BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.

Transit 2018 Film izle

Puanla:
0 / 10

-Transit 2018 Almanya,Fransa / Türkçe Altyazılı-

Paris'te yaşayan Alman Georg, Naziler Fransa'yı işgal edince buradan kaçmak zorunda kalır. Marsilya'ya giderken yanında Weidel adlı bir yazara ulaştırılması gereken mektup ve belgeler de vardır. Ancak Weidel intihar etmiştir. Georg, Meksika'ya kaçış izni bulunan Weidel'in kimliğini alır ve kendini oymuş gibi tanıtır. Bu kaçış, tanışacağı güzel Marie ile sekteye uğrayacaktır. Günümüzün göçmen krizine Avrupa’nın geçmişinden bakan ve Anna Seghers’in 1942 tarihli romanından uyarlanan filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

16
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

6 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
kelebek

admin; yazdıımı beğenmişssinki yayınlamışssın.lakin bazı yerlerini kırpmışsın.Özelliklede kendilerini zekilıkle bilgiyi karıştıran dört ayaklılara yazdıklarımı.Ülkemizde bolca bulunur. kara ve sarı cinsi mevcuttur memlekette, işte onlardan…Ziya paşa demiş ya: okumak cahilliği alsada eşşeklik baki kalır sözüyle.

agresif vatandaş

ulan ne cahil adamsın,ayrıcada ar duygun yok: her lafı neticesinden anlamışsın,kişiselleştirmişsin; egonu milletin yorumuna sunmuşsun hala başkalarını cahillikle bilgisizlikle suçlama cesaretine sahipsin…sizden muhafazakarda olmaz milletini sevende… sizden olsa olsa torbacı olur…hadi yol al!

CAHIL VATANDAS

Ben sadece yorumlari okumaya geldim,film filan izlemiyorum..Yukarida yorum yapan arkadslarin yorumlarinin devamini diliyorum,biribirinize sahsi hakaretten ziyade bilgi babinda seviyeli bir tartisma diliyorum,haftaya geldigimde bu 3 kisiden iyi bir performans bekliyorum,saygilarimla 🙂 (ADMIN lütfen olaya müdahil ol konunun ve senaryonun degismeden aksiyonunu düsürerek bilgi yönünü ilave ederek senaryoya müdahele et) destekledigim tek karakter var 🙂

antiX

sahiden sizde kafa çalışmıyor cevap yazmaya değmezsiniz!

kelebek

filmi izlemeden yorumlara takıldım.antiX kardeş; bir kaç akademik kelime kullanılmakla entelektüel olunmaz.hem yüksekte durma maazallah üşütürsün,oralarda basınçta çoktur, hasta falan olursun.(amma velakin eleştirilerine harfiyen katılıyorum.Avrupa dedigin nedirki; Akif’in dedigi gibi tek dişi kalmış canavar.Ahlakın olmadığı yerde rejim ne işe yarar.Sosyalizmi övüp durmayın lütfen. Ahlakta dinden yani inançtan gelir.gerisi teferruat.nasrettin hocanın dediği gibi allamei cıhanda olsan sonunda HİÇ olacaksın…

antiX

tamam seviyene ineyim ;yazılanlar milliyetçi jargonla yazılmadı,anti kapitalist olunmadan anti emperyalist olunmaz sermaye sevicisi.allah sosyalisttir peygamberlerde öyle!hadi biraz üzerinde çalış sora konuşuruz…

Zae

Allah sosyalist asla değildir. Her kesimden toplum yaratmıştır. Hiyerarşik düzen içinde zenginler gakirler akıllılar aptallar yaratmıştır. Bunlar arasında koralasyonu saglamak için kurallar kpymuştur. Fili ve gare yi yaratmış ikisine de işgal edecwği alan ve ihtiyaçları doğrultusunda nimet vermiş ve ikisininde korunma , barınma ve beslenme imkanlmı düzenlemiş , rekabet ve yardımlaşma arasında bir ince çizgi bırakmıştır. Allah ne sosyalist ne kominist ne de kapitalisttir.

meraklı vatandaş

kısaca: çalma, ihtiyacından fazlasını dağıt demişmi kardeşim? demiş!bukadarı yeterli;komünistler ve sosyalistler allah yolunda savaşıyor demekki,allahın sözünü hakim kılmaya çalışan onlar,allah mazlumlardan ezilenlerden yoksullardan …yanadır olması gerekir doğrumu? doğru;sosyalistlerde öyledir;bütün peygamberlerde öyleydi istisnasız…allah sınıflı toplumdan yana değildir öyle olsaydı ihtiyaç fazlasını dağıt demezdi;allah anti kapitalist anti emperyalist anti ulusçu;özellikle anti baasçı; halkların bir arada sömürüsüz ve savaşsız bir dünyada yaşamasını istiyor …sosyalistlerde kanları ve canları pahasına bunu ispatlamışlardır, doğrumu arkadaşım? doğru. Allah bu zalimlik ve zulüm içinde tarafsız olamaz; mutlak ve kesin biçimde ezilenlerden yanadır!bu ndan kim korkar? egemenler;bu bezirgan saltanatından beslenen sahtekarlar,dini imanı para ve güç olan kapitalist yalamaları korkar… Read more »

KELEBEK

antiX; okuduğun yada öğrendiğin iki satırla sosyalistliği savunma.Verdiğin kriterlere göre Allah ve Peygamberleri dediğin gibi olduğunu sanmakla ve böyle düşünüp demogoji yapan kıt akıllılar… siz sermaye ve kullanımını aklınızca dağıtırken!!! atladığınız birşey var. Allah ihtiyacınızın fazlasını dağıt derken kimin neye ne kadar ihtiyacı olduğu kişiye göre değişir. İhtiyacının değil; malının zekatını dağıt yada ver demiştir. Ayrıca Allah sadece mal ve mülke değil edep ve erdemli olmayı yani güzel ahlaklı olmayı istemiştir.Sen ateistsin sanırım ki,Allah’ı ve emirlerini sadece parayla değerlendiriyorsun.Sosyalist ve komünist ülkeler ve rejimlerinde yaşayanlara baktın mı? Temiz ahlak ve erdemlilik göstererek mi yaşıyorlar, yoksa dejenere olmuş halde mi yaşıyorlar.Allah… Read more »

inançlı vatandaş

vatikan tv den haberler vermişsin ne güzel…sen biraz allahın verdiği aklı kullan ve ekonomi-politik diye bilim var oralarda dolaş belki atrmosfer kirliliğine son verme ümidi yaratırsın;”herkesten yeteneğine göre herkese ihtiyacı kadar” belirlemesini sosyalistler ortaya atsa da insanlığın ve tanrının özlemdir bu çok net ve kesindir!burada kainatı bütün bir evreni yaratan yaratıcıya aklı vermişsin onun ne istediğini hala anlamamışsın;yani eş koşmuşsun!oysa o bütün peygamberleri ve dinleri hak kabul ederken işaret etmek istediği şey dini kullanan bezirganlardı,bütün evreni, kaiantı senin beynini yaratıyor;nasıl çalışacağını belirliyor ama ihtiyaçlarını köpürterek diğer insanları köle yapacağını bilmiyor,ön göremiyor öylemi?yani aslında senden veya şeyhinden akıl alması gereken bir… Read more »

kelebek

İnançlı Vatandaş; sanırım bana atıfta bulunmuşssun! Elhamdülillah Müslüman ve milliyetçi biriyim ben.Ne cemaatle nede şeyhlerle işim olmaz ve olmadıda. yazdıklarımı aklınla okuyup yarım anladın demekki.Haşaa ben eş koşmam ve koşmadımda. İslam bütün dinleri kapsadığı için anlaşılır diye yazdım fakat senin aklın onuda anlayamamış.Ben;dinimizde mal ve mülkün ikinci planda kaldığını öncelikle temiz ahlak ve erdemli olmayı emrettiğini ve o düsturda hayatımızı devam ettirmeyi emrettiğini belirtmeye çalıştım. Vatikanı nerenle anladında çıkardın ……Dinimizin temelinde demokrasi var zaten.Beni Allahsızlıkla itham ederken asıl sen dinden çıkıyorsun.iyi düşün bunu.

antiX

tabii: bazı homohabilislere beyin hacminden ötürü konu ağır gelebiliyor ve bu beklenen bir reaksiyon olarak literatüre edilir;sık karşılaşılan bir durumdur.

antiX

iki yüzlü asalak avrupa;soğuk ikliminde bir cacık yeişmeyen ama dünyanın enlezzetlilerini tıksırıncaya kadar tüketen sömürgeci avrupa,sscb tehdidi olmasa çalışanlarına en basit insan hakkını bile çok görecek talan ve katiamlarıyla meşhur aciz avrupa; ceberrut burjuva adaletinden kaçanların amerikayı kurduğu kıt zekalı avrupa,romadan ve kilise egemenliğinden başka tarihi olmayan hırsız avrupa; umarım birgün hakettiğin biçimde yaşarsın deliler hapishanesi avrupa!insanlığın birikimlerine burjuva yasalarınla el koyarak onları kendi tekellerine pazarlatıp yerli işbirlikçilerinle insanlığın kanını emen vampir avrupa,son olarak neandertal ırkının homosapiensle savaştığı geri irk avrupa..filmde bunlar anlatılmış arkadaşlar keyifle izleyebilirsiniz.

herdem

Cok guzel ozetlemissin filmi degil zihniyetini bakis acini insana topluma yasama iliskin… tam kusacaktim ki yorumun kisa surmus…

vatandaş

yanlış yorumlamışsın ; yaşama topluma bakış açısı değil sömürgeciliğe bakış açısı o;neticenlemi düşünüyorsun birader?

herdem

Icinizde ki kini kusmak icin kilif aramayin yav. sanki 14 yasindaki ogrencilere nasihat eder gibi somurgecilige olan tepki degerlendirmesi gercekte 14 yasindaki cocugun kendisine nasihat vermesidir… Kendi ulkenin tarihine bak hic mi somurmemis baska toplumu? ama is donup dolasip baska ulkeye geldimi tamam insan hak mucadelesi veren bulbullere donusuyonuz be…

vatandaş

kardeşim gerçeği görmemekte neden bu kadar ısrarcısınız anlayamadım;imparatorlukların tümü uluslar hapishanesiydi… gelişmekte olan ülke demek aslında sömürge ülke demektir, sömürge yada yarı sömürge ülke burjuvazilerinin komprador-işbirlikçi,dispiritör…vs.vs- olduğu zaten bilinen ve zorunlu-araştırın yormayın – birşey; mal edinme hastalığı insanlığıda hasta hemde akıl hastası etmiş ve cennet cehennem kavramını ortaya atmasına neden olmuştur,zulüm sanılanın aksine çok ama çok eskidir, şimdi bu sahte mülkiyet ve insan ilişkilerinde özgürlük görüp alçaklığın değirmenine su taşımanın anlamı yok.biraz cesur ve dürüst olun bunlara biat ederek dünyanın acı çeken diğer çoğunluğunu görmemek başka bir akıl hastalığı olsa gerek..tek çözüm var:hem bu milliyetçilik ve ulusçuluk hastalığıyla halkları birbirine… Read more »

herdem

1- antiX in yorumu filme iliskin olmadigini filmi izleseydin zaten fark ederdin. Film multecilerin kederlerini, asklarini, multeci yasamina dair zorluklari ifade ediyor. simdi bana multeci olmalarinin temel nedeni kapitalizmin veya emperyalizmin somurge zihniyetinden dem vuracaksin onuda kisaca bi cumleyle ozetliyeyim; multecilik kaynagi yozlasmis siyasilerin seyasetlerinin sonucudur diyecem onada zaten o siyasetcileri belirliyende onlar diyeceksin… guzel kardesim ortadogu insanin temel sorunu nedir biliyormusun hep yargiliyorsunuz yargiladikca ozgur dusunemiyorsunuz ve taraf oluyorsunuz, tutuklu kaliyorsunuz bir yaninizla… 2. antiX in ikinci yorumuna bak. bir cumle kurmus icinede bi kac yabanci kelime ama cumlede anlam yok. o munasebetle adam izlemedigi filmi yorumlamis. Daha ne… Read more »

vatandaş

peki; eleştirilerinizi samimiyetle kabul ediyorum; bildiğiniz, hissetiğiniz,anlamdandırdığınız gibi yaşayınız, sanırım yapılan eleştirlerin şahsınızla en ufak bir ilgisi olmadığını o mentaliteye yönelik olduğu konusunda hemfikirizdir.esenlikler dilerim.