BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Heights / The Liberators 2017 Bulgaristan,Makedonya / Türkçe Altyazılı-

NOT: BU FİLM, SİZLERE ÖZEL OLARAK ÇEVRİLMİŞTİR.
1870'li yıllarda, Türk hakimiyeti altındaki Bulgaristan'da ayrılıkçı hareketler ortaya çıkar. Özel olarak görevlendirilen 2 kişi, Türk hükümetine ait paraları çalmak ve bunları direnişte kullanmak için görevlendirilir. Ayrıca çok önemli bir mesajı da direniş merkezine ulaştırmak zorundadırlar.Gerçek hayattan alıntı olan ve Türklere karşı başkaldırının anlatıldığı filmi sizlere ÖZEL ÇEVİRİ İLE sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLM ÇEVİRİSİ: POLEN)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
31 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Tarık
7 ay önce

çok gerçekçi filmdi

omer
7 ay önce

Son derece güzel bir film. Özellikle çekimler harika.

Gazi
10 ay önce

Güzel film emeği geçenlere tşkr

Bilo
11 ay önce

Türk azınlıta isyan etsin dağlara çıksın ??

Ersin Altan
Reply to  Bilo
10 ay önce

Bulgaristan o zaman Osmanlının bir vilayeti idi ve büyük bir Türk nüfus vardı.

mümtaz
11 ay önce

devrim için yola çıkanların uğradığı ihanetleri ve de devrime inananlrın verdiği kavga saygı duyulacak bir film.

Sana ne
11 ay önce

Konuyu tam bilmiyorum. Ama Atalarıma orada yapılan zulmü seyretmem.

sezgin
Reply to  Sana ne
11 ay önce

teşekkür ederim kardeş. aşağıda bazı kendini bilmezler “devrim, kürdistan, özgürlük” safsatalarının ardına saklanarak küfredip duruyorlar. ama suç onlarda değil, bu filmi “özel çeviriyle” siteye koyanlarda…

Akansel
11 ay önce

Osmanlı’nın son dönemlerini oldukça güzel bir şekilde perdeye getiren çok güçlü bir film… Çeviri ve paylaşım için çok teşekkürler…

barolo
11 ay önce

sinemanin evrensel degerlerine sadik kalip, tarihsel bir süreci bu denli sarkastik dille izleyice aktarabilmek ustalik isi bence.

Metin
11 ay önce

Konusunu okuyunca bizi aşağılayan bir film olabilr diye düşündüm ama değil…Gerçekler ve idealler peşinde koşan bir grubun hikayesi, tarihimize de dokunması bizim için daha bir merakla izleme sebebi. İzlenir.

vedat
11 ay önce

Dünyada devrim henüz doğmamış ama işgalcilerden kurtulmanın adına devrim demişler.
Devrim kıvılcımı böyle başlar, çeteler, ihanetler, korkaklar, cesurlar birbirine karışır.
Tepeler kızıllaşmadan özgürlük olmaz, özgürlüğü avucunuza alın, sizden kaçmaya çalışacaktır.
Korktuğu siz değilsiniz, onu emanet edeceklerinizden korkar.

Çeviri için teşekkürler.

antiX
11 ay önce

Barolo’yu analım ve çeviri yapan arkadaşa teşekkürle başlayalım: özgürlük, eşitlik ateşini çağlar boyunca taşıyanların filmi!

barolo
Reply to  antiX
11 ay önce

filmi izlemedim henüz.”koyun postu kiligina girip askerlerimiz öldüren bulgarlar… bu yoruma öfkemi kontrol altinda tutmaya çalisarak yazabildiklerim. “7 haziran 2015 -kaybettikleri ilk seçimdi.- seçimlerinden sonra ülkemizin güneydogusunda -kürdistan- gencecik askerlerimiz ve onlarla ayni yaslarda yöre halki hayatini kaybetti. kendilerine jöh,pöh diyenler öldürülmüs genç kizlarin çirilçiplak bedenlerini sokaklarda sergilediler. digerleri günlerce bi evde tutsak ettigi gençleri diri diri yaktilar. en kötüsüde videolari dolasiyor hala, öldürdükleri gençlerin kafasini kesip poz verenler. sene 2015di. bunlar türkiye cumhiriyetinin askeri ve polisleriydi…öfkeme yenik düstüm susuyorum…emeginden dolayi çeviren arkadasa selamlar.

Ayse
Reply to  barolo
11 ay önce

Türkiye Cumhuriyeti toprakları ne zamandan beri Kürdistan oldu ?
Ekmeğini yiyip suyunu içtiğiniz topraklara bu şekilde nankörce hainlik yapmaktan başka hiç bir işe yaramazsınız.

Reply to  Ayse
11 ay önce

kim kimin ekmeğini yiyormuş şurada mevcut:
https://www.youtube.com/watch?v=4TXzW4nF7fU buda sizi adam etmezse dna testi yaptırın gelin konuşalım

TÜRK
Reply to  bu çağda sallamak yok
10 ay önce

sen birilerinin hazırladığı sunumu tarihi gerçek mi sanıyorsunda inanmayan şunu izlesin diye aklınca yer gösteriyorsun. o birilerinin maksatlı hazırladığı grafiklerle tarih öğrenilmez. sen Türklerin anadoluya 1071 demi girdiğini sanıyorsunda ahkam kesiyorsun arkadaş.m.ö. binlerce yıl gerisine uzanır bizim anayurdumuz. eğer maksadın kürtlerin buraların eski sahibi dersen; aç ta gerçek tarihçilerden gerçek tarihi okuda öğren derim sana. kürtler hiçbir zaman ne millet olmuşlar, ne devlet olmuşlar nede millet ve devlet olmak için bir çaba ve istekleri olmuştur. 100 yıl öncesi kullanılan kürdistan kelimesi, kürtlerin anayurdu olduğu için değil, son 150 yıldır kümeleştiği o bölgeyi tarif için söylenen sözdür. 300 küsür sene bizim… Read more »

Reply to  TÜRK
10 ay önce

bizim kafamız kelmi

Reply to  TÜRK
10 ay önce

insanlar ölmesin,çocuklar ölmesin demeyi bile suç haline getirdiniz daha ne martaval okuyorsun ulan!film üzerinden konuş, bulgar düdüklemiş kürde saldırıyorsun haysiyet yoksunu! buraya at sidiği içerek geldiniz diye kimsenin vatanı yok öylemi?

Reply to  TÜRK
10 ay önce

at yalanı inanı mealinden yanıt olmuş ;cevap yazmasanız daha haysiyetli olurdu: kimsenin türklere birşey dediği yok her köfteye maydonaoz omanın alemide yok, hakikat ortada! haritalarda anlatılan hiçibirşeyin baki olmadığı ve esas olanın değişim olduğu, ne kıçından element uyduruyorsun? siz zaten böylesinizdir akrabanızdan köyünüzden biri devlette çalıştımı kendinizi devletin sahibi sanırsınız! bak orada yüzlerce devlet binlerce beylik kurulmuş geçmiş gitmiş ne için ? insanların hak hürriyet ve bir arada yaşama kültürü yaşamaya gelişmeye devam ediyor siz ortaçağda kalın hitler artığı faşist

TÜRK

Merdi kıpti şecaat arzederken sirkatin söylermiş. Sana küfretmek istiyorum fakat kendime saygım engel oluyor.

bulgar dürter kürde çatarlar...
Reply to  TÜRK
10 ay önce

ulen fa$ist olmanız insanlığa küfür zaten; yalan dolan yazmış tek tutarlı birşey sunamamışsın, mırtaza; bide kalkmış terbiyeden bahsediyorsun dispiritör sermayenin uşağı! git çekirdek çıtla tırrek!

TÜRK

sen kürtlüğünü öne çıkarıyorsunda ben Türklüğümü söyleyincemi faşist oluyorum. Bulgar dediğin 300 yıllık bizim tebaamız ve topraklarımız. Açta tarih oku, ortalıktan öğrendiğin kulaktan bilgilerle laf salatası yapıp entellektüel göründüğünümü zannediyorsun kendini. Alman ve İngiliz masonlarının kışkırtmasıyla komitacılık yapanların yaptığı adiliği marifet görenler; asıl vatan haini sizlersiniz. 1. cihan harbinde Bulgarlar bize tekrar tabii olmak için kiralık arabayla Türkiyeye gelip talepte bulunuyor, ne menemse bizi yönetenler kabul etmiyorlar. Çabalayın çabalayın, sonunda kibrit suyunu dökeceğiz. ekmeğimizi yeyip suyumuzu için, aç karnınızı doyurun sonrada sığındığın kabuğu kırmaya çalışın.

yaşasın türk-kürt kardeşliği
Reply to  TÜRK
10 ay önce

bak Türk kardeşim: senin etnisitenle kimsenin sorunu yok ; hata övünmenlede ; ayrıca övünmelisinde; bu coğrafyaya hükmetmişsin; bulgarını,yunanını,arabını,mısırını … valiyle yönetmişsin bunlar tarihsel gerçek hiçbir sıkıntı da olmaz; onca zulma inkara ötekileştirmeye rağmen kürtler türklere düşman falan filan değil; hiçbir zamanda olmadılar, temenimiz böyle birşeyin hiçbir zaman olmaması, buraya geldiklerinden beri en büyük müttefik ve ayrıca ulusu oluşturan önemli kriterlerden birinede sahipler din ve mezhep birliği+ toprak birliği…etrafına bak kürtlerin yaşadığı bölgelerde hüküm sürenlerin şia olduğunu göreceksin ;sia eşittir ingiliz denince bazıları alınacak ;olsun gerçek bu. kürtlerle türklerin kardeşliği demek iranın,ırakın,suriyenin yarısından basraya kadar bu iki aziz miletin nüfüz alanı… Read more »

sezgin
Reply to  barolo
11 ay önce

kendi insanlarına olan “nefretini” kontrol altında tutmaya çalışan birine nasıl bir sıfat yakıştırılır? şayet burada değil de sokakta karşılaşsaydık, neler söylerdim bilemiyorum. sizi de “kürdistan”a yollayalım, orada k.çınızı silecek tuvalet kağıdı ve su bile bulamazsınız ama burada müknümüüankaüyuikaie diye ahkâm kesiyorsunuz. AB’den kaç para tahsisat alıyorsunuz, söyleyin de bilelim bari. vatan hainlerine AB ve ABD iyi para veriyor. örnek, metin topuz, emre uslu vb.

Reply to  sezgin
11 ay önce

bunu sayın c.başkanına ve binali yıldırma söyleyin biz neyin ne olduğunu zaten biliyoruz;kürde küfretmek size birşey kazandırmadı, kazandırmaz!şunu bi izle bakalım kim kimin yurduna gelmiş öğren
https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0

Tozmik
Reply to  barolo
11 ay önce

Abi orada yorumdada bir İroni var aslında.Milliyetçi arkadaşlar Ermeni,Yunan ve Yahudiden ibaret sanarlar düşmanları.ve hep bu 3 millet eleştirilir genelde.hadi bide Sırpları katalım.Srebrenitzadan dolayı.bu 4 milletin dışına çıkılmaz.Ama bana göre en çok eleştirilmesi gereken Bulgarlardır.Bu benim benim fikrim.Koyun postu kılığı olayı yorum değil Tarihi bir olaydır.ve Dünya Tarihinde yaşanmış en gaddarca olaydır bana göre.Yahudilerin fırınlarda yakılmasından bile daha dehşet bir tarihi olaydır.nedenmi.bir insanı haberi olmadan gece hayvan kılığına girip boğazından kesion.bundan daha gaddarca bir olay olabilirmi.Burda söz konusu askerlerimiz değil.yapılan olayın adiliğini ve kalleşliğini vurgulamak istedim.Bir insanı uyurken öldüremezsiniz.Bunun için insan olmamanız gerekir.Bulgar asıllı değilsin dimi Barolo abimiz.sadece Objektif olmaya… Read more »

barolo
Reply to  Tozmik
11 ay önce

sevgili tozmik arkadas, insanlik suçlari dünyanin her tarafinda digerine parmak isirtacak vahsilikde islendi. islenmeyede devam ediyor. insan olabilme erdemine büyük merhaleler sonrasi ulasan vicdanli bireyler, bu vahsetlerin sürekli karsisinda durdular. her türlü bedele ragmen mücadeledeye dünyanin her tarafinda devam ediyorlar… içine dogdugumuz dil ve ülkenin ne kültürel kodlarindan nede resmi tarihinden kendimizi soyutlayabilmek hiçde kolay degil. fakat, o kültürel kodlar ve resmi tarihle hesaplasmayi erdemli, ve vicdan sahibi bir dünya yurttasi olarakta ertelememek gerek. selamlar.

cemilog
11 ay önce

Harika

Tozmik
11 ay önce

Bulgaristan Sinemasından Felsefik bir Başyapıt.Komedi sahneleride aslında çoğu komedi değil İroni.Ayrıca filmde çok güzel didaktik şiirsel ve anlamlı cümleler kullanılıyor.Bu açıdan film size bir kitap okuyor hissi uyandırıyor.Macera türünde Türkleri kötü gösteren ama Kendi Milleti Bulgarlarıda kendi devrimcilerinin sözleriyle yerden yere vuran bir film.Ama koyu Milliyetçi Arkadaşlar filme karşı çıkıp filmin siteden kaldırılmasını talep edebilir.Çünkü Gerçektende çok vurucu sahneler var.Tabi bizim Millliyetçi görüşümüz doğrultusunda daha çok Ermeni ve Yahudilerden nefret ederiz.Bulgarlardan böyle bir nefret o derece zaten yoktur.Ama esas nefret edilmesi gereken Millet bana göre Bulgarlardır.Trakyada Koyun Postu kılığına girip Askerlerimiz uyurken gece boğazlarından keserek öldüren Bulgarlardır.Ki bu tarihte asla… Read more »

yılmaz
11 ay önce

harika

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x