BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-La Familia / The Family 2017 Venezüela,Şili,Norveç / Türkçe Altyazılı-

Andres, günübirlik işler yaparak para kazanmakta olan bir adamdır. Bir gün 12 yaşındaki oğlu Pedro, istemeden bir çocuğun ağır yaralanmasına sebep olur. O mahallede kalırlarsa oğlunun öldürüleceğini bilen Andres, onu alıp çalıştığı yerlere götürerek gözünün önünde tutar. Pedro, mahalledeki bir arkadaşını merak ettiği için sürekli geri dönmek isteyecektir.Venezuela'nın Oscar adayı olan filmde, çocuğunu fakir bir mahallede tek başına büyütmeye çalışan genç bir babanın, oğlunu çetelerden kurtarma mücadelesi konu alınıyor. Bu yapımı sizlerle paylaşıyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

8
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
vedat

Beklentimin altında bir film, ancak iki kişiyle yürütülen bir film olmasına rağmen fena sayılmaz.

izleyici

bu ülkeler resmen çürümüş;çocukların ağzındaki muhabbete,insan ilişkilerine bak, hani venezüalla sosyalistti,çakma sosyalistler?. dünya delirmiş yada delilerin sesi çok çıkıyor.bu film neresiyle oscara aday olmuş oda meçhul;-çakma(gizli kapitalist)-sosyalistlerin bi halt beceremediklerini belgelediği için olabilir… nede olsa capitalistler dağıtıyor oscarı diyip kendimizi avutalım en iyisi.aynı libye sosyalıst cemahıryası gibi-yazıldığı gibi okununca çıkardığı sesten vizyonuda belli oluyor lütfen öyle okuyun-tabi feodalizmi tasfiye etmeden nasıl kapitalist olunuyorsa, aşiretlere dayanılarakta öyle sosyalist olabiliyor bu milli ve yerli vericiler!

vedat

Sosyalizmi kötülemek için sosyalist olmayan bir ülkeyi göstermen aynı zamanda senin de bilgisiz olduğunu gösterir. Senin gibilere göre nerede ABD karşıtlığı olmuşsa orası sosyalisttir. Oysa Venezuella tayyip gibi işbirlikçi bir diktatörle yönetiliyor. Hem nerenden çıkardın oranın feodal olduğunu, tamamen asılsız uydurmaları sallamaşsın.
Teori üreteceğim derken kaş çıkarmışsın ideoloji satayım derken göz çıkarmışsın.

izleyici

iktidardaki partinin venezüela birleşik sosyalist partisi olduğundan haberin yok sanırım;buna yirmi birinci yüzyıl sosyalizmi diyorlar-eski euro komünizmin latin amerika sexiyonu;zaten sosyalizm ideolojisi işçi sınıfından çok ezilen ulus burjuvajisinin pazar kapma aracı olmuş-(ezilen ulus deyince determinist anlamda tarihsel gelişimini tamamlayamamış-daha kapitalist(üretim ilişkileri) olamamış feodal- anlamalıyız) …keşke bu talihsizliği yazmadan önce bi araştırsaydın demekten başka birşey diyemiyoruz.zaten sahte sosyalist oldukları yorumda belirtilmiş ne istiyorsun anlamadım?
ek:https://tr.wikipedia.org/wiki/21._y%C3%BCzy%C4%B1l_sosyalizmi
https://tr.wikipedia.org/wiki/Hugo_Ch%C3%A1vez

vedat

Bahsettiğiniz, kapitalistler tarafından küreselizme uyarlanmış bildiğimiz sosyal demokrasinin sosyalizm kelimesiyle cilalanmış halidir. Seçimle gelen diktatörlük, işsizlik ve artan sömürü de bunun kanıtıdır.
Ayrıca sosyalizmin “ezilen burjuvazinin pazar kapma aracı” olduğunu söyleyerek, küresel bir oyun olduğunu da siz doğrulamış oluyorsunuz.
Küresel sosyalizm ile işçi sınıfı sosyalizmini ayırmadan Venezuella’yı sosyalistmiş gibi gösterip sosyalizmi yermeniz elbette yanlış bir tutum olmuştur. Üstelik aradaki farkı biliyor olmanız daha vahimdir.

izleyici

bak kardeşim önce üslup sorununu bir çözelim: bilmiyorsun, cahilsin teranelerini geçelim; geleneğe yakışmayan bir tarzda konuşuyorsunuz ve okuduklarınızı anlama sorununuz var
,ilk yazıdada ikincisindede yakınmalalarınızın tümünün cevabı net biçimde tereddüte mahal bırakmadan verilmiş;yazılanların tümü aradaki farkı gözünüze sokmak, tartışma yaratmak için yazılmış bunu görüp anlamamak için peşin hükümlü veya k.burjuva ahlakına sahip olmak gerekir;küresel sosyalizm -işçi sınıfı sosyalizmi gibi literatür uydurmalarınızıda kendinize saklayınız…ayıptır!
https://tr.wikipedia.org/wiki/Sosyalizm
https://tr.wikipedia.org/wiki/Feodal_sosyalizm
https://tr.wikipedia.org/wiki/Burjuva_sosyalizmi

antiX

sosyalizmi nerede yermiş arkadaş ? göremedim. yerdiği: baasçı ,şiacı, bonapartist,şamanist,bolivarist,turanist….tipi ulusalcı hezeyanlar, bunlar halklara kan ve gözyaşından başkahiç birşey vaadetmedi; edemez! izleyici bunu irdelemek istiyor anladığım kadarıyla ve günümüzün akıl tutulması yaratan ideolojik kirliliğine olumlu bir göndermede bulunmuş, iyi bir yerinden tartışma açmış, umarım katılımla güçlenir.

Tozmik

Klişe bir senaryo ama anlamlı ve iyi bir film.bunun en büyük nedeni Oyunculuklar.Yönetmeni bile bu ilk filminde oyuncular kurtarmış diyebiliriz.Yönetmen geçiş sekanslarında çok hızlı davranmış bu filmde bazı yerlerde kopma hissi uyandırıyor.Yinede yönetmen ilk filmine göre fena bir iş çıkarmamış.ama filmin en büyük eksisi özettede yazdığı gibi ağır yaralanan gecekonduda yaşayan çocuğun intikam almak isteyen arkasının gösterilmemesi.en büyük artısı ise babanın çocuğuna zarar gelmesin diye yaptığı fedakarlıklar.