BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Wajib 2017 Filistin / Türkçe Altyazılı-

Nasıra'da , Hıristiyan bir Filistinli baba, kızının düğün davetiyelerini elden dağıtmak için İtalya'da yaşayan oğlu ile birlikte gelenekleri gereği tanıdıklarını ziyaret edip davetiyeleri elden teslim ederler. Babanın gelenekçi, oğlunun modern olması bu keyifli ziyaretlerdeki sohbetlerde kültür ve fikir farklılığını ortaya çıkarır.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

2
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
antiX

oyunculuklar çok iyi; klasik daha gelişmiş medeniyet görünce doğduğu iklimi sorgulama ve sömürge olmanın yarattığı kültürel parçalanmışlık ve ekletizmi -isterseniz kozmopilit diyelim- bu filmdede hissetmek mümkün, buna rağmen köklü tarihe sahip olanların hayatta kalma becerilerini suça ve pisliğe bulaşmadan -üniformasında kendini bulma sendromu- ortaya koyduklarını ve onurlu biçimde bunu başarmaya çalıştıklarını görmek son tahlide son sözü köklü olanın söyleyeceğine olan tarihten süzülüp gelmiş inancımıza güç katıyor. İsrail sömürgeciliğini şu replikten daha iyi anlatan ne olabilir: “onların dilini onlardan bile daha iyi öğrendin ama onlar için görünmezsin.” Yaratan kimseyi kör ve vicdansız bırakmasın.

barolo

içine dogdugu topraktan mecburiyetten kopanlar, yasadigimiz bu günlerde koparalicak olanlarin tek tesellisi, çile çekmeye gelmisdik bu aleme. günün birinde bitecek özgürlesecegiz.

x