BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-The Blue Bird / Aoi Tori 2008 Japonya / Türkçe Altyazılı-

İdealist bir öğretmen, 2. sınıflara geçici olarak atanır. Sorunlu öğrencilerin olduğu bu sınıfta, arkadaşlarının baskısına boyun eğen bir çocuk intihara kalkışır. Bu durumu çözmeye çalışacak olan öğretmen, en büyük sınavını verecektir.Japonya'da bir okulda yaşananları konu alan ve romandan uyarlama olan bu filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]
Subscribe
Bildir
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
3 ay önce

izleyen yorum yapabilirmi. 2 saate yakın film boşa zaman harmayalım

Janvaljean
3 ay önce

Güzel filmdi

rüstem
6 ay önce

Filmin özeti sonundaki şu cümle bence, insanlara bir şey öğretmek, öyle kolay bir şey değil, Şanslıysak belki bir şeyler öğretiriz.

bayrak
7 ay önce

yapılan hataları unutmak mı yoksa hep hatırlamak mı ? …japon kültürünün kibarlığıyla anlatılmış
farklı bir film

Tozmik
7 ay önce

Bir Öğretmen çok kısa sürede ortaokul çağlarındaki toz pembe beyinlerin içine girip sorumluluğun ne demek olduğunu öğretmeye çalışıyor.Bu yaşlarda ergenlik çağındaki çocuklara birşey öğretmeye çalışsanızda bir kulağından girip bir kulağından çıkar.Ama bu film bunu sorguluyor.ya onların aklına girmeyi başarabilen birileri varsa? İzleyin derim.çünkü ders niteliğinde bir film.Okuldaki tüm öğretmen ve yönetici kadrosuda öğrencilerden farksız çünkü.Bizim her okulumuzda her öğretmen keşke bu şekilde olmaya çalışabilse..Bunun için uğraşmak bile çıkar sağlamadan manevi duygularla birşeyler öğretmeyi istemek bile karşı tarafa yansıtamasınız bile en azından iyi niyettir.Ki tüm öğretmenler böle olmaya çalışmalıdır.Ortaokul çağındaki çocuklarınıza mutlaka bu filmi izletin.

yhya
Reply to  Tozmik
6 ay önce

tozmik sen yasıyomusun hala?

barolo
7 ay önce

hiç bir eksigi olmiyan yukardaki filmin, “elbette bu benim düsüncem” hak ettigi tek sey övgü… ögrenme, düsünme ve özelliklede hissetme duygularimizi gasp edip, yasam hakkimiza müdahele eden zorbalardan kurtulacagimiz günlerin yakin olmasi dilegiyle.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x