BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Yakınlık / Tesnota (Closeness) 2017 Rusya / Türkçe Altyazılı-

(BU FİLM, SİZLERE ÖZEL OLARAK ÇEVRİLMİŞTİR.) 1990'lı yıllarda Kafkasyada'ki Nalchik kasabasında bir Yahudi çift kaçırılır. Fidye için yapılan bu eylemin uzantıları, şeriatçı teröristlere kadar uzanmaktadır.Gerçek hayattan alınan ve Çeçen-Kafkas bölgesinde yaşanan trajediyi ve toplumsal durumu anlatan filmi SİZLERE ÖZEL ÇEVİRİ ile sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.
(FİLMİ ÖNEREN İZLEYİCİMİZ: MEHMET)

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
beton mikser
2 ay önce

izledim, izlenmeye değerdi. Sovyetlerdeki çözülme sonrasında kafkaslarda toplulukların farklı etnik-dini kimlikler üzerinden yabancılaşması, çözülmesi, düşmanlaşması. Ailelerin çözülmesi. Ama aşk bu çözülmeye karşı direnmeye çalışıyor.

coban
6 ay önce

çok güzel bir filmdi. Konular bizde de geçerli. Kız çocuğunun hali.. geleneklerin yıkılması.. kadının para ile satılması…din ayırımcılığı…. neler neler… teşekkürler admin bu filmi görmek şansını verdiği için

Hadiye
6 ay önce

Kafkaslar gibi karmaşık bir coğrafyada Yahudi tiyneti, Çeçen savaşçılar, bakirelik ve evlilik gibi tabu konulara cesurca değinmiş genç yönetmen Kantemir Balagov’un biraz da acemice çektiği bir film olmakla birlikte izlenmeye değerdir. Bundan sonra çektiği Beanpole/2019’da ise büyük bir sıçrama kaydetmiştir.

taner
6 ay önce

çok güzel bir filmdi. hüzünlü ve ibretlik.

Mehmet Öztek
6 ay önce

Teşekkürler admin. 1991 doğumlu genç yönetmenin birçok mecrada methini duyduğum bu filmini epey merak etmiştim. Yaşanmış sıradan bir olaya dayandığı halde aile ilişkileri, aşk, Rusya’nın kırsal dağlık kesimlerindeki yaşam tarzı ve baskın bir öğe olmasa da Kafkasya’daki savaşla ilgili etkileyici bir film. Olayların akışının kestirilememesi ise filmin şaşırtıcı ve en iyi yönlerinden biriydi.

6 ay önce

azınlık kültürü -feodalizm- ciddi problem; azınlıkların aklı mı bukadar çalışıyor film yapanların zekasımı çözemedim ; ancak zor dayanılacak ilkokul zekası filmi! konu çok derin ancak ne yazıkki sosyalizm bile bunlara süt veren inek kadar faydalı olamamış!özetle tarım toplumundan sosyalist toplum yaratma projesi iyiki çöp olmuş; zaten gelişim dinamiklerine bu yobazlığın ve mekanist materyalit anlayışın dayanması mucize olurdu! Film 1970 li yıllarda Bayburtta(!) çekilmiş sanırım,o derece; onbinlerce yıllık dimağ kurutan cinsten!

antiX
Reply to  antiX
6 ay önce

Barolo’ya selam çakmayı unutmuşuk: ceviri yapan arkadaşın ellerine sağlık

Tozmik
6 ay önce

Önceden bi sitede izlemiştim bu filmi.Çok kasvetli ve karanlık bir film.çok beğenmemiştim.Balkar-Kabardeyde geçer.o dil konuşulur.O bölgenin insanını anlatır.Ama Vasat anlatır.Bana göre Vasat bir filmdir.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x