BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-The Lighthouse 2019 2020 ABD,Kanada,Brezilya / Türkçe Altyazılı-

Eski bir denizci olan Thomas, gizemli bir adada deniz feneri bekçiliği yapmaktadır. Yanına Ephraim adında bir genç gönderilir. Thomas, gücünü ispatlamak için onun üzerinde baskı kurmaya başlar. Ufak bir adada deniz fenerinin içinde hapsolan ve zamanla akıl sağlığını kaybetmeye başlayan iki adam, en derin korkuları ile yüzleşmek zorunda kalır.20. yüzyılın başlarında Maine'de yaşayan, iki deniz feneri bekçisinin hikayesini konu alan ve oldukça beğenilen bu yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

17
<strong><i>VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:</i></strong>

9 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
contravolta

Arkadaslar butun yorumlari okumaniza gerenk yok. Isin ozu su: Tozmik denen izleyici izlemiyorsa ya da sevmemisse kesin izleyin. Sahane filmdir:)

contravolta

Duzeltme: Bu sefer Tozmik hakliymis. Kac kac kac.

Hadiye

Şu yazı epey açıklayıcı olabilir:

https://www.filmloverss.com/the-lighthouse/

Bence konu harcanmış, yönetmeni beğenmedim, sadece Willem Dafoe’nin hatırına tamamlayıp bitirebildim. Tozmik kardeş doğru bir öngörüyle izlememe kararı almış:)

Berat

Benim yaşım müsait bu filmi seyretmeye.. lazımlığada yaptım çocukken.. Üstelik trt ilk kurulduğunda mecburi siyah beyaz da olsa alın size sessiz sinema derdi.. Orda yazı altta değil sahne arasında verilirdi..bu filim yalnızlığına değer verenler için kendi yalnızlıklarına sımsıkı sarılmalarına sebebiyet verecek kadar sıcak bir filim.. Ne kadar iğrenç ve kokuşmuş olsada..

kaplankaplan

Sinefiller izlesin. Çok zevk alacakları kesin. Movie severler başkaca ve sindirilmesi basit filmlere alçak gönüllükle yönelsinler. Polanski, Hitchcock ve Bergman bilen/seven müptelası olur.

Tozmik

Filmi izlemeyi pek düşünmüyorum arkadaşlar:) Vedat Bey zaten gereken cevabı vermiş.Siyah-Beyaz filmleri çok istisnai olarak izliyorum.ama Willem De foe’nin Togo filmini izlemeyi düşünüyorum.o ilgimi çekti.Bu film kasvetli gibi sanki biraz.

mehremence (bildiğiniz muharrem bilimsel bi isim değil; tavuk beslemektan geliyor) kompleksi demek daha doğru olurdu; filmdeki kahramanımızda gerçeklerle yüzleşince kendi değersizliğinde boğulan cinsten bir paranoyak; sizde birşey yok oy verenler sakin olun! paranoid oidipusta sallama isim literatürde öyle birşey yok,kalın sağlıcakla

kaplankaplan

Kasvetli ve siyah-beyaz diye film pas geçen kişi sinema sanatından nasibini almamıştır. Çok net. Belki filmsever sayılabilir. Ayrıca filmin Oedipus kompleksiyle falan hiçbir ilgisi yok.

saka yapılmış anlamadınız galiba ; ayrıca odip kompleksini bileşenlşeriyle beraber anlamaya çalışın, her taşın altından çıkar, çok derindir, evrim süreci üreme ve hayatta kalmayı anlamadan buna değer biçmek anlamsızdır, freud o yüzden dahi ve insanlığa gönderilmiş mesihtir,süreci anlamadan teoriyi idealizme gömen dantellerden uzak durun!

vedat

Tozmik arkadaşımız ne cevap verir bilemem ama anladığım kadarıyla anlatayım. Paranoid Oedipus, erkek çocuğun annesine, kız çocuğun da babasına duyduğu sevgi, kıskançlık, koruma içgüdüsü ve cinselliğe kadar varan bir kısa dönem kişilik bozukluğudur, kiminde büyüdüğünde de devam edebiliyor. Örneğin mahalle arasından giderken kalabalık gördüğüm bir olaya şahit oldum. Baba-kız cinsel ilişkiye giriyor, herkes kızın üzüntülü olacağını beklerken aksine kız şunları söyledi “Babamı seviyorum, onunla yatmaktan gurur duyuyorum”. Bu sözleri bizzat kendim duydum, o gün akşama kadar hep bunu düşündüm, daha sonra araştırdığımda adı Oedipus Kompleksi diye geçen böyle bir kişilik bozukluğu olduğunu öğrendim. Bu kişilik bozukluğunda olan için çevrenin veya… Read more »

edin

ne alaka?

vedat

Paranoid Oedipus nedir? diye bir soru sorulmuş, ben de bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım

kaplankaplan

Arkadaş filmde iki adam dışında oyuncu yok. Ne Oedipus kompleksi. Sen hangi filmi izleyip de geldin?

edin

Valla al benden de bir o kadar

Duygu

Hhahahahahhahhha tozmik hayde ses ver adam hakli🤘🏼

şaman kaptan

tozmik şu filme yorum yazda zihnimiz açılsın; nedir yani paranoid oidipus kompleksimi ; mehremence kompleksimi nedir gardaşım?