BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Il primo re 2019 İtalya,Belçika / Türkçe Altyazılı-

Romus ve Romulus kardeşler çobanlık yapan iki kardeştir. Koyun sürülerini bir selde kaybedince yeni topraklar aramak zorunda kalırlar. İki kardeş yanlarında hiç bir şey olmamasına rağmen bu uzun ancak tarih yazacak yolculuğa adım atacaktır.Tarihi olaylardan alıntı olan ve iki kardeşin verdiği dramatik mücadeleyi anlatan filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

10
<strong><i>VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:</i></strong>

2 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
kumpas

ya arkadaşlar teolojik tartışmanız güzel fakat film nasıl onuda söyleyin.

vedat

Bazı küçük yanlışlar yapmasalardı daha iyi olurdu.
Örneğin Milattan önce cennet diye bir kavram yoktu. Filmde sürekli Tanrı korkusu işlenmiş, oysa o tarihlerde filmdeki kadar Tanrı korkusu yoktu, Tanrı korkusu daha ziyade İslam ile yükseltildi.
Film genel olarak iyi işlenmiş, izlemeye değer.

miray

amma boş konuşmuşsun ya, bilmeyen tüm zamanların canlı şahidi sanacak, cahil cahil konuşma bilmediğin konularda.

vedat

Evet ben bilmiyorum, doğrusunu senden öğrenelim(?).

heredot

iyi kapak olmuş 😀

Murat

Dostuminsanin anlamlandiramadigi seylerden korkmasi m.ö15binlerden basliyor yani homo sapiensin var olusundan sonra. İslamiyete bok atta bu kadar cahilce degil.

vedat

Yorumumu iyi okumamışsın, korku her zaman vardı ama milattan önce filmde yansıtıldığı kadar değildi.
Bugün hangi dinden inançlı olursa olsun hepsinde tanrı korkusu var ama İslamda tanrı korkusunun yanında bir de cehennem korkusu var.
Bu bir çamur atmak değil, gerçeği anlatmaktır.

antiX

Korku bilinç altının(kabul görmeyen duygu düşünce davranışın gönderildiği hapishane benzeri yer…) bir faaliyetidir en ilkel canlılarda bile korku olması gerekir; bilincin olduğu her yerde bilinç altıda vardır(freud psikoanaliz yaz ara merakını gider), korku yoksa hayat ta kalma olmazdı…bundan da anlaşılacağı gibi korku değerli olan şeyleri güvence altında tutma eyleminin tetikleyeicisidir (meraklılar amigdala yazıp araştırsınlar);ancak insanların cehennem inancıyla korkutulması sınıfların olduğu bir dünyaya ve daha karmaşık üretim ilişkilerinin varlığına işaret eder; elin, aslında emeğin, kullanılmasıyla zekanın gelişmesi arasında hatta dik durmakla zeka arasında bile bağ olduğunu hepiniz biliyorsunuz, emeğin yarattığı muazzam servet bu servete el konulmasının da önünü açmış sınıflar oluşmuş… Read more »

mert

İnsan var oldu olalı veya insan insan olmuş olalı korku hep var olmuştur. Özellikle de ilk çağlarda yaşayan insanların hayata dair korkuları daha da büyüktü şimdi sıradan normal doğa olayları şeklinde gördüğümüz durumlar o insanlar için açıklanamayan gizemli ve çok korkunç olaylardı bu sebeple gerek bu olayları anlamlandırmak gerekse gerekse korkularından korunmak için tanrıya inanma ve sığınma hissiyatı o insanlar için daha yoğundu kar yağışından şuan kimse korkmuyor anacak bu durum o insan için tanrıya sığınma sebebidir. Aklıyla hayata hükmeden insanın korkuları çoğalmış olabilir anacak tanrı korkusu azalmıştır bana göre yeni dünyada.

Mustafa

Vedat tanrı kavramı ve cennet Hz. Ademden önce ve dünya yaratılmadan öncede vardı.

x