SİTEMİZİ YENİ TASARIM VE ALTYAPIYLA BEĞENİNİZE SUNUYOR, GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ.
Puanla:
0 / 10

-La noche de 12 años 2018 2019 Uruguay,İspanya,Arjantin,Fransa,Almanya / Türkçe Altyazılı-

1973 yılında Uruguay, askeri diktatörlük ile yönetilmekteydi. Bir gece üç siyasi tutuklu, hapishanedeki hücrelerinden alınarak bilmedikleri bir yere götürülür. Burası onların son 12 yıllarını geçirecekleri hücreleridir. Yapılmak istenen şey onları öldürmeden delirtmektir. Bu mahkumlar arasında, yıllar sonra Uruguay Başkanı olan Jose Pepe Mujica da vardır. Gerçek yaşamdan alınan film, Uruguay'ın son yıllardaki sevilen başkanının ve yoldaşlarının yaşadıklarını konu alıyor. Bu yapımı sizlerle paylaşıyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


10
VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:

7 Yorum sayısı
3 Cevaplar
0 Takipçiler
 
En ilgi çeken yorum
En sıcak yorum başlığı
10 Yorumcu sayısı
  Kaydol  
Bildir
Gökhan

Demokrasinin ülkeler için olmazsa olmaz olduğunu bu filmi izleyince daha iyi anlıyorum. Mücadeleyi bıraktığın anda kaybetmişsin demektir. Ders verici nitelikte olan bu filmi tavsiye ederim. Yaşanmış olaylardan esinlenilen filmler daha ilgi çekici ve samimi geliyor bana göre.

sema

tek kelime ile muhteşem

Yagmur

Tek kelimeyle harikaydi.

sadi

iki kelimeyler?

Hadiye

Birbiriyle çatıştırılan yoksul (ve yoksul sever) çocuklar darbelerle ezilir, asılır, işkencelerde öldürülür, kaybedilir, örgütleri dağıtılır, geriye Jose Mujica (Pepe)’nın ahlakı kalır. Burdan selam olsun yaşayan en yaşlı devrimciye… ABD’nin adını bir kez bile geçirmeden darbe altındaki bir ülkede yaşananları anlatan bu naif filmi, yaşananlara küçük bir pencereden de olsa tanıklık etmeye çalıştığı, çekilen acılar unutulmasın diye yola çıktığı için sevdik yine de:)

KADİR

FİLMİ İZLEYİNCE GELDİ AKLIMA
Bugün pazar.
Bugün beni ilk defa güneşe çıkardılar.
Ve ben ömrümde ilk defa gökyüzünün
bu kadar benden uzak
bu kadar mavi
bu kadar geniş olduğuna şaşarak
kımıldamadan durdum.
Sonra saygıyla toprağa oturdum,
dayadım sırtımı duvara.
Bu anda ne düşmek dalgalara,
bu anda ne kavga, ne hürriyet, ne karım.
Toprak, güneş ve ben…
Bahtiyarım…
NAZIM HİKMET
(ANLAYANA)

vedat

Dünya nice faşist ve diktatörler gördü, ancak halkın yarısının resmi olarak faşist olduğu tek ülkeyiz. Kimbilir günün birinde belki aydınlık buralara da uğrar.

R

Madem öyle, diğer yarısı da hain. Senin gibi.

antifa$ist

yok arkadaş senin gibi lağım farelerini kast etmiş ;diğerleri gerçek vatansever oluyor; anladınmı ?

DEVRİMCİ

” Tanrısı değişir kendisi değişmez tek din fa$izmdir! ”
Tek kelime muhteşem,
Yine farklı iklimden yine yerli ve milli ayağına emperyalizmin kıçını yalayan sahte milliyetçi, çapsız hiçbir insani değeri haketmeyen malum takımın marifetleri hakkında fikir sahibi olduk. Yabancı değiliz:….12 eylül faşist darbesinin paşalarıda aynı kudretteydiler, yapmadıkları insanlık dışı zulüm, alçaklık kalmamıştı; biz buradayız ama onlar tarihin çöp sepedindeler! Son sözü direnenler söyler! SELAM OLSUN!