaypak oynak sinsi icten pazarlıklı,iftiracı,istismarcı mizaçta insan tipi türk toplumunda çoklukta. Trafik kazalarının yogun yaşanması,servet ve paranın bir azınlıkta birikmesi,iç kutuplaşmalar,fesat,dedi kodu,kıskançlık,bencillik,kumpas,entrika,ağaların beylerin kibirli kaprisleri gibi ahlaki yozlaşmalar. Vurdumduymazlık ihmal diz boyu… Türk toplumunda yaygın olan aldatma,yalanın huy haline… Read more »

inanç erdoğan

böyle son mu olur???
vakit kaybı!!!!

özdenyunus

Vera Farmiga olağanüstü…

film hakkında yorum yapmayacağım, şu dakka başı açılan 1xbet reklamı var ya,sesi de sonuna kadar vermişler,her açtığımda sülaleniz adına iyi niyetlerimi sunuyorum.

antiX

kardeş umatrix diye birşey duymadınmı? firefox kullan ve eklentini yükle

Ḥayat;iradeyi doğru ve iyi kullananlarla yanlış ve kötü kullananlar arasında tıpkı bir nehir gibi akıp gidiyor… Takıntılar insanı bireyi ve toplumu içten içe çökerten zaaflardır… Tüm tıbbi tedavilere rağmen,kadının çoçuk takıntısı etik olmayan yollara sürükledi… Kadın etik olmayan yolla bunu yaparken hic kendinden ve eşinden utanmadı… Andrei Tarkovsky : Utanmak, insanlığı kurtaracak düzeyde güçlü bir duygudur diyor. Bergman : Dünyayı bir tek utanç kurtarabilir diyor. Dünyayı sefalet ve hezeyandan kısmen kurtaracak olan “utanma duygusu” olabilir. Kimi şairler bir insanı sevmekle düzelecek bir takım şeyler demekte. Utanma duygusu kıymetli bir duygu. Suçluluk ve mahçubiyet duygusu da kıymetli bir duygu. Bu duygulara… Read more »

Beyefendi sizin başka yorumlarınızı da okudum ve özellikle farklı,başka boyutlarda, düzenin dışında yaşayan kadınlara bir ahlakçılık ve utanma, arlanma misyonu yüklüyorsunuz ki alıntı yaptığınız yazarlar bu sözleri ne için söylemiş neye istinaden ve kime söylemiş onu da bilmiyorsunuz. Uçlarda yaşayan, sexuel tabuları yıkan kadınlar için söylediklerini hiç düşünmüyorum o yazarların yaşadığı savaşlarla dolu yüzyılları düşününce. Ahlaksızlığı özellikle böyle kadınlar üzerinden ortaya sürüyorsunuz ki yapmayın bunu. en sona attığınız küçücük politik ahlaksızlık göndermesiyle de çevirmeye çalışmışsınız. Ahlaksızlık algınız maalesef sex ve kadın üzerinden yürümüş ve bu sizin suçunuz değil, ülkemizin genel sorunu. Size öyle ahlaksızlıklar sayarım ki bu kadıncağızın belli bir… Read more »

Başka yorumlarınızı da okudum ahlakı, utanmayı hep kadınlara has bir şey gibi yorumluyorsunuz yanlış, bence siz de bundan utanmalısınız…

herdem

Yav arkadaş sırf muhalif olmak için yazmışsın… ”Takıntılar insanı bireyi ve toplumu içten içe çökerten zaaflardır” yazıp filmdeki kadın oyuncusuyla özdeşleştirmiş. Bunu anlamak cok mu zor.
Baş ağrısı yapan bir yorum.

Laf olsun diye yazmadım aksine bu beyefendinin takıntıları var ve rahatsız edici, siz onu anlamamışsınız. Bakınız Merry Shelly’nin biyografik filminin altındaki yorumu.

suntor

Yorumun gerçekten anlaşılmaz tuhaf bir biçimde insanlığı ve medeniyeti anlayamamış, motomot, öğrenilmiş, edinilmiş üzerinde düşünülmemiş bir yorum. Her tür anlayıştan ve kavramadan uzak. Bir insan kadın olsun erkek olsun öyle kafasına estiği gibi canım istedi dayanamadım diye gelişigüzel cinsel ilişkiye falan giremez. Birisiyle beraber ise ona karşı başkasıyla ilişkiye girmeme sorumluluğu vardır ve bu herkesi insan yapan şeydir. Bunu yapmak istiyorsa ilişkide olduğu insandan ayrılmalı önce ondan sonra kendi yoluna bakmalıdır. Cinsel özgürlük diye önüne gelenle bu benim tercihim diye yatan, cinsel özgürlük diye yatan bir insan kendini metalaştırır hiç kimseye karşı bir sorumluluk duyamaz, aile de kuramaz, dolayısıyla biyolojik… Read more »