BİZE DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN FİLMLERE YORUM YAPIN.
Puanla:
0 / 10

-Yanardağ / Volcano (Vulkan) 2018 Ukrayna,Almanya,Monako / Türkçe Altyazılı-

Lukas, gidecek bir yeri olmadığı için Vova adında çılgın bir adamın evine sığınır. Kısa sürede bu uzak köyün akıldışı evrenine alışır, Vova’nın kızı Maruşka’yla yakınlaşır. Taşrada yaşama fikri zamanla onu saracaktır.Ukrayna'da çevirmen olarak çalışan bir adamın başına gelen kara komedi olayları ele alan 5 ödül kazanan filmi sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

"VK"ya YÜKLENMİŞ FİLMLERİ (Giriş Yapmak Lazım yazan) İZLEYEBİLMEK İÇİN VK.COM SİTESİNE ÜYE OLUP OTURUM AÇMANIZ YETERLİDİR.

OK.RU TÜRKİYE'de ENGELLENMİŞTİR. VPN KULLANINIZ.


FİLMLERE LÜTFEN YORUM YAPINIZ.

İNGİLİZCE'den ÇEVİRİSİNİN YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ VEYA SİTEYE EKLENMESİNİ İSTEDİĞİNİZ FİLMLERİ BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ:
İLETİŞİM (mail): [email protected]

5
<strong><i>VizyonFilm İZLEYİCİ YORUMLARI:</i></strong>

5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
Milât

“Duydumsa da zevk almadım İslav(Slav) kederinden.” demiş Yahyâ Kemal. Böyleyken böyle bir film.

Hadiye

Film Almanya Ukrayna ortak yapımı, dikkatinizi çekerim! Yine Avrupa hayranı tıfıl bir yönetmen var karşımızda, kendi topraklarındaki herkes kötü ve çıkarcı, o kadar ki filmini sevgiyle ithaf ettiği kişiler bile nasibini almış bu aşağılayıcı bakış açısından… Bu yeterince ilgi çekmez belki diye bir de baraj gölü altında kalmış bir köy hikayesi ekleyeyim demiş, eklemiş, ama barajın hemen dibindeki arazilerin susuzluktan kırılması ne iş o zaman?.. Neyse üzerinde durulmaya değmeyecek bir film ve yönetmen deyip geçelim…

Tozmik

İyi sayılabilecek ilginç bir film.Oradaki yaşamı ve adaletsizlikleri biraz abartılı anlatıyor.Buda filmi Ütopya dünyasına büründürüyor.Filmin en zayıf yanıda bu zaten.Bilinçli olarak yapıldığıda aşikar ama bu tip ciddi konuların ütopik bakış açısıyla anlatılmasını pek sevmiyorum.Doğal yani katıksız olmalı genel itibariyle.İçine ufak süslemeler elbette katılabilir.Burada filmin geneline yayılan bir ütopya söz konusu malesef.Görsel açıdan çok iyi bir film olduğuda söylenebilir.Ukrayna Sineması çok üreten bir ülke değil bu yüzden filmi kötü yönden eleştirmekte istemiyorum aslında.Keşke Ukrayna en azından Polonya kadar üretken bir sinemaya sahip olsada bizde daha fazla filmlerini izleyebilsek.Çok üretmeyen bir sinemadan çıktığı için filme izlenebilir kalitede diyebiliriz.

kaplankaplan

Film, festivallik. Yani sinefillere yönelik. Kafkaesk bir atmosfer filmi. Diyaloglar sınırlı ve soyut. İki saatim hoş geçsin diyenler uzak dursun. Festival izleyicisinin de çok seveceği, ayılıp bayılacağı düzeyde değil. Ama 37 yaşındaki Ukraynalı yönetmen gelecek için umut vaat ediyor. Boş bir adam değil. Politik ve varoluşsal sorunlar, özgün bir üslupla olmasa da ustaca işlenmiş.

taner

Ukrayna veya rus halk kültürünü tanımak için hoş ve güzel birfilm. sade ama keyifli