BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Eyes Wide Open / Einayim Petukhoth 2009 İsrail / Türkçe Altyazılı-

Kudüs'te yaşayan Yahudi ortodoks bir kasap, mutlu bir aileye sahiptir. Yanında çalıştırmaya başladığı 22 yaşındaki genç ile yakınlaşmaya başlayınca, cinsel kimliğini sorgulamaya başlar. Ayrıca eşcinselliği, cemaatten de dışlanmasına neden olacaktır.İsrail yapımı ve kendi türünün tek örneği olan bu filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: MİNE)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
nurşen
1 ay önce

lütfen lütfen ama lütfen screwed filmini de çevirebilir misiniz

sezgin
5 ay önce

emeğinize sağlık çevirisini bulamadığım birçok filmi sitenizde buluyor ve izliyorum
Burning Blue filmini de çevirirseniz çok sevinirim

Merve nur
6 ay önce

Fazla gerçekçi, fazla dramatik başrol oyuncusu genç adam kadın erkek herkesin hayran olacağı cinsten cast seçiminden tutun konuya kadar herşey muazzam.

Hadhfjks
8 ay önce

BU FİLMİ HİÇBİR SİTEDE BULAMIYORUM BURADAN DA AÇILMIYOR NERDEN İZLEYEBİLİRİM

ADMİN: BÜTÜN İZLEME SEÇENEKLERİ ŞUAN ÇALIŞIYOR, NASIL AÇAMADINIZ ACABA?

remy
9 ay önce

İnsanın yüreğini burkan bir film.Hiç bir semavi dinde eşcinsellik kabul görmez, özellikle yobazlar tarafından, ancak kişinin özeli sadece kendisini ilgilendirir ve hesabını da kendisi verir. Kimsenin günahı veya sevabı kimseye yüklenmez.Kimin cennete veya cehenneme gireceğine de ancak allah karar verir insanlar değil. Zorlu şartlarda var olmaya çalışan bir din devleti olan İsrailde katı kurallar altındaki, yaşam biçimini ve dini ritüelleri görmek güzeldi. Filmin finali gözyaşartıcıydı. İzlemenizi öneriyorum.Teşekkürler.

Baran
10 ay önce

bu filmi defalarca izledim. çok sevdiğim bi filmdi. siteye yüklendiğini gördüğüm an tekrar izledim.

jale
10 ay önce

Çok güzel bir filmdi. Yetişkin iki insanın ilişkisinin kimseyi ilgilendirmeyeceği kadar özgür toplumlar maalesef hiç bir dinde yok. Film Yahudilerin en radikallerinin arasında geçiyor ama Katolik, Protestan, İslam veya her hangi bir din veya da yer yüzünde her hangi bir coğrafya da geçseydi durum farklı mı olacaktı?

HUBUT
11 ay önce

Dünya sürekli değişiyor ve dönüşüyor. Dün tabu olarak görülen bugün yok sayılabiliyor.Değişen paradigma ile Harun ve Ezri’nin mağduriyeti izleyicinin içini burkmakta. Eski değer yargılarımızın LGBT’ye karşı anlamsız öfkesi bugün bize komik geliyor. Küreselleşmenin bir tezahürü olan bireyselleşmiş post modern toplumda, eğitimin yeni örgütlenme tarzı ile cinselliğin herhangi bir norm, yasa ya da şeriata tabi olmaması. An’ın kutsanması. Harun’un “ölmüştüm. Şimdi ise hayata döndüm.” cümlesinde hepimizi yaşasın LGBT mottosuyla hareket eden yığınlara dönüştürürken, zamanın ruhu bizi kendi dayatmasına düçar kılıyor. Filmdeki toplumsal baskıyı temsil eden azgın, yobaz güruh hepten kötü mü, acaba? Onların bu katılığının kendi içinde bir matematiği olabilir mi?… Read more »

Hadiye
11 ay önce

Valla bu eşcinselleri anlatan filmler olmasa gayrı meşru bir şeriat devleti olan İsrail’in şehirlerindeki günlük yaşamın yobazlık örümceğinin ağlarıyla nasıl sarılmış olduğundan haberimiz olmayacak. “Yobazlık” derken dindarlığı kastetmiyorum. Nitekim filmde de “yobaz” olanlar dindarlar değil, hem de yaşlı başlı dindarlar değil. İyi ki bu tür filmler yapıyorlar. Harun’un seçimine gelince, ölüydü, dirildi ve bir daha o ölü yaşamını sürdürmek istemedi. Ece Ayhan’ın dediği gibi yani, “Devlet dersinden tahtaya kaldırılmadan tabiat dersinde…”

Janvaljean
11 ay önce

Film güzeldi ama umarım Harun sonda yaşadığı ılişki icin pişman değildi.Bence hayatına devam edebilmek için yalan söyledi.Çünkü Ezri giderken Harun onu bırakmak istemedi.

mine
11 ay önce

öncelikle bu film için sizinle irtibata geçtiğimde bana hemen geri dönüş yaptığınız ve filmi en kısa sürede çevirip yüklediğiniz için teşekkür ederim.
emeği geçen herkese de tek tek teşekkür ediyorum.

film için yorumum ise durağan ilerliyor ama anlamlı bir film. Harun’un “ölmüştüm. Şimdi ise hayata döndüm “cümlesi gerçekten çok anlamlı. hoşuma gitmeyen tek yer sonuydu.

tekrar teşekkürler

Tozmik
11 ay önce

Eşcinsel sinemada top-class filmlerin en başlarında gelir.Başyapıt..

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x